Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Koledzy jak na dzień dzisiejszy wyglada sytuacja rabatów na nowe x5? Czy ktoś ostatnio kupował i się orientuje jak to na dzień dzisiejszy wyglada dla poszczególnych silników? Chciałbym się także zapytać jaki jest realny czas oczkiwania. Żona coś mi marudzi na te x5 i nie wiem czy nie będę zmuszony takowej dla niej zakupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak na dzień dzisiejszy wyglada sytuacja rabatów na nowe x5? Czy ktoś ostatnio kupował i się orientuje jak to na dzień dzisiejszy wyglada dla poszczególnych silników? Chciałbym się także zapytać jaki jest realny czas oczkiwania. Żona coś mi marudzi na te x5 i nie wiem czy nie będę zmuszony takowej dla niej zakupić.

 

Mi dealer (Inchcape Warszawa) zapronowal 12% niezależnie od silnika, trochę było mi mało więc umówiłem się z firmą ride4less, która w moim imieniu kupiła auto z 20% zniżka i po liczyła mi za to 5k netto. W zależności od sytuacji broker Select Automotive potrafi też mnie świetne oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak na dzień dzisiejszy wyglada sytuacja rabatów na nowe x5?

Tak ogolnie tylko pytasz czy chcialbys moze oferte na konkretny model i konfiguracje?

Moge podpytac znajomego, zajmuje sie negocjacjami przy zakupie nowych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kalkulator w reke i wszystko wyjdzie ...

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na jaki rabat można liczyć na 30d do produkcji z M-pakietem promo ? a może sumarycznie opłaca się bardziej z m-pakietem bez promo ?

Auto będzie w leasingu także podejrzewam, że m-pakiet bez promo nie będzie opłacalny, bo podobno i finansowanie jest słabsze.

Może inaczej zapytam jak najtaniej kupić 30d z m-pakietem konfiguracja do produkcji, żeby całkowity koszt leasingu wyszedł jak najtańszy ?

konfig z m-pakietem promo na ok 440 tysi katalogowo

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten promocyjny leasing wypada korzystnie, bo np. przy wpłacie 35%, 1% wykup, na 35 miesięcy to całkowity koszt jest 101,05%, a na 47 miesięcy 102,96% - w przypadku leasingu bez promocji to jest nierealne, żeby taki dostać.

Tak, ale w takim wypadku dostaniesz pewnie 0 zniżki na cebe samochodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rabat już mam całkiem niezły od dealera na auto z m-pakietem promo z tym korzystnym leasingiem. Chodzi o to czy jest możliwy większy rabat, żeby się zbliżyć z całkowitym kosztem leasingu do oferty brokera z gorszą ofertą na leasing, ale z większym rabatem na auto ? A może czyta to jakiś handlowiec z ASO lub nie i chce powalczyć o zamówienie na X5 30d do produkcji ? Auto ma być z datą produkcji 2020, ale może być zamówione nawet teraz, a odbiór auta nawet w marcu.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie przed kupnem auta rozmawialem z kilkoma brokerami I ich oferty sa dobre dla logos kto nie umie liczyc albo nie umie sie potargowac w salonie. Przed zakupem warto Sobie najpierw skonfigurowac auto z must have pod siebie a pozniej liczyc calkowity koszt z ubezpieczeniem leasigniem itd.. oferty brokerow wygladaja ladnie na papierze ale po,podliczeniu wszsystkiego szybko ich atrakcyjnosc blednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rabat już mam całkiem niezły od dealera na auto z m-pakietem promo z tym korzystnym leasingiem. Chodzi o to czy jest możliwy większy rabat, żeby się zbliżyć z całkowitym kosztem leasingu do oferty brokera z gorszą ofertą na leasing, ale z większym rabatem na auto ? A może czyta to jakiś handlowiec z ASO lub nie i chce powalczyć o zamówienie na X5 30d do produkcji ? Auto ma być z datą produkcji 2020, ale może być zamówione nawet teraz, a odbiór auta nawet w marcu.

 


Tak się składa że mój brat jest handlowcem w ASO, przy pakiecie promocyjnym M Sport nie poszalejesz z rabatami ale coś tam zawsze można spróbować powalczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzisiaj kolejna wizyta w innym ASO i wygląda jeszcze ciekawiej, na razie nie chcę ujawniać wielkości rabatu, bo jeszcze negocjacje nie zakończone :wink: Powiem tylko tyle, że zbliżamy się z całkowitym kosztem leasingu do oferty brokera :8)

 

No to auto zamówione, produkcja styczeń 2020 r., odbiór koniec lutego/początek marca.

Negocjacje z 3 salonami w Poznaniu zakończone i muszę jednoznacznie stwierdzić iż bezapelacyjnym zwycięzcą został Inchcape Poznań ( konkretniej Swadzim).


Najlepsza obsługa klienta jaką widziałem ze wszystkich do tej pory odwiedzonych salonów, a odwiedzam ich sporo.

Umówiłem się na jazdę próbną przez ich stronę www, oddzwonili dość szybko, umówiona jazda w dogodnym terminie.


To nie była zwykła jazda próbna z handlowcem, to była bardzo szczegółowa jazda z prezentacją poszczególnych funkcji i wyposażenia auta przez Panią, która tylko zajmuje się prezentacją auta.

Nie spotkałem do tej pory tak profesjonalnego podejścia do, wydaje się, banalnej sprawy jaką jest jazda próbna.

Polecam jazdy z Panią Dagmarą, bardzo duża wiedza na temat auta, a nie ukrywam, że ja też byłem do tej jazdy merytorycznie przygotowany.

Pani Dagmara mimo to, potrafiła zaskoczyć w paru punktach takimi szczegółami, o których bym nawet nie pomyślał.


Rozmowy na temat oferty, były przeprowadzone z inną osobą, bardzo miłą Panią Natalią. Rozmowy konkretne, miałem już przygotowaną konfigurację.

Pani Natalia szczegółowo zweryfikowała konfigurację, dokładnie sprawdziła czy da się coś zoptymalizować. Wyjaśniła wszelkie wątpliwości co do wyposażenia i parametrów auta.

Pierwszą ofertę jaką dostałem była zdecydowanie lepsza niż pozostałe 2 salony w Poznaniu.

Dalsze negocjacje w zasadzie ograniczyły się do kosmetyki, oraz akcesorium, które Pani Natalia dołożyła od siebie.

Finalnie mogę stwierdzić, że ofertę z całkowitym kosztem leasingu dostałem zbliżoną do ofert jakie miałem od brokerów.

Te drobne kilka tys zł różnicy na aucie katalogowo prawie 460 tys zł nie stanowiło już zachęty do skorzystania z oferty brokera.

Decyzja zapadła, żeby zamówić auto u Pani Natalii w salonie Inchcape, bo wiadomo broker jest, ale wkrótce może go nie być.

W salonie BMW mamy jednak większą pewność, że auto będzie dostarczone w terminie, bez problemów. Za tak drobną różnicę nie warto ryzykować.


Jakby ktoś chciał skorzystać dla ułatwienia z mojej "ścieżki" zakupu auta to mogę w 100% polecić Panią Natalię Skopińską w salonie BMW Inchcape