Skocz do zawartości

Odbiór - protokół odbioru – na co zwrócić uwagę.


zakzakzak

Rekomendowane odpowiedzi

Uprzejmie proszę o radę. Jutro (w piątek) odbieram zamówione X5 (produkcja marcowa). Czy poza sprawdzeniem zgodności wyposażenia z zamówieniem, braku uszkodzeń wizualnych itp. jest coś co powinienem sprawdzić czy zweryfikować? Pierwszy raz odbieram nowy samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się o system multimedialny - czy wgrana jest najnowsza wersja i niech Ci pokażą że jest najnowsza.

Zapytaj się czy była robiona geometria - na 99% nie była robiona i potem ludzie narzekają, że auto niestabilne przy wyższych prędkościach - pełno takich wątków na forum - dotyczy G05, G06, G01 i G02 - niższe modele to nie wiem, ale pewnie też.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Sprawdź jak wygląda lakier pod ledem z telefonu. Czasem myją zwykłą szmatą czy szczotą i są duże rysy. Obejrzyj felgi i opony czy nie ma przetarć. NIE SPIESZ SIĘ BĘDĄC PODNIECONYM ODBIOREM.

No i oczywiście czy wyposażenie jest zgodne z tym co zamawiałeś.

Taki tip ode mnie - jak dbasz o auto i nie traktujesz go jak woła to polecam jakąś powłokę położyć w studiu detailingowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić na szybko jakiś miernik lakieru i wyrywkowo sprawdzić samochód dookoła, czy przypadkiem nie miał jakiejś przygody w swojej podróży przez pół globu :)

Sprawdzić czy wszystko działa - każdy przycisk, pokrętło i przełącznik.

Sprawdzić tapicerkę czy nie jest nigdzie uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo dobrze jest obejrzeć auto zaraz po zjeździe z lawety u dealera, fabrycznie zabezpieczone foliami, nakładkami, czy wszystko z zabezpieczeniami transportowymi jest ok. Oczywiście, jak jest tka możliwość i chęć
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Podpisz protokół i ciesz się nowym BMW :lol: .To tylko samochód , a usterki i niedoróbki Sam Odnajdziesz.Będzie ich więcej jak pozycji w protokole odbioru. :shock:

 

Dokładnie :cool2:


Nie chciałoby mi sie nawet 1 minuty poswiecic na bawienie sie w sprawdzanie czy wszystko działa w samochodzie ktorego nie znam i nie wiem jak co funkcjonuje. Swojego samochodu nawet sam nie odbierałem. Musiałem po tygodniu wymienic w nim zegary bo nie wszystkie funkcje działały. Gdybym sam odbierał to tez bym nie wykrył tej usterki w salonie. Szkoda czasu i nerwow na proby znalezienia usterek w nowym samochodzie.

Nie lekceważe "procedury" odbioru z nadmiaru pieniedzy bynajmniej. Jak kiedys odbierałem Fiata Brava czy Opla Vectra to tez nie sprawdzałem nic. Jak okazywało sie ze cos nie działa to naprawiali na gwarancji i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.