Skocz do zawartości

Systemy asystujące kierowcy zasada dzialania ?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam odrazu napisze nie mam wersji profesjonal

Mam wersję : Systemy asystujące kierowcy .

Teraz moje pytanie w Volvo XC90 miałem tak że jak bym nie zdążył

zahamować samochód robił to za mnie do tego było info graficzne na hud.

Działało to np przy dojeżdżaniu do ronda czy też jak inny samochód nagle chciał się włączyć do ruchu. Czy w X5 jest taka samo ? Pytam bo w Volvo działało to dość szybko nie tylko w sytuacji krytycznej ale wyłapywalo z daleka , a w X5 jeżdżąc od 5 dni nic nie wyłapałem a nie chce komuś wjechać w tył :) próbując .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa w sytuacji krytycznej i działa bardzo dobrze jak dla mnie. Łatwiej zaobserwować to na autostradzie, drodze ekspresowej, gdzie czerwony symbol o zbyt bliskiej odległości pojawia się jak ktoś Ci wyjedzie lub będziesz zbliżał się za szybko/blisko do poprzedzającego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent cofania nie działa u mnie precyzyjnie.

Auto cofa po trochę innym torze jazdy niż jechało do przodu i w ciasnych ulicach muszę przejąć kontrole.

Zastanawiam się czy czasem skrętne tylne koła nie powodują tego problemu.

Jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg testów motoryzacyjnych auto faktycznie wraca po trochę innym torze i zatrzymuje się w zbliżonej pozycji do początkowej, więc jeśli się gdzieś wciśniesz „na lusterka” to zapomnij, że ten asystent Cię wyprowadzi bezkolizyjnie .Pewnie znów wywołam burzę, ale to dla mnie kolejny zbędny gadżet w bmw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asystent cofania nie działa u mnie precyzyjnie.

Auto cofa po trochę innym torze jazdy niż jechało do przodu i w ciasnych ulicach muszę przejąć kontrole.

Zastanawiam się czy czasem skrętne tylne koła nie powodują tego problemu.

Jak jest u Was?

 

U mnie działa bardzo dobrze - korzystam codziennie wyjeżdżając z garażu (mam po 2-3cm zapasu przy lusterkach? i często w pracy gdzie mam dłuższy, około 50m odcinek. Na początku byłem nastawiony sceptycznie, jak do niepotrzebnego gadżetu, ale obecnie pewnie z lenistwa uważam to za fajną i przydatną funkcję - a dla Pań to może nawet Top3 ;).


Odnośnie zmiany toru jazdy to może wpływ ma prędkość? Wydaje mi się, ze lekką (minimalną) różnicę w torze jazdy widzę tylko jak w trakcie skrętu w cofaniu jadę szybko (i pojawia się komunikat - zwolnij). Obecnie (w pierwszych miesiącach tak nie było) X5 zatrzymuje się w przypadku rozpoznania przeszkody w trakcie cofania wiec zawsze jest dodatkowe ‚sprawdzam’.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...


U mnie działa bardzo dobrze - korzystam codziennie wyjeżdżając z garażu (mam po 2-3cm zapasu przy lusterkach? i często w pracy gdzie mam dłuższy, około 50m odcinek. Na początku byłem nastawiony sceptycznie, jak do niepotrzebnego gadżetu, ale obecnie pewnie z lenistwa uważam to za fajną i przydatną funkcję - a dla Pań to może nawet Top3 ;).

.

 

Piszesz że masz ok. 2-3cm zapasu przy lusterkach. Mogę zapytać jak szeroki masz wjazd do garażu.


Ja niestety mam 230cm szerokości w drzwiach i zastanawiam się czy wogóle X5 da się bezpiecznie wjeżdżać do garażu.


Na papierze czysto matematycznie wychodzi że tak.


Ale przy cofaniu z lusterkami też będę miał tylko 4cm zapasu.


Dalej szerokość garażu jest 275mm ale drzwi są wąskie.


Asystent cofania w której opcji asystentów kierowcy jest dostępny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Piszesz że masz ok. 2-3cm zapasu przy lusterkach. Mogę zapytać jak szeroki masz wjazd do garażu.


Ja niestety mam 230cm szerokości w drzwiach i zastanawiam się czy wogóle X5 da się bezpiecznie wjeżdżać do garażu.


Na papierze czysto matematycznie wychodzi że tak.


Ale przy cofaniu z lusterkami też będę miał tylko 4cm zapasu.


Dalej szerokość garażu jest 275mm ale drzwi są wąskie.


