Skocz do zawartości

Opcje do X5


marek77o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Mam pytanie odnośnie wyboru kilku opcji tzn czy warto, czy się sprawdzają w normalnym użytkowaniu ?


- podwójne szyby(tzn te o zwiększonej izolacji akustycznej)

- pilot/przełącznik do bramy/garażu

- system multimedialny z tylu (pod katem dzieci/bajki) jako alternatywa dla tabletów.


O innych opcjach nie pisałem ponieważ albo je znam albo wątek był już poruszany ( np zawieszenie pneumatyczne czy tez lasery ).


Niby drobiazgi ale za pare dni zamykam konfiguracje auta i nie chciałbym czegoś przeoczyć lub wziąć i nie użytkować :)

Większość mam już wybraną w tym silnik na 90% 40i :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
podobno teraz jest jakas akcja black week bmw moze warto poobdzwaniac dealerow moze cost atoi na placu z z zadowalajaca konfiguracja oraz rabatem. p.s. przetestowales silnik czy bierzesz w ciemno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

- podwójne szyby(tzn te o zwiększonej izolacji akustycznej)

- pilot/przełącznik do bramy/garażu

- system multimedialny z tylu (pod katem dzieci/bajki) jako alternatywa dla tabletów.

- Szyby są chwalone. Sam nie mam więc trudno porównać.

- Bez sensu. To jest kodowanie stałe. Nie zadziała z 90% współczesnych automatów

- Wg mnie szkoda kasy. Lepiej tablety. Bardziej funkcjonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem 40i, nie ma takiego :) Będę brał w ciemno. Opieram się wiec wyłącznie wyłącznie na testach video(i nie tylko) tego silnika, najwiecej materiałów jest z USA,kanada, Australia , Niemcy , Czechy i Słowacja .

Dodatkowo na opiniach userów z naszego forum :) (przy okazji wszystkim im bardzo dziękuje za cenne informacje)

A są cenne bo choćby 30i xdrive w g31 wybrałem m.in. dzięki Twoim opiniom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podwójne szyby(tzn te o zwiększonej izolacji akustycznej)

- pilot/przełącznik do bramy/garażu

- system multimedialny z tylu (pod katem dzieci/bajki) jako alternatywa dla tabletów.

- Szyby są chwalone. Sam nie mam więc trudno porównać.

- Bez sensu. To jest kodowanie stałe. Nie zadziała z 90% współczesnych automatów

- Wg mnie szkoda kasy. Lepiej tablety. Bardziej funkcjonalne

 


Sam nie masz i jak to jest ze zwykłymi ? Zwykle mam w G31 i jest bardzo cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwojne szyby dzwiekoszczelne napewno warto , jest spora roznica , poza tym nie sa drogim dodatkiem.

Pozostale 2 pozycje moim zdaniem mozna sobie podarowac.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mam zwykłe szyby bo nikt mi nie doradził kosztujących niewiele akustycznych (bo i skąd mieli o nich wiedzieć jak sprzedawali samochód, którego nie widzieli na oczy tak jak i ja).

Oczywiście i tak G05 jest bardzo cichym samochodem nawet bez nich. Do około 150km/h praktycznie opory powietrza są niesłyszalne. Jednak jak się "lata po niemieckich autostradach" to każdy dB mniej jest radością dla uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akustyczne szyby i bardzo chwale sobie wyciszenie X5. Nie wiem jednak jaka jest różnica w stosunku do zwykłych.


Pozostałe dwie pozycje nie przemawiają do mnie - chociaż ktoś na forum chwalił chyba multimedia dla dzieci. Ja wole opcję własnych tabletów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze szyby dodatkowo wyciszą mi silnik :( No bo jak ? Wyciszam szyby a biorę sportowy wydech ? Chyba ze się mylę i nie o to w nich chodzi - bardzo proszę o poradę !


Pilot to garażu wydaje się świetnym udogodnieniem , zamiast szukać jednego do bramy na osiedle i drugiego do garażu mam na kliknięcie przy lusterku zawsze. A koszt groszowy. No chyba (i o to mi chodziło ) ze to nie działa albo działa tylko z parama producentami ? W konfig. Bmw się chwali ze do ponad 90% napędów pasuje. Może nie tych naszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pilot to garażu wydaje się świetnym udogodnieniem , zamiast szukać jednego do bramy na osiedle i drugiego do garażu mam na kliknięcie przy lusterku zawsze.

Pisałem, że to po prostu nie działa w większości przypadków! A w przypadku "osiedli" to nawet jakbyś miał "zgodnego" (z kodem zmiennym - czego nie masz w BMW) pilota to raczej nikt tobie go nie sparuje z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pilot nie będzie pasował, to wkładasz do napędu bramy pilota "pośrednika" i wszystko gra.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot to garażu wydaje się świetnym udogodnieniem , zamiast szukać jednego do bramy na osiedle i drugiego do garażu mam na kliknięcie przy lusterku zawsze.

Pisałem, że to po prostu nie działa w większości przypadków! A w przypadku "osiedli" to nawet jakbyś miał "zgodnego" (z kodem zmiennym - czego nie masz w BMW) pilota to raczej nikt tobie go nie sparuje z odbiornikiem.

 

A dlaczego nie ma zgodnego z kodem zmiennym skoro znalazłem instrukcje już z 2011 roku gdzie to było ? Bmw sprzedaje opcje które są bezużyteczne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci pilot nie będzie pasował, to wkładasz do napędu bramy pilota "pośrednika" i wszystko gra.


Pzdr

 

Tyle to może i by się udało ale w moim garażu . Z wjazdem na osiedle już gorzej ...No chyba ze sąsiedzi się pogodzą z parkowaniem na zewnątrz, powiem ze lokalna emisje CO2 zmniejszamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A dlaczego nie ma zgodnego z kodem zmiennym skoro znalazłem instrukcje już z 2011 roku gdzie to było ? Bmw sprzedaje opcje które są bezużyteczne ?

Nie miałem styczności z najnowszym rozwiązaniem BMW ale jakoś mi się wierzyć nie chce, że są mądrzejsi od firm produkujących zamienniki pilotów. Otóż te firmy produkują piloty pod konkretny system. Nie mają pilotów uniwersalnych. Przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Trochę pogooglałem i z tego co widzę jest to system homelink. Niestety nie jest zgodny z najbardziej popularnymi u nas napędami Nice, Came, Bft, Faac i wieloma innymi. W wersji zmiennokodowej (tam gdzie może to obsłużyć) wymaga też fizycznego dostępu do odbiornika radiowego napędu co w zasadzie eliminuje zbiorcze garaże czy bramy zamkniętych osiedli.

We własnym domq zawsze można podpiąć pod posiadany napęd jakiś zewnętrzny odbiornik - choćby polskiej firmy PROXIMA: https://www.proxima.pl/produkt/nw_homecar1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Mam pytanie odnośnie wyboru kilku opcji tzn czy warto, czy się sprawdzają w normalnym użytkowaniu ?


- podwójne szyby(tzn te o zwiększonej izolacji akustycznej)

- pilot/przełącznik do bramy/garażu

- system multimedialny z tylu (pod katem dzieci/bajki) jako alternatywa dla tabletów.


O innych opcjach nie pisałem ponieważ albo je znam albo wątek był już poruszany ( np zawieszenie pneumatyczne czy tez lasery ).


Niby drobiazgi ale za pare dni zamykam konfiguracje auta i nie chciałbym czegoś przeoczyć lub wziąć i nie użytkować :)

Większość mam już wybraną w tym silnik na 90% 40i :)))

Mam 2 samochody, jeden ma podwójne szyby, drugi bez. Ewentualnie moim zdaniem żadnej różnicy nie ma.

Pilota miałem w poprzednim aucie, w tym nie zamawiałem z tego powodu że nie działa z moją bramą. Dla tego polecam na początek sprawdzić czy będzie działało, a potem już zamawiać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
Ma ktos masaze w nowej X5? Warto?

 

Witaj , ja mam u siebie. Przejechałem do tej pory ok 10tys km dopiero kilka tras dłuższych ale masaż włączyłem max kilka razy na pare minut.

Imo fajny bajer żeby sie tym pobawić ale jakiegoś turboszału nie robi. z tego co widzę pasażerka bardziej się tym ekscytuje. Mnie to po kilku minutach działania zaczyna jakos rozpraszać. Wydaje mi się, ze jest sens brać tylko jeżeli dużo jeździsz w długie autostradowe monotonne trasy, (pamiętaj że na autostrady koniecznie asystenci profesional, to jest moim zdaniem największy bajer tego auta, obok pneumatycznej zawiechy, i nagłośnienia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos masaze w nowej X5? Warto?

 

Witaj , ja mam u siebie. Przejechałem do tej pory ok 10tys km dopiero kilka tras dłuższych ale masaż włączyłem max kilka razy na pare minut.

Imo fajny bajer żeby sie tym pobawić ale jakiegoś turboszału nie robi. z tego co widzę pasażerka bardziej się tym ekscytuje. Mnie to po kilku minutach działania zaczyna jakos rozpraszać. Wydaje mi się, ze jest sens brać tylko jeżeli dużo jeździsz w długie autostradowe monotonne trasy, (pamiętaj że na autostrady koniecznie asystenci profesional, to jest moim zdaniem największy bajer tego auta, obok pneumatycznej zawiechy, i nagłośnienia)


A co daje profesional w porownaniu do tego zwyklego?


To panoramiczne okno warto? Bo troche kosztuje.


Na filmiku widziales 20 felgi czarne a w konfiguratorze ich nie ma, wiecie dlaczego ? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autonomiczna jazdę pseudo.


Panoramiczne okno warte każdych pieniędzy dla mnie w każdym aucie bo rozjaśnia wnętrze i wszystko wygląda po prostu lepiej, ale darowałbym sobie tą wersję z ledami bo dają taki sobie efekt i tylko w nocy a parę tysięcy trzeba dolozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem panorama dach w poprzednim aucie i użyłem rozkładanej rolety może ze trzy razy w roku....dla mnie bez sensu dodatek bo słońce razi a i w bmw niestety lubi przeciekać i szumieć....poczytaj forum, co do laserów .... wyglada kozacko mimo, ze rzadko asystuje, jakoś zwykły led w tym aucie to troszkę taka bida wersja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.