Skocz do zawartości

komunikat "Zmiana zachowania wspomagania kierowcy"


m1s1u

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze przy włączeniu aktywnego tempomatu z utrzymaniem pasa ruchu pojawia się komunikat "Zmiana zachowania wspomagania kierowcy", który jest strasznie irytujący i niepotrzebny. Serwis BMW nie ma jasnego wytłumaczenia z czym konkretnie jest związany komunikat. Co dziwne komunikat nie wyświetla się np będąc w Austrii i korzystając z tempomatu. BMW twierdzi, że komunikat powinien pojawiać się jedynie po przekroczeniu granicy państwa informując kierowcę o ewentualnej zmianie w poszczególnych dostępnych funkcjach w innym kraju. Ale ten komunikat pojawia się zawsze w Polsce przy włączeniu funkcji tempomatu na kierownicy. A jak u innych użytkowników ? Taka pojedyncza przypadłość, a może wszystkie tak mają ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W starczych softach komunikat pojawiał się tylko przy przekraczaniu granicy z krajem, w którym działanie systemów jest ograniczone. Od wersji z lipca 2019 pojawia się zawsze przy włączaniu asystentów jazdy jeżeli jest się na takim obszarze. Niestety właśnie PL ma ograniczenia... Nie działa u nas automatyczne przejmowanie prędkości ze znaków drogowy i ostrzeganie przed dojazdem do skrzyżowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ja mam auto produkowane wrzesien 2019,nie mam takiego komunikatu i działa u mnienprzyjolmowanie prędkości że znaków, nie działa za to dojeżdżanie do skrzyzowan, albo raczej jest włączone w opcjach ale nie widziałem, żeby się kiedykolwiek odzywało :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.