Skocz do zawartości

Zmiany w zamówieniu


Notype

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że i tak rozmawiamy o X5 skonfigurowanych za więcej niż 500 tyś .Więc "grube " to jaka kwota? Ja w desperacji też myślę o GLE czy Audi. Moje zamówienie opłacone 10.05 produkcja miała być na pierwszy tydzień lipca a dopiero w lipcu dowiem się kiedy będzie produkowany. Ze względów podatkowych muszę kupić auto w tym roku. Z tego co piszesz to X5 może do końca roku nie dopłynąć do Polski. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zamawiałem w połowie lutego. Tydzień temu dostałem info od dealera że auto zaczyna się produkować i będzie ok połowy sierpnia do odbioru. Z restrykcji HK(zamiana na Hi fi ) i ladowarka indukcyjna. Pneumatyka , komforty i inne opcje których miało nie być wskoczyły do produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówione X5 40D na początku maja. Produkcja miała być 27 tydzień roku. Ostatnia informacja od dealera ; zdjęty z produkcji, oczekuje na decyzje centrali kiedy. Podobno dzięki temu ,że mam b bogatą specyfikację jest szansa że wejdzie do produkcji w sierpniu. Ja myślę że będę miał szczęście jak dostanę auto w grudniu. Fakt że duży koncern samochodowy nie jest w stanie ogarnąć logistyki produkcji mnie zadziwia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamówione X5 40D na początku maja. Produkcja miała być 27 tydzień roku. Ostatnia informacja od dealera ; zdjęty z produkcji, oczekuje na decyzje centrali kiedy. Podobno dzięki temu ,że mam b bogatą specyfikację jest szansa że wejdzie do produkcji w sierpniu. Ja myślę że będę miał szczęście jak dostanę auto w grudniu. Fakt że duży koncern samochodowy nie jest w stanie ogarnąć logistyki produkcji mnie zadziwia.

 

Niestety. Ja mam zamówione X5 40D w styczniu i obecnie termin produkcji na wrzesień. Nie wydaje mi się, żeby kwestia ceny auta miała znaczenie. Liczy się liczba komponentów objętych restrykcjami i priorytet na hybrydy. Przez to cierpimy.


Dealerzy opowiadają takie bajki, żeby podtrzymać nadzieję a oni nad tym nie mają żadnej kontroli.


Ja nie mam zamiaru nic zmieniać w konfig. Mimo to już pewnie nie będziemy mieć ładowania indukcyjnego i Lamp przeciwmgłowych z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zamówione pod koniec maja, dzisiaj info od dealera, że produkcja potwierdzona na lipiec. No ale to chyba dlatego, że hybryda.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
@Bigcactus do audi cichy zasada Kraków miało jakieś sq7 w tym miesiącu przyjechać i jest całkiem fajnie zrabatowane. Jak config pasuje to warte rozważenia. Ja tez jestem na etapie kupna nowego auta ale biorąc pod uwagę co się teraz na rynku dzieje to jakoś tak chyba bezpieczniej szukać czegoś z placu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko odnośnie swojej konfiguracji X5. Otóż interesuje mnie tempomat aktywny, ale nie w całym pakiecie który jest cholernie drogi. I tak widzę, że jest możliwość dodania:

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go (S05DF)


Jednak w opisie jest , że działa on dopiero od 30 do 180 km/h. Czy jest szansa zakodować to następnie tak, aby działał w pełnym zakresie prędkości?


Auto nie będzie jakoś super mega wyposażone, raczej średni konfig za 270-280 tys. brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja mam pytanko odnośnie swojej konfiguracji X5. Otóż interesuje mnie tempomat aktywny, ale nie w całym pakiecie który jest cholernie drogi. I tak widzę, że jest możliwość dodania:

Aktywny regulator prędkości z funkcją Stop&Go (S05DF)


Jednak w opisie jest , że działa on dopiero od 30 do 180 km/h. Czy jest szansa zakodować to następnie tak, aby działał w pełnym zakresie prędkości?


Auto nie będzie jakoś super mega wyposażone, raczej średni konfig za 270-280 tys. brutto.

 

Cennik rozpoczyna się chyba jakoś od 284k wiec 270-280k to nie ten samochod. Jeśli to cena po rabacie to dokładamy m pakiet i koniec konfigurowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem 25d, z dobrym rabatem od brokera można za te 280k mieć już coś wg mnie przyzwoitego. Nie każdy potrzebuje auta za 400k na pokaz.


