Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś o 21:00 do portu wpływa ARC DEFENDER. Także tygodnie 8-9 produkcji mają szansę zmienić status.

 

Dzięki za info może będzie mój :) 16.02 była produkcja. Status zmienia się w dniu rozładunku czy trzeba dłużej czekać ?

Edytowane przez Mtb911
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tylko info 16.02 ze auto jest już wyprodukowane a później miało już status w transporcie więc liczyłem że na dniach powinno dopłynąć do Niemiec. Status zmienia sie od razu po rozładunku ? Jutro zadzwonię i podpytam czy zmienił się status.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tylko info 16.02 ze auto jest już wyprodukowane a później miało już status w transporcie więc liczyłem że na dniach powinno dopłynąć do Niemiec. Status zmienia sie od razu po rozładunku ? Jutro zadzwonię i podpytam czy zmienił się status.

 

Tego nie wiem. U mnie handlowiec też nie ma pewności, dlatego podpytuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tylko info 16.02 ze auto jest już wyprodukowane a później miało już status w transporcie więc liczyłem że na dniach powinno dopłynąć do Niemiec. Status zmienia sie od razu po rozładunku ? Jutro zadzwonię i podpytam czy zmienił się status.

 

Tego nie wiem. U mnie handlowiec też nie ma pewności, dlatego podpytuje :-)

 

Właśnie dostałem info że moje auto jest już w De i ma status rozładunku :) Teraz tylko czekanie czy jest kompletne i czegoś nie brakuje. Za kilka dni powinno wyruszyć do PL .

W moim przypadku to mega szybka akcja bo auto zamówione w lutym ale to była zmiana gotowego zamówienia czyli wprowadziłem swoje zmiany do auta które czekało już na produkcje i od zamówienia do produkcji mięło kilka dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zamówił już w ogóle x5 po lifcie? Jakie są obecnie terminy produkcyjne? Czy cały czas są jakieś restrykcje na wyposażenie?

ja zamawiałem tydzień temu ale jeszcze nie mam potwierdzenia co do produkcji (ponoć ma być na maj). Restrykcja póki co całkowita na skrętną oś i duże ograniczenie pneumatyki (może bardzo wydłużyć produkcję). Jak komuś zależy na czasie i w chyba dobrym rabacie to w Inschape we Wrocławiu twierdzili, że mają jakiś slot z produkcją na kwiecień jeszcze i oferowali 12% rabatu pod warunkiem, że zamówi się jeszcze w marcu (z ulicy bez żadnej floty itp). Trochę się zgapiłem ale to już taką ofertę mi dali jak już wpłaciłem zaliczkę u siebie w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój handlowiec również potwierdził mi dzisiaj, że auto dotarło do portu w Niemiec. Produkcja auta była na początku lutego a zamawiałem „gotowca” 1 marca.

Produkcja początek lutego, a zmawiałeś 1 marca.

Ciekawe :D

 

Zamówiłem auto tzw "gotowe do odbioru"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mój handlowiec również potwierdził mi dzisiaj, że auto dotarło do portu w Niemiec. Produkcja auta była na początku lutego a zamawiałem „gotowca” 1 marca.

Produkcja początek lutego, a zmawiałeś 1 marca.

Ciekawe :D

 

Zamówiłem auto tzw "gotowe do odbioru"

 

Jaki rabat teraz na gotowce daja? Da sie 20% wyciagnac w zwiazku z liftingiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty na przedlift jakie uzyskałem w ofertach u różnych dealerów na auto z silnikiem 25d: 8,5%; 9%; 9,5%, 10%, 11% i największy rabat 13,6% na silnik 40i i wcale to nie było najdroższe auto bo 370tys ale wyposażenie takie minimum za 68 tys zł, oczywiście mpakiet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty na przedlift jakie uzyskałem w ofertach u różnych dealerów na auto z silnikiem 25d: 8,5%; 9%; 9,5%, 10%, 11% i największy rabat 13,6% na silnik 40i i wcale to nie było najdroższe auto bo 370tys ale wyposażenie takie minimum za 68 tys zł, oczywiście mpakiet.

 

Przecież nawet na OTOMOTO były przedlifty stockowe z rabatami bodajże rzędu 13-17% (i to z salonów a nie od brokerów) a jak byłem jakoś z miesiąc temu w salonie to się jeszcze mnie pytali, czy na pewno chce polifta bo na stockowy przedlift jak chodzi o rabaty to zaczynają rozmowę od 20% i finansowanie promocyjne (choć nie wiem na ile to było gadanie w stylu na polifta nie mogę dać więcej rabatu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty na przedlift jakie uzyskałem w ofertach u różnych dealerów na auto z silnikiem 25d: 8,5%; 9%; 9,5%, 10%, 11% i największy rabat 13,6% na silnik 40i i wcale to nie było najdroższe auto bo 370tys ale wyposażenie takie minimum za 68 tys zł, oczywiście mpakiet.

 

Przecież nawet na OTOMOTO były przedlifty stockowe z rabatami bodajże rzędu 13-17% (i to z salonów a nie od brokerów) a jak byłem jakoś z miesiąc temu w salonie to się jeszcze mnie pytali, czy na pewno chce polifta bo na stockowy przedlift jak chodzi o rabaty to zaczynają rozmowę od 20% i finansowanie promocyjne (choć nie wiem na ile to było gadanie w stylu na polifta nie mogę dać więcej rabatu).

 

Tak było w grudniu, a teraz jest marzec.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabaty na przedlift jakie uzyskałem w ofertach u różnych dealerów na auto z silnikiem 25d: 8,5%; 9%; 9,5%, 10%, 11% i największy rabat 13,6% na silnik 40i i wcale to nie było najdroższe auto bo 370tys ale wyposażenie takie minimum za 68 tys zł, oczywiście mpakiet.

 

Przecież nawet na OTOMOTO były przedlifty stockowe z rabatami bodajże rzędu 13-17% (i to z salonów a nie od brokerów) a jak byłem jakoś z miesiąc temu w salonie to się jeszcze mnie pytali, czy na pewno chce polifta bo na stockowy przedlift jak chodzi o rabaty to zaczynają rozmowę od 20% i finansowanie promocyjne (choć nie wiem na ile to było gadanie w stylu na polifta nie mogę dać więcej rabatu).

 

Tak było w grudniu, a teraz jest marzec.

 

Tak to prawda, teraz faktycznie dużo gorzej z tego co widzę. Czyli wychodzi na to, że obecnie można uzyskać taki sam rabat na przedlifta i polifta tylko różnica spora w finansowaniu no i cenie bazowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamówienie złożyłem w drugiej połowie listopada '22, a samochód dotarł do dilera początkiem marca '23. Niestety przez restrykcje auto jest bez pneumatyki więc historia może się powtórzyć z wersją po lifcie (lepiej się wcześniej zorientować, żeby nie być rozczarowanym). Ja z zamówienia zrezygnowałem i jakby ktoś był zainteresowany wersją 40i (rozsądnie skonfigurowaną), to jest dostępna w BMW Sikora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, teraz faktycznie dużo gorzej z tego co widzę. Czyli wychodzi na to, że obecnie można uzyskać taki sam rabat na przedlifta i polifta tylko różnica spora w finansowaniu no i cenie bazowej.

 

Sporo było zamówionych wersji ze słabszym silnikiem i te auta powinny jeszcze być do kupienia w dobrych cenach i moim zdaniem warto patrząc na ceny używek :) Ja szukałem Diesla i 40d było bardzo mało zamówionych a slotów pod konfiguracje praktycznie nikt nie oferował. Gotowce z rabatami do 12% + promo finansowanie. Wersji 30D było dużo zamówionych bo salony brały na stok ze względu na zmianę ceny i tego najwięcej się sprzedaje. Jak pytałem o lifta to już bez promo finansowania i nie było rabatu + nie wiadomo kiedy można zamówić bo nie ma w ofercie 40d. To było w lutym nie wiem jak teraz. Dla mnie najbardziej irytujące jest że w nowym i starym ciągle nie można zamawiać skrętnej osi bo wyleci z produkcji i nikt nie chce tracić slotu jak ma wkrótce trafić do produkcji. Paranoja po co oferują wyposażenie które później nie można zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej irytujące jest że w nowym i starym ciągle nie można zamawiać skrętnej osi bo wyleci z produkcji i nikt nie chce tracić slotu jak ma wkrótce trafić do produkcji.

 

Zmówiłem w pierwszej połowie lutego z osią skrętną i taki się podobno - bo jeszcze nie mam kluczyka - wyprodukował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła i jest u dealera

( zdjęcia dzięki uprzejmości sprzedawcy - pozdrawiam)

fc497f1fca0f46a5.jpg

 

4e09a675f763cc9f.jpg

 

8e614ba85b84d3ec.jpg

 

Odbiór jak będę miał czas

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@prebek widzialem ja wczoraj na tym parkingu :D wyglada :cool2: gratki nowego auta.

 

a ja jestem (ku...a) 500 km od domu

dopiero w przyszły czwartek wracam

aktualnie:

i4 G26 z 2023

X5 45e z 2023

118i z 2019

 

Były 730d E65 z 2004; 120i z 2005; 518d F10 z 2015; X4 20d z 2017, 518d z 2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.