Skocz do zawartości

Zamienniki felg 20 X5 G05 czy oryginały. Jakie opony na zimę


PaoloKatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jestem nowy. Dopiero odbiorę auto, bo na razie czekam aż dopłynie :)

Auto dojedzie na kołach letnich 21 cali.


Na zimę wstępnie zamówiłem u dealera kompletne koła zimowe "Star-spoke 740M Orbit Grey 20 cali" z oponami Michelin.

Mam dwa pytania do użytkowników, którzy mają sezony zimowe za sobą, ewentualnie do użytkowników, którzy jeździli na zamiennikach oryginalnych felg.


1. Jak spisują się Michelin Alpin 5 SUV? Może wybrać inne opony na zimę? Jakie Wasze opinie?

2. Czy jeździł ktoś na zamiennikach felg, a jeśli to jaka firma i jak wrażenia?


Pytam, bo sporo zamienników felg na rynku i różne wzory. W BMW wzory felg 20 cali są ograniczone do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Poczytaj sobie temat "Opony zimowe X5 G05".

Michelin Alpin 5 SUV to chyba najlepsza opona na zimę do X5 więc bierz i się nie zastanawiaj.

Osobiście sam bym je brał gdyby tylko były homologowane przez BMW na 21" (lato mam 22" i zamówiłem na zimę te felgi które Ty masz na lato ale oryginalnie są z oponami Pirelli Winter Scorpion). Nie baw się w zamienniki... nie do tej klasy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie temat "Opony zimowe X5 G05".

Michelin Alpin 5 SUV to chyba najlepsza opona na zimę do X5 więc bierz i się nie zastanawiaj.

Osobiście sam bym je brał gdyby tylko były homologowane przez BMW na 21" (lato mam 22" i zamówiłem na zimę te felgi które Ty masz na lato ale oryginalnie są z oponami Pirelli Winter Scorpion). Nie baw się w zamienniki... nie do tej klasy samochodu.

Dzięki za poradę. Raczej zrobię tak, jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem nowy. Dopiero odbiorę auto, bo na razie czekam aż dopłynie :)

Auto dojedzie na kołach letnich 21 cali.


Na zimę wstępnie zamówiłem u dealera kompletne koła zimowe "Star-spoke 740M Orbit Grey 20 cali" z oponami Michelin.

Mam dwa pytania do użytkowników, którzy mają sezony zimowe za sobą, ewentualnie do użytkowników, którzy jeździli na zamiennikach oryginalnych felg.


1. Jak spisują się Michelin Alpin 5 SUV? Może wybrać inne opony na zimę? Jakie Wasze opinie?

2. Czy jeździł ktoś na zamiennikach felg, a jeśli to jaka firma i jak wrażenia?


Pytam, bo sporo zamienników felg na rynku i różne wzory. W BMW wzory felg 20 cali są ograniczone do minimum.

Dokonałem dokładnie takiego samego wyboru, auto zamówiłem na letnich 21", na zimę kupiłem kpl OE koła o których wspominasz u dealera. Opony Michelin są naprawdę rewelacyjne, z czystym sumieniem mogę polecić Ci zakup tych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Jestem nowy. Dopiero odbiorę auto, bo na razie czekam aż dopłynie :)

Auto dojedzie na kołach letnich 21 cali.


Na zimę wstępnie zamówiłem u dealera kompletne koła zimowe "Star-spoke 740M Orbit Grey 20 cali" z oponami Michelin.

Mam dwa pytania do użytkowników, którzy mają sezony zimowe za sobą, ewentualnie do użytkowników, którzy jeździli na zamiennikach oryginalnych felg.


1. Jak spisują się Michelin Alpin 5 SUV? Może wybrać inne opony na zimę? Jakie Wasze opinie?

2. Czy jeździł ktoś na zamiennikach felg, a jeśli to jaka firma i jak wrażenia?


Pytam, bo sporo zamienników felg na rynku i różne wzory. W BMW wzory felg 20 cali są ograniczone do minimum.

Dokonałem dokładnie takiego samego wyboru, auto zamówiłem na letnich 21", na zimę kupiłem kpl OE koła o których wspominasz u dealera. Opony Michelin są naprawdę rewelacyjne, z czystym sumieniem mogę polecić Ci zakup tych kół.

Dzięki za poradę. Nie kombinuję, biorę w BMW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jako że sezon zimowy wkrótce i mogą pojawić się już pierwsze ciekawe oferty, odkopuję temat, bo zastanawiam się nad całymi kołami na zimę (obecnie mam 741m 21 cali i opony Pirelli pzero i jeździ się bardzo dobrze jeśli chodzi o prowadzenie, komfort, wyciszenie na suchym i mokrym).