Generalnie moje pytanie dotyczy tego niby aktywnego tempomatu który działa jedynie od 30 do 180. Jest szansa na upgrade tego we własnym zakresie po zakupie aby działał od 0 km/h np. czy pozostaje jedynie wzięcie całego pakietu z aktywnym tempomatem działającym w pełnym zakresie prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktywny tempomat i chętnie go używam. Stojąc w korku fajna sprawa. Nie kupuje się auta za ponad 400 k na pokaz. Kupuje się bo to auto ma mi się podobać i spełnić moje oczekiwania co do komfortu jazdy. Faktycznie jak się dorzuci to i owo to same dodatki to 170-180k .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silnikiem 25d, z dobrym rabatem od brokera można za te 280k mieć już coś wg mnie przyzwoitego. Nie każdy potrzebuje auta za 400k na pokaz.


Generalnie moje pytanie dotyczy tego niby aktywnego tempomatu który działa jedynie od 30 do 180. Jest szansa na upgrade tego we własnym zakresie po zakupie aby działał od 0 km/h np. czy pozostaje jedynie wzięcie całego pakietu z aktywnym tempomatem działającym w pełnym zakresie prędkości?

 

Ja nie mam w obecnej X5 adaptacyjnego tempomatu i szczerze jakoś mi go nie brakuje - na szczęście ten podstawowy ma funkcję 'set', którą używam w zasadzie przez 99% czasu w trakcie podróży wakacyjnych poza PL - jednym przyciskiem przejmujesz aktualne ograniczenie, które wyświetla rozpoznawanie znaków a dodatkowo masz opcję z jaką nadwyżką ma je przejąć. Czyli np. ustawiając +9, jadąc w Austrii na ograniczeniu 80 wciskając set ustawia Ci od razu 89, za chwilę masz 100 - przycisk set i masz 109. W adaptacyjnym możesz pewnie ustawić aby przejmował w 100% automatycznie.

 

@Bigcactus do audi cichy zasada Kraków miało jakieś sq7 w tym miesiącu przyjechać i jest całkiem fajnie zrabatowane. Jak config pasuje to warte rozważenia. Ja tez jestem na etapie kupna nowego auta ale biorąc pod uwagę co się teraz na rynku dzieje to jakoś tak chyba bezpieczniej szukać czegoś z placu.

 

Niestety w przypadku aut ze stoku są zawsze jakieś kompromisy - albo kolor samochodu lub skór albo brak innej istotnej dla mnie rzeczy albo znowu milion pozycji wyposażenia, którego nie potrzebuję, który tylko winduje cenę. W przypadku Audi większość aut ze stoku nie miała pakietu dynamic (w którym jest stabilizacja przechyłów) a w przypadku SQ8 często brakowało np. haka, którego nie zamierzam dokładać drugi raz po zakupie :mad2: .


W BMW jakimś ślepym trafem trafiła mi się opcja produkcji na lipiec z odbiorem we wrześniu X5 MC z fajnym rabatem (które zawsze mi się bardzo podobało, ale którego z racji $ w sumie nie rozważałem wcześniej) - co ważne miałem 2 dni na zestawienie samochodu pod siebie i dzięki temu wyszło mnie ono w zasadzie na poziomie SQ7/SQ8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktywny tempomat i chętnie go używam. Stojąc w korku fajna sprawa. Nie kupuje się auta za ponad 400 k na pokaz. Kupuje się bo to auto ma mi się podobać i spełnić moje oczekiwania co do komfortu jazdy. Faktycznie jak się dorzuci to i owo to same dodatki to 170-180k .

 

Stwierdzenie ze x5 >400k to konfiguracja na pokaz jest delikatnie mówiąc słabe. Rozumiem, ze ktoś może mieć potrzebę uzasadnienia swojego wyboru/konfigu jako tego jedynego słusznego, ale szanujmy sie.


W każdym poprzednim aucie miałem zwykły tempomat (nie adaptacyjny), także w f15. Nigdy na nim jeździłem, choć wiem ze wielu korzysta. Natomiast w oczekiwaniu na g05 mam w tymczasowej toyocie adaptacyjny i na trasach używam bardzo czesto, natomiast w mieście wogole. Dla mnie super sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.