Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamawialem samochod w listopadzie

Poszedl na produkcje w pierwszym tygodniu stycznia.

Nadal jest w transporcie :) jak dlugo czekaliscie na samochod?

 

Lepiej się upewnij czy jest w transporcie.

Ja zamawiałem w połowie października auto do produkcji na styczeń 2020 i do dzisiaj jeszcze nie zaczął się produkować.

Jak dzwoniłem do dealera w 24 stycznia to miałem info, że już płynie ( info było od innego kolesia niż mój handlowiec, akurat była na urlopie). Termin odbioru w umowie mam na 21.02.

W zeszłym tygodniu zadzwoniłem z pytaniem jak tam auto i.... ZONK mój handlowiec mówi, że jeszcze się nie zaczęło produkować i że wejdzie na produkcję prawdopodobnie 20.02, czyli niby jutro, a przewidywany odbiór koniec marca/kwiecień.

Są/były niby duże problemy z silnikiem 30d i mówi, że teraz dopiero wydaje auta z tymi silnikami co miały być na październik i listopad wydawane. :duh:

Gość który mi wcześniej powiedział, że moje auto płynie teraz mówi, że wtedy źle spojrzał :mad2:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie możliwe. Auto musi się wyprodukować, przejechać konwojami do portu w US, przejść odprawy i płynąć tygodniami. Następnie dociera do Hamburga i sporo czasu mija zanim doturla się do Polski plus nasze odprawy celne na cargo itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

Zamówienie na samochód BMW G05 25d złożyłem w salonie w dniu 17 stycznia 2020r.

Wczoraj tj. 28 lutego 2020r. otrzymałem od dealera info, że samochód jest już w Polsce.

Wydaje mi się, ze w połowie marca powinienem już wyjechać z salonu nowym samochodem.


Silnik ma oznaczenie B47 F, olej silnikowy OW30 LL04 około 6 litrów (w przypadku pytań).

Pierwszą wymianę zrobie najpóźniej po przebiegu 1500 - 2000 km.

Nie wiem tylko jakie oznaczenie ma filtr oleju.


ps To będzie pierwsze moje BMW.


pozdrawiam

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Coś mi nie pasuje. W 6 tygodni wyprodukowano i dostarczono z USA samochód?

Chyba, że nie była to konfiguracja robiona pod zamówienie tylko już zlecony do produkcji konkretny samochód a do tego "przyfarciło" się z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem lekko zaskoczony. :-)

Przed złożeniem zamówienia dokonałem konfiguracji u dealera wyposażenia mojego samochodu.

Przed założeniem zamówienia w fabryce podpisywałem z dealerem złożone przeze mnie zamówienie wpłaciłem zaliczkę standardowo 10% wartości auta.

Jestem w posiadaniu dokumentacji zamówienia - standardowa czynność.

Z tego co pamietam, to dealer wskazywał mi w zestawieniu zamówień wolne miejsce. Może to była jakaś odwołana rezerwacja produkcji?


W każdym bądź razie spodziewam się sfinalizowania zamówienia tak do ok. połowy miesiąca marca.


pozdr

kj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zamówiłem do produkcji to sprzedawca wyjaśnił mi jak to wygląda, maja zarezerwowane samochody bez konfiguracji na dany dzień produkcji, i jak przychodzi ktos z klientów i zamawia to wtedy dają konfigurację , zapewne dlatego tak szybko niektórzy otrzymują auta, ale jak napisalem wczesniej to jest jakaś pula aut, na początku chciałem kupić GLE ale termin mnie był straszny i rabat, mercedes stety lub niestety nie daje takich upustów jak BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem w połowie października auto do produkcji na styczeń 2020 i do dzisiaj jeszcze nie zaczął się produkować.

Jak dzwoniłem do dealera w 24 stycznia to miałem info, że już płynie ( info było od innego kolesia niż mój handlowiec, akurat była na urlopie). Termin odbioru w umowie mam na 21.02.

W zeszłym tygodniu zadzwoniłem z pytaniem jak tam auto i.... ZONK mój handlowiec mówi, że jeszcze się nie zaczęło produkować i że wejdzie na produkcję prawdopodobnie 20.02, czyli niby jutro, a przewidywany odbiór koniec marca/kwiecień.

Są/były niby duże problemy z silnikiem 30d i mówi, że teraz dopiero wydaje auta z tymi silnikami co miały być na październik i listopad wydawane. :duh:

Gość który mi wcześniej powiedział, że moje auto płynie teraz mówi, że wtedy źle spojrzał :mad2:

 

Mam już numer VIN i auto w transporcie morskim, data produkcji wg VIN 22.02.2020.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.