Skocz do zawartości

Zawieszenie pneumatyczne


Chińczyk1685052271

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem posiadaczem x5 g05 od jakiegoś miesiąca, kilka dni po odebraniu auta ( stało dwa dni nieruszane ) zauważyłem rano, że opadło na amortyzatorach. Pomyślałem, że tak ma być. Dłuższy postój czy coś takiego, ale wczoraj po jeździe około 50km zostawiłem auto przed domem i po kilku godzinach było na glebie. Wydaje mi się, że coś jest nie tak. Mieliście takie przypadki?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie powiedzieli, że nie powinno tak być. Zależy tez jak nisko opada, nie stwierdzili żadnej usterki w kompie i na zawieszeniu. Kazali obserwować i zrobić foto jak opadnie.

Skoro spuszcza powietrze z układu to robi to kiedy chce. Raz po dwóch dniach stania, a raz po 3 godzinach?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pneumatyka dziala bezproblemowo a mam auto z poczatku produkcji. Natomiast czasami otwierajac dolna czesc klapy lub wyciagajac cos z bagaznika i opierajac na zamknietej dolnej czesci klapy naciska mi sie guzik od opuszczania auta do zaladunku i wtedy jak zamkne auto to zostaje opuszczone na glebe. Auto po obnizeniu do zaladunku nie powraca samo do swojej normalnej wysokosci , trzeba nacisnac guzik ponownie lub uruchomic silnik.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Muszę się rozstać ze swoją F15 koniec leasingu i konfiguruję G05 proszę o rzetelne i sprawdzone w praktyce dane opcje nad którymi się zastanawiam. To co pewne tj.wersja 30D w pakiecie M sport a zastanawiam się nad zawieszeniem pneumatycznym i tylną osią skrętną. Robię ok.35.000 rocznie autostrada i rozumiem że Asystent kierowcy professional jest must have, czy się mylę? Jakieś sugestie mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zawieszenie pneumatyczne + skretna os super sprawa.

Co do asystentow proff to chyba nie wybrałbym tej opcji ponownie.

W warunkach naszych jedynie dwupasmowych, zatłoczonych autostrad jazda na aktywnym tempomacie nie jest przyjemna. Co chwila sie ktos wciska sie na lewy pas i tempomat hamuje. Czasem przydaje sie ostrzezenie o poprzecznym ruchu przy wyjeździe tyłem na droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.