Asystent cofania w której opcji asystentów kierowcy jest dostępny?

 

Szerokość około 240 i brakuje szerokości do komfortowego wjazdu. U mnie utrudnieniem jest fakt, zemusze przy wjeździe delikatnie skręcić z podjazdu - na wprost byłoby znacznie łatwiej. Przy 230cm słabo to widzę bez składania Lusterek - będzie Ci ciężko siedząc za kierownica ocenić czy zmieścisz się czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w BMW kiedy można składać lusterka


Czy lusterka można złożyć w trakcie jazdy czy dopiero w pozycji Parking.


Obecnie Hondą CRV zawsze przed wjazdem składałem lusterka


Przy wyjeździe z garażu lusterka rozkładałem żeby mieć kontrolę na boki pojazdu przy cofaniu.


Takie rozwiązanie sprawdzało się bardzo dobrze.


W przypadku X5 pewnie nie mógłbym rozłożyć lusterek przy wyjeździe dlatego pytałem o asystenta cofania


H5 jest szersze od Hondy CRV o 18cm bez lusterek i 12cm z rozłożonymi lusterkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w BMW kiedy można składać lusterka


Czy lusterka można złożyć w trakcie jazdy czy dopiero w pozycji Parking.


Obecnie Hondą CRV zawsze przed wjazdem składałem lusterka


Przy wyjeździe z garażu lusterka rozkładałem żeby mieć kontrolę na boki pojazdu przy cofaniu.


Takie rozwiązanie sprawdzało się bardzo dobrze.


W przypadku X5 pewnie nie mógłbym rozłożyć lusterek przy wyjeździe dlatego pytałem o asystenta cofania


H5 jest szersze od Hondy CRV o 18cm bez lusterek i 12cm z rozłożonymi lusterkami.

 

Chyba w każdym aucie można już składać lusterka w czasie jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze, gdzie jest opcja nie obnizania prawego lusterka przy cofaniu? Odnosze wrazenie, ze kiedys widzialem ja w idrive, ale nie moge jej znalezc po aktualizacji do 03/2020.

 

Ja znowu szukałem opcji właczenia przez 6 miesięcy bo byłem pewien, że po odbiorze lusterko się opuszczało :duh: :lol: .


Wystarczy zmienić ten prztyczek w drzwiach kierowcy z ustawiania lusterka L na P (lub na odwrót) - w jednej z opcji lusterko się opuszcza, w drugiej nie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie moze, gdzie jest opcja nie obnizania prawego lusterka przy cofaniu? Odnosze wrazenie, ze kiedys widzialem ja w idrive, ale nie moge jej znalezc po aktualizacji do 03/2020.

 

Ja znowu szukałem opcji właczenia przez 6 miesięcy bo byłem pewien, że po odbiorze lusterko się opuszczało :duh: :lol: .


Wystarczy zmienić ten prztyczek w drzwiach kierowcy z ustawiania lusterka L na P (lub na odwrót) - w jednej z opcji lusterko się opuszcza, w drugiej nie ;).

:D dzieki, sprawdze dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Asystent parkowania Plus z systemem kamer 360 może być pomocny przy wyjeżdżaniu z garażu gdzie są wąskie drzwi takie jak to opisywałem w tym wątku powyżej


Jak myślicie? Czy to się tylko sprawdza na otwartej przestrzeni a w garażu niewiele pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to się sprawdza zawsze i wszędzie, a najlepiej weź demowke i pojedź do swojego garażu i sam zobacz chociaż kamera 360 wymaga chwilę przywyczajenia jeżeli wcześniej nie miałeś.

 

Dzisiaj tak miałem zrobić ale przez tą ulewę zrezygnowałem :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się wjechałem do swojego garażu :lol: X5


Przy tak wielkim potworze nie jest to łatwe. Gorsze jest wjeżdżanie niż cofanie bo nie widać dokładnie gdzie kończy się na boki maska auta.


Przy rozłożonych lusterkach przy wyjeżdżaniu miałem aż po 2cm zapasu na każdą stronę :mrgreen:


Niestety każde parkowanie w garażu będzie wymagało maksymalnego skupienia.


Czy X5 jest warta takiego poświęcenia :8) Może lepiej kupić X3 i nie robić sobie problemów. :wink:



Niestety demo nie miało kamery 360st. Liczę na to że kamera 360 st będzie tutaj bardzo pomocna.


No i jest jeszcze asystent parkowania czy cofanie po tej samie drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.