Skocz do zawartości

Zmiany w zamówieniu


Notype

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do osób, kótre złożyły zamówienie i jeszcze nie odebrali auta - czy dostaliście jakieś informację o zmianach w waszych zamówieniach związanych z brakiem części (np. HK, pneumatyka). Na forach zagranicznich ludzie zgłaszają takie przypadki i zastanawiam się czy jest możliwa sytacja, że zamawiając auto z HK bez informacji od dealera mogą mi zmienić i wyprodukować z HiFi i to samo z zawieszeniem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No pewnie mogą, tylko wtedy nie musisz odbierać jako niezgodność z umową.

Mój termin produkcji został skasowany i nowego nie ma.

Samochody, z których zrezygnują klienci, i tak się wyprodukują i trafią na plac, takie mam info....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za każdą niezgodność należy Ci się odszkodowanie od BMW jeśli zdecydujesz się odebrać pojazd. W moim przypadku było to sporo powyżej 2 krotnosci wartości brakującego wyposażenia. Ale była to mniej istotna rzecz - bez HK nie wiem czy bym odebrał samochód, bo wartość mała jeśli chodzi o cash, a strata na codzień duża.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Liczyłem że zabraknie HK i wstawią Bowersa za promocyjną dopłatę jak ktoś pisał na forum, ale niestety byl na stanie. Auto wyprodukowane na początku marca i po VIN widać ze jest HK.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem że zabraknie HK i wstawią Bowersa za promocyjną dopłatę jak ktoś pisał na forum, ale niestety byl na stanie. Auto wyprodukowane na początku marca i po VIN widać ze jest HK.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

A miałeś też w konfiguracji pneumatykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, finalnie stanęło na M Proff. Miałem szczęście, bo trafiłem na szybki slot produkcyjny (pare tygodni po złożeniu zamowienia). Inna x5 w tym samym zamówieniu ma nadal datę produkcji nieznaną.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiedzcie proszę czy u kogoś również takie jaja z zamówieniami...


Zamówiłem X5 w styczniu (30d, pneumatyka, HK, komfort fotel, wentyl). i informacja od dealera po 4 miesiącach że auto w takiej konfiguracji się nie wyprodukuje bo restrykcje i możliwa produkcja najwcześniej w lipcu.... i sprzedawca wspomniał ze to wcale nie jest pewny termin....


W zamówieniu mam datę dostarczenia na połowę maja ....


Czy przysługuje nam jakieś prawa? Na przełomie roku 2021/2022 otrzymam samochód z rocznikiem 2021 ....


Kochani powiedzcie co robić .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem na początku marca,odbiór we wrześniu i od początku restrykcje na m pakiet,pneumatykę i kilka innych rzeczy na których najbardziej mi zależy. Handlowiec pocieszał,że restrykcje powinny zniknąć za jakiś czas,bo też nie odbiorę auta bez tych opcji wyposażenia i chyba będę czekał do skutku :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem początek lutego i aktualnie odbiór planowany na wrzesień ale to na razie optymistyczny wariant. Spodziewam się dalszych opoźnien spowodowanych głównie przez pneumatykę. Na forum US mówi się, że sytacja ma się ustabilizować dopiero w Q4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach najpewniej brać coś co stoi na placu nawet kosztem mniejszego dopasowania wyposażenia do swoich potrzeb.


Wkurza mnie to, że jak zamawiałem to nie było restrykcji i nie zabookowali części na samochody, które trafiły do systemu. Ciekawe jest to, że obecnie produkują 45e i wersję 7 miejscowe z pneumatyka, a pozostałe czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamówiłem w połowie marca i miałem termin na lipiec. w momencie składnia zamówienia nikt nie mówił, że widzą jakieś restrykcje w systemie.

dzisiaj dostałem informację, że siedzenia komfortowe oraz HK są dostępne, ale jest problem z pneumatyką i może jej nie będzie już do końca roku.

osobiście uważam, że oni byc może nie wiedzą kiedy będzie i celowo mówią, że w tym roku nie będzie, aby zmusic klienta do zmiany na inne zawieszenie.


ja jednak powiedziałem, że bez pneumatyki to w ogóle tego samochodu nie chcę, więc zobaczymy jak się temat rozwinie ..........


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja zamówiłem w połowie marca i miałem termin na lipiec. w momencie składnia zamówienia nikt nie mówił, że widzą jakieś restrykcje w systemie.

dzisiaj dostałem informację, że siedzenia komfortowe oraz HK są dostępne, ale jest problem z pneumatyką i może jej nie będzie już do końca roku.

osobiście uważam, że oni byc może nie wiedzą kiedy będzie i celowo mówią, że w tym roku nie będzie, aby zmusic klienta do zmiany na inne zawieszenie.


ja jednak powiedziałem, że bez pneumatyki to w ogóle tego samochodu nie chcę, więc zobaczymy jak się temat rozwinie ..........


.

 

Tez bez pneumatyki chyba zastanowiłbym sie nad konkurencja BMW.

Trudno uwierzyć, ze miesiącami nie zalatwią problemu z częsciami. Myslę, ze dadzą radę i produkcja ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.


Auto zamówione grudzień 2020

Odbiór przyszły tydzień.


Informacja od dealera nie ma HK i nie ma pneumatyki!!! Możesz zrezygnować z auta albo jak bardzo chcesz to produkcja nie wiem kiedy albo dostajesz BW za polowe ceny i musisz dobrać panoramę bo występuje razem.


Wyrwałem w gratisie serwis + ten z klockami i tarczami na 5 lat 100.000 więc cenowo spoko.

Trochę dopłaciłem ale nie było tragedii.

Fotele komfort wiec nie było problemu z odcinkiem lędźwiowym.

Wentylacja i masaże tez zostały.


Wybrałem 40d wiec nie ważne jaki silnik.


Pozdrawiam wytrwałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A czy sprawdzałeś ze te braki są tez widoczne w dekoderach Vin internetowych? U mnie wg dekoderów nie ma żadnych braków, a produkcja była marcowa już w czasie gdy były restrykcje. Mam nadzieje ze nie zaskoczę się przy odbiorze ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam.


Auto zamówione grudzień 2020

Odbiór przyszły tydzień.


Informacja od dealera nie ma HK i nie ma pneumatyki!!! Możesz zrezygnować z auta albo jak bardzo chcesz to produkcja nie wiem kiedy albo dostajesz BW za polowe ceny i musisz dobrać panoramę bo występuje razem.


Wyrwałem w gratisie serwis + ten z klockami i tarczami na 5 lat 100.000 więc cenowo spoko.

Trochę dopłaciłem ale nie było tragedii.

Fotele komfort wiec nie było problemu z odcinkiem lędźwiowym.

Wentylacja i masaże tez zostały.


Wybrałem 40d wiec nie ważne jaki silnik.


Pozdrawiam wytrwałych.

 

W sumie źle na tym nie wyszedłeś co nie zmienia faktu, że to lekko niepowaznie brzmi - "kup od nas samochod za 0,5mln a my go kiedyś tam dostarczymy albo i moze nie"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.