Skocz do zawartości

Zdalna aktualizacja softu ruszyła?


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Mój samochód właśnie zaczął ściągać aktualizację!!!

Nie do najnowszej wersji ale do wersji z 11/2019.70. Niestety musiałem przerwać jazdę i nie wiem jak to się skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mieli od 40 min 'trwa sprawdzanie..." wiec rzeczywiscie jakas zmiana.


Ja mam 11/2019.55 a aktualizowalem z 2 miesiace temu, wiec 11/2019.70 moze byc najnowsza w Europie - chyba, ze ktos odebral z nowsza?

Ostatnio aktualizowali mi w serwisie soft do 03/2020, tak wiec jest nowsza wersja. W przypadku remote update (aktualizacji zdalnej), dla bezpieczenstwa bedzie wysylana zawsze "wersja najnowsza - 1", aby ograniczyc ryzyko wpadki przy bledach krytycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiedziałem,, że się kiedyś doczekam! Tylko kiedy puszczanawigacje? :roll:

Z uwagi na objętość paczek z aktualizacjami navi możesz się nie doczekać. Pozostaje USB.

Chyba, że wprowadzą jakieś częściowe, małe objętościowo "łatki" a nie wymiana całej bazy jak to ma miejsce obecnie.


PS.

Nadal na środku zegarów mam tylko podgląd mapy :( Opcji automatycznego włączania podgrzewania foteli też nie mam w tym nowym sofcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem,, że się kiedyś doczekam! Tylko kiedy puszczanawigacje? :roll:

Z uwagi na objętość paczek z aktualizacjami navi możesz się nie doczekać. Pozostaje USB.

Chyba, że wprowadzą jakieś częściowe, małe objętościowo "łatki" a nie wymiana całej bazy jak to ma miejsce obecnie.


PS.

Nadal na środku zegarów mam tylko podgląd mapy :( Opcji automatycznego włączania podgrzewania foteli też nie mam w tym nowym sofcie :(

 


Ściągnij w domu na telefon zajmuje to 3 minuty, a z telefonu Samochod sam pobierze. Zajmie to wtedy około 20 min..

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiedziałem,, że się kiedyś doczekam! Tylko kiedy puszczanawigacje? :roll:

Z uwagi na objętość paczek z aktualizacjami navi możesz się nie doczekać. Pozostaje USB.

Chyba, że wprowadzą jakieś częściowe, małe objętościowo "łatki" a nie wymiana całej bazy jak to ma miejsce obecnie.


PS.

Nadal na środku zegarów mam tylko podgląd mapy :( Opcji automatycznego włączania podgrzewania foteli też nie mam w tym nowym sofcie :(

Ściągnij w domu na telefon zajmuje to 3 minuty, a z telefonu Samochod sam pobierze. Zajmie to wtedy około 20 min..

Nie wiem komu odpisujesz?

Poza tym mapy na telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nadal 11/2019.34 i cały czas mieli "Trwa wyszukiwanie aktualizacji..."

Podczas wizyty w serwisie przy okazji odkowania navi dostałem info, że obecnie nie mają nowszego softu dla mojego auta. Prawdopodobnie przyjdzie mi czekać na ten lipcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. :lol: 15 minut po tym jak napisałem komentarz i u mnie pokazała się aktualizacja 11/2019.70. Myślę, że BMW powinno informować jakie ewentualne zmiany są wprowadzane. Coś na wzór aktualizacji aplikacji na smartphonie czy aktualizacji systemu w telefonie.

Super, że idzie to powoli do przodu... byłoby pięknie gdyby jeszcze w tym roku wprowadzili obsługę głosowa w języku polskim i android auto. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z zauważonych nowości to można włączyć tylne światła pozycyjne jako dzienne razem z przednimi (opcja dostępna w "oświetlenie").

Wg opisu soft to także przygotowanie do możliwości dokupienia "drive recordera".


Pełen opis zmian dostępny dla zalogowanych:

https://www.bmw-connecteddrive.pl/app/index.html#/portal/store/Remote_Software_Upgrade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zauważonych nowości to można włączyć tylne światła pozycyjne jako dzienne razem z przednimi (opcja dostępna w "oświetlenie").

Wg opisu soft to także przygotowanie do możliwości dokupienia "drive recordera".


Pełen opis zmian dostępny dla zalogowanych:

https://www.bmw-connecteddrive.pl/app/index.html#/portal/store/Remote_Software_Upgrade

 

Już w sofcie 11/2019.34 miałem opcje z dziennymi tylnymi światłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy samochód sam informuje, ze jest update czy musicie ręcznie sprawdzać? U mnie nie widzę żadnej automatycznej wiadomości w aplikacji ani w aucie.

 

U mnie wyskoczyło powiadomienie na telefonie, w aplikacji BMW Connected

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, ile czasu czekaliście od ściągnięcia aktualizacji do gotowości do instalacji? Dostałem komunikat, że samochód poinformuje mnie kiedy instalacja będzie możliwa. Od tego czasu dwa razy już krótkie odcinki zaliczyłem i pytania brak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam, ile czasu czekaliście od ściągnięcia aktualizacji do gotowości do instalacji? Dostałem komunikat, że samochód poinformuje mnie kiedy instalacja będzie możliwa. Od tego czasu dwa razy już krótkie odcinki zaliczyłem i pytania brak.

 


Zrobilem restart, niczym w windowsie ;) (wylaczylem zaplon, zamknalem drzwi) i sie pokazalo. Upgrade robi sie jak nie ma cie w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam aktualizację z 34 na 70. Przygotowanie do instalacji trwało dwa dni , samo zainstalowanie 20 minut.Co nowego doszło..?

na plus --- NIC !

na minus -- brak zaznaczenia funkcji internet oraz carplay ....(znikło)

w gratisie wyświetla usterki: Oświetlenie pojazdu ograniczone , ostrzeżenie przed kolizją , ostrzeżenie przed zmianą pasa ruchu , systemy ograniczone , jazda dozwolona. zalecana kontrola w serwisie .Dziś cały dzień w ruchu i powiadomienia nadal są.

PS.Dalej wyświetla mapę nawigacji między zegarami... :shock:

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam aktualizację z 34 na 70. Przygotowanie do instalacji trwało dwa dni , samo zainstalowanie 20 minut.Co nowego doszło..?

na plus --- NIC !

na minus -- brak zaznaczenia funkcji internet oraz carplay ....(znikło)

w gratisie wyświetla usterki: Oświetlenie pojazdu ograniczone , ostrzeżenie przed kolizją , ostrzeżenie przed zmianą pasa ruchu , systemy ograniczone , jazda dozwolona. zalecana kontrola w serwisie .Dziś cały dzień w ruchu i powiadomienia nadal są.

PS.Dalej wyświetla mapę nawigacji między zegarami... :shock:

-

 

Myśle, że masz jakiś problem z softem od początku i sama aktualizacja nic tu nie poradzi. Powinieneś zgłosić się do serwisu tak jak zaleca system :D . Mieliśmy od początku ten sam soft 11/2019.34, sprawdzałem wszystko i u mnie nie ma najmniejszej wady, problemu z jakąkolwiek funkcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.