Mam pytanie czy ktoś z Was ma doświadczenia z następującymi felgami (opony rozważam Michelin lub Pirelli) na zimę jeśli chodzi o komfort, hałas, zachowanie na śniegu, prowadzenie na suchym/mokrym itp.:

1. 21 cali asymetryczne 741M orbit Grey (identycznie jak mam teraz na lato). Czy w zimie dobrze się jeździ na tym rozmiarze i czy ktoś znalazł łańcuchy na te koła awaryjnie na wyjazd zimowy do Austrii?

2. 20cali 740M (jak auto wyglada/jeździ w porównaniu do letnich 21?). Podobał mi się argument że fajnie co sezon zmienić coś w wyglądzie auta żeby się mniej nudziło ale boje się zmiany na gorsze ;)

3. 21 cali 741M kolor Night gold. Czy ktoś widział jak to wyglada na żywo i czy ten kolor wyglada identycznie jak elementy satynowe (grill itp), które są w wersji M50d/i? Nie chcę ryzykować odpustowego wyglądu auta :-)


Dostałem ofertę na każdy model kol z bieżącej produkcji na poziomie 25%, ale czytałem wyżej ze kupowaliście z rabatami 35-40%, wiec może jeszcze warto zaczekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. 20cali 740M (jak auto wyglada/jeździ w porównaniu do letnich 21?). Podobał mi się argument że fajnie co sezon zmienić coś w wyglądzie auta żeby się mniej nudziło ale boje się zmiany na gorsze ;)

 

Miałem je przez 3 sezony jako zimówki, ale przechodziłem z 22’’ w lecie, wiec różnica była spora - przy 21’’ na pewno będzie to mniej drastyczne.


Generalnie jak dla mnie bardzo dobra felga i idealny rozmiar na zimowe i pozimowe dziury. Wygląd - kwestia indywidualna i na pewno gorzej niż 21/22, ale za to czujesz różnice jak zakładasz letnie ;). Dodatkowo dużo tańsza opona.


Odnośnie łańcuchów na 21’’ ja mam Thule/Konig Pro XG-12 z poprzedniej X5 (właśnie z 740m), które mają jakimś cudem homologację także na zimowe z M-ki czyli 295/35/21. Sprawdziłem i nie maja niestety wymienionego jako homologowanego rozmiaru 315 z M50d i M50i. A szkoda, bo można je dostać z drugiej ręki (tradycyjnie nowe bo i tak nikt nie zakłada) za 400-500 PLN. A przecież i tak je tylko wozimy jako bagaż ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 21 cali asymetryczne 741M orbit Grey (identycznie jak mam teraz na lato). Czy w zimie dobrze się jeździ na tym rozmiarze i czy ktoś znalazł łańcuchy na te koła awaryjnie na wyjazd zimowy do Austrii?

 

Mam na zimę te koła z oponami Pirelli Scorpion Winter. Komfort i niezawodność w zimę oceniam bardzo dobrze. Łańcuchów nie szukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różni producenci różnie podchodzą do robienia opon. To, że rozmiar taki sam a inny producent może skutkować sporą różnicą w średnicy (sam spotkałem się z 1cm!)

Jaką mamy pewność przy ogumieniu mieszanym, że te ten sam model opon w dwóch różnych rozmiarach, z różnych fabryk będą miały tą samą średnicę (obwód)? Po to jest ta cholerna homologacja, żeby spać spokojnie :cool2:

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, że np opona 20 cali rozmiar 245/40/21 np. od pirelli i michelin ma mieć różną średnicę czy obwód?????

Przecież to oznacza, że ma otwór na felgę 21 cali, 245mm szerokości i 245x40% wysokości..... obojętnie, jaki to producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oferta na nowe koła zimowe od dilera z 30proc upustem (cena 15,5k vs. cena bazowa 22k) to dobra oferta? Czy moze da sie cos lepiej ugrac przed zimą? Koła to model 748m z oponami pirelli. Opony rocznik 2021

Za kompletne 20 cali trzeba dać minimum 14k, czy to kupowane jako zestaw czy osobno. Nic taniej nie udało mi się znaleźć od dłuższego czasu. Jak masz rabat 30 procent to chętnie się podepnę i pobrałbym 21 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Chciałbym mieć inny wzór 21 na zimę i niestety zimówki są takie same jakie mam teraz letnie tj. M741. Widziałem je gdzieś w wersji czarnej ale chyba ciężko dostać. Jest też model WZ744, za felgi i opony osobno bez czujników liczyłem 16-18k.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.