Skocz do zawartości

Jak dlugo czekaliscie na odbior?


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem dzisiaj 45e, planowany odbiór do 30 marca 2022, najbardziej restrykcyjnym elementem jest hak, ale będę czekał do oporu.

 

Hak akurat możesz dołożyć bez problemu po odbiorze (i wygląda/działa jak fabryczny), o ile oczywiście salon dałby Ci jakąś normalną cenę już przy zamówieniu a nie 15k netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratki !


P.S.

Kupiłeś już koła zimowe? Uważaj, bo będą problemy z dostępnością za chwilę .

 

Jak to działa z kołami zimowymi? Rzeczywiście są problemy z dostępnością potem? Czekam na akcje zima w salonach. Niedawno diler mi powiedział, że takie akcje to najczęściej 3 koła w cenie 4ech. Mój faworyt to Star Spoke 748M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja już była. Teraz to po ptokach .


W przypadku X5MC za dużego wyboru nie ma - jest tylko jeden model 21” na Michale i koniec :8)


P.s.


A radar gdzie się schował , bo nie widzę … :roll:

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu ASO robią zatowarowanie na koła zimowe z oponami z produkcji 2021, wcześniej trwa wyprzedaż z mega rabatami na koła z oponami z DOT-em 2020 .
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lipcu ASO robią zatowarowanie na koła zimowe z oponami z produkcji 2021, wcześniej trwa wyprzedaż z mega rabatami na koła z oponami z DOT-em 2020 .

 

Szukalem sporo wiosną takich kół i jakichś mega rabatów nie mieli (na alledrogo bylo taniej niz u nich). Jedyna mega okazja byla na 19tki za jakies 6500 za komplet ale taki rozmiar mnie nie interesowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba szukać nie tylko na ols czy allegro, ale też np. wysłać maila do działu części/akcesoriów u różnych dealerów. Obniżki są kosmiczną e- do 50% nawet. Oczywiście nie teraz. Zimowe koła trzeba kupować w przedziale kwiecień-czerwiec.

Na stronie leebmann24.de też można sprawdzić, oferty bywają przyzwoite i da się też kupić z 0% VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s.


A radar gdzie się schował , bo nie widzę … :roll:

 

Też się zdziwiłem... ale w sumie na plus bo nie podobał mi się w G05 ten radar :wink: . Tak jak poprzednio mam systemy asystujące i nie brałem aktywnego tempomatu więc być może dlatego nie ma radaru. W G05 być może z racji minimalizacji kosztów produkcji wrzucają tylko jedną wersję zderzaka do produkcji właśnie z radarem (lub samą zaślepką), a w X5M może chciało im się zrobić dwie wersje? Nie wiem, ale analogicznie jest w M3.


 

Mnie udało się kupić w czerwcu 4 komplety w mega cenie - 2 x M Perf do M135i , do G30 oraz 21” do X5MC .

 

Ale kupiłeś pewnie z zeszłorocznej puli? Ja jak szukałem w sierpniu nic nie było już na stocku. Na szczęście była ostatnio jakaś akcja first minute i co prawda nie były to poziomy 40-50%, ale można było dostać 25-30% rabatu.


W X5M wybór ogranicza się i tak do 1 modelu i salony nie kupują ich pewnie zbyt dużo na stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - kupowałem z oponami z DOT-em 2020 , czyli przeznaczone do sprzedaży na sezon zimowy 2020/2021 - w sumie nie ma to dla mnie znaczenia , bo i tak za rok będą pewnie do wymiany.
http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z mojego skromnego doświadczenia najlepiej zadbać o koła kupując auta jako element decyzji zakupowej. Zarówno do g30, jak i g06 które miałem kupiłem koła z okolo 50 procentowym rabatem. G30 zamawiałem na wiosnę, odbierałem latem, g06 brałem z placu wiosna. Za każdym razem były to koła nowe na przyszły sezon odbierane dopiero jesienią bo na dzień zamówienia, odbioru auta jeszcze ich nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia najlepiej zadbać o koła kupując auta jako element decyzji zakupowej. Zarówno do g30, jak i g06 które miałem kupiłem koła z okolo 50 procentowym rabatem. G30 zamawiałem na wiosnę, odbierałem latem, g06 brałem z placu wiosna. Za każdym razem były to koła nowe na przyszły sezon odbierane dopiero jesienią bo na dzień zamówienia, odbioru auta jeszcze ich nie było.

 

Zgadzam się w 100% zawsze tak samo robię i w efekcie znacznie taniej za to place i mam wszelkie rozsterki z głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zostałem zmuszony do zmiany konfiguracji. Po przemyśleniu i rozmowach z dealerem zrezygnowałem z pneumatyki.

Podobno ten element najbardziej wpływa na opóźnienie. No cóż jakoś trzeba będzie żyć i mam nadzieję, że do końca roku auto się wyprodukuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zostałem zmuszony do zmiany konfiguracji. Po przemyśleniu i rozmowach z dealerem zrezygnowałem z pneumatyki.

Podobno ten element najbardziej wpływa na opóźnienie. No cóż jakoś trzeba będzie żyć i mam nadzieję, że do końca roku auto się wyprodukuje.

czy coś w ogóle dealer przypuszcza odnośnie pneumatyki czy nikt nie wie kiedy wróci. Sam czekam na 4,0 z pneumatyką i nie wiem co robić. A to że puścili 3,0d z pneumatyką a 4,0d nie to mnie strasznie irytuje :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety zostałem zmuszony do zmiany konfiguracji. Po przemyśleniu i rozmowach z dealerem zrezygnowałem z pneumatyki.

Podobno ten element najbardziej wpływa na opóźnienie. No cóż jakoś trzeba będzie żyć i mam nadzieję, że do końca roku auto się wyprodukuje.

czy coś w ogóle dealer przypuszcza odnośnie pneumatyki czy nikt nie wie kiedy wróci. Sam czekam na 4,0 z pneumatyką i nie wiem co robić. A to że puścili 3,0d z pneumatyką a 4,0d nie to mnie strasznie irytuje :mad2:

 

nie rozumiem, 30d idzie z pneumatyką a 40 nie? Czy to jakiś pojedynczy przypadek?

pytam, bo akurat czekam na 30d ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak 3.0d i 4.0d !!! Jest 30d i 40d, oba są 3.0 !

 

true, true :D


Powracając do tematu produkcji, mam niby slota na za miesiąc, narazie nikt się nie odzywa, że mam z czegoś rezygnować, nie dzwonię do dilera, żeby nie wyjść na dzieciaka ;)

Wstępnie umówiony jestem na tel. w przyszłym tygodniu, żeby otrzymać potwierdzenie, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.