Skocz do zawartości

Koła w X5


marek77o

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie , mam problem :) I potrzebuje Waszych argumentów. Już opisuje:


Mianowicie zamówiłem X5 30d w X-line. X-line bo 1. Jest Ok 2. Jest inny niż 99%(pięknych zresztą) odbieranych w m-paku.

Konfig taki w jakim się widzę, dodatki typowo użytkowe(bo znam i korzystam), optyczne(bo mi się podobały) i nowe z ciekawości(np.chlodzone kubki, lasery). Kolorek szary arktyczny.


I powyżej wszystko w zasadzie jest Ok ALE autem będzie docelowo jeździć żona.

Z racji tego iż okolice mam ze średnia jakością dróg plus setki „leżących policjantow” kładzionych gdzie się da(90% bez szkół czy przedszkoli obok) oraz raczej szybsza jazdę po tym torze przeszkód wymyśliła sobie i uparła się na felgi 19 cali...bo nie RTF, bo więcej gumy etc, jednym słowem komforcik.

Trudno się z tym nie zgodzić ALE one są ...słabe :)


Potrzebuje racjonalnych argumentów od Was którymi będę mógł ja przekonać iż nie ma racji bądź może mieć inna alternatywę w której komfort jej się nie obniży i będzie mogła tłuc oponami po krawężnikach bez stresu.


Jasne, jej wybór , jej decyzja : ) Jednak ja na auto będę patrzył codziennie i na rodzinne przejażdżki znajdę sie w roli kierowcy. Pewnie tez sam nierzadko bym nim pomykał.


No chyba ze się mylę i w realu 19-tki wyglądają lepiej niż na zdjęciach...U Lamera bodajże wyglądały niezle ale to szare, ona jednak życzy sobie te srebrne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zimę 19” i wyglada ok, lato mam 20” i różnica nie jest jakaś wielka-wydaje mi się , ze dopiero jak przymierzasz 19”-22” to widać znaczną różnice. W każdym razie 19” nie wyglada jak by było za małe do tego auta bo ma sporo gumy na sobie.P.S-gratuluje wyboru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto bez M-Pakietu jest mniej pękate , nie ma poszerzen nadkoli i ogólnie jego styl jest bardziej na lux lub lekko terenowy a nie sportowy jak w M-Paku wiec mniejsze felgi pasują idealnie do całości , jednak te 20 które planowales na początku + jakieś 19 na zimę to w mojej opinii byłby złoty środek do tej konfiguracji. Na 20 RFT w aucie z pneumatyka jest pełen komfort .

Jednak 19 na lato i na zimę i tez nie będzie biedy.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o komfort - czy ktos miał okazje jeździć na 21 zwykłych oponach oraz porównywał to z jazda na 20 run flat ?

Mniej gumy jest ale opona nie tak sztywna. Poprosiłbym o opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie o komfort - czy ktos miał okazje jeździć na 21 zwykłych oponach oraz porównywał to z jazda na 20 run flat ?

Mniej gumy jest ale opona nie tak sztywna. Poprosiłbym o opinie :)

 

Ja mam takie własnie komplety kół. 21' na lato non RFT i 20 RFT na zime. Co do komfortu to jest bardzo podobnie a przewaga mniejszych kół ujawnia sie w koleinach ( mniej szarpie, opony z tyłu 275mm vs 315mm letnie) i podjezdzajac pod krawezniki - jest wiecej gumy i czuje sie znacznie bezpieczniej. Mam zawieszenie pneumatyczne wiec pewnie w kwestii komfortu nie jest to bez znaczenia.

Ogolnie na 21' wyglada X5 jednak znacznie lepiej, jezdzi mi sie jednak przyjemniej na 20'. Trudny wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Słabe jest to ze póki co nie ma 20 bez rtf z homologacją. Głupi przeskok, 18,19,21,22 bez rtf mogą być a 20 tylko rtf

 

Tez nie jestem zwolennikiem RFT ( zamowiłem 21' bez RFT za dopłata) ale na tych 20' naprawde jest ok nawet z RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będę musiał zamówić te 20-tki w takim razie. Tylko żarty sobie robią z cenami, za koło zimowe(zimowe bo felga uniwersalna a wybór jest póki co tylko z nich, letnie okrojone są) ale na letnich gumach życzą sobie kilka tysięcy dopłaty. Tak ze taniej wychodzi kupić zimowy komplet z dobraniem dodatkowo opon letnich. Tylko co z tego skoro na lato od 20-stek w górę Bmw każe zakładać ogumienie mieszane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na bimmerpost czytałem negatywną opinię o 21 na Run-Flat i o tym, że po zmianie na zwykłe samochód jedzie dużo "ciszej i płynniej". Stąd moje pytanie. Gdybyście mieli do wyboru dwa zestawy, który byście wybrali?


Nr. 1 21 cali Run-Flat+ szyby klejone

Nr. 2 22 cale + standardowe szyby


Zawieszenie adaptacyjne M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bimmerpost czytałem negatywną opinię o 21 na Run-Flat i o tym, że po zmianie na zwykłe samochód jedzie dużo "ciszej i płynniej". Stąd moje pytanie. Gdybyście mieli do wyboru dwa zestawy, który byście wybrali?


Nr. 1 21 cali Run-Flat+ szyby klejone

Nr. 2 22 cale + standardowe szyby


Zawieszenie adaptacyjne M

 

W kwestii komfortu nr 1 i 2 są zapewne porównywalne. W G05 nie ma 22" z rf, ze względu na twardość właśnie. Ja bezwzględnie jestem zwolennikiem rf, które dają mi wiekszą pewność siebie podczas jazdy - bezpieczeństwo i wygodę. 2-3 razy złapałem gumę i naprawiłem oponę po kilku dniach, gdy miałem na to czas. Jeżdżąc po 150 km/h na przebitej oponie.


Pytanie o wygląd felg, na ile ci się podobają: 21 i 22". Jeśli wyglądnie ma znaczenia bierz 21 z rf, choć wrogów rf na tym forum nie brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było czysto teoretyczne pytanie, ja raczej pozostanę przy 21 na Run-Flat. Byłem i jestem ciekawy doświadczeń użytkowników. Czy te wrażenia są naprawdę tak różne jak to opisał jeden z forumowiczów na bimmerpost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Glupie pytanie standardowo samochod odbieram z opona lato?

Pytam bo czekam za moim a wiem ze bedzie potrzebny drugi komplet

 


Estor jakos dziwnie piszesz kolego. Zadajesz w kazdym temacie dosc naiwne pytania a jezyk jakiego uzywasz rowniez pozostawia troche do zyczenia jak na dorosłego człowieka. "Czekasz za samochodem" zamiast na odbior samochodu i "odbierasz go z opona" a nie z oponami tudziez kołami. To tak tylko z powyzszej wypowiedzi w innych tematach jest tego wiecej. Wybacz kolego ale mam wrazenie, ze bawisz sie tutaj w "troling" naszym kosztem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz bledne wrażenie. Z kolami czy z oponami jak to rożnica? Pisze głównie przez telefon stad trafia sie literowki. Czy to forum poprawnej polszczyzny? Zadaje proste pytanie i odrazu jestem wyzwany od trola.

Tak z ciekawości przeczytalem kilkanascie twoich postow i widze że też nie zawsze używasz ó ż itp i to ma jakieś znaczenie? Ah i jeszcze ktore pytania sa takie naiwne? Pytanie o wifi, recorder czy wymiane oleju w nowym samochodzie? Co bylo w tym naiwnego? Rozumiem ze wyznajesz zasade by nie pytac co jakos kompletnie mija sie z definicja forum. Poddaj czas zadumie zanim zaczniesz oceniac innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czyli mamy odpowiedz czy to nie bajki z aso o tym, ze do x5 na zime trzeba kupic kola bo samych opon na felgi z lata zalozyc nie moge. To jest wyciaganie kasy od klienta ktory ma kase bo przyszedl po x5. Pytanie mam do osob czy ktos wie czy w GlE r21 z mieszanym ogumieniem jest to samo? Czy mozna zamienic same opony? Nigdzie w necie nie widze jednolitych kol na zime do tego auta tylko mieszanki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

255/55 R18 x4


265/50 R19 x4


275/40 R20 x4


275/40 R21 x2

315/35 R21 x2


Taki masz wybór, jeśli masz szersze felgi na tył to tylko w 21 calach możesz kupić zimówki. Inaczej musisz mieć felgi przód i tył te same, to nie ma z tym problemu.

 

To nie pomylka delikatna?


Gle ma na przod 275/45 r21 a tyl 315/40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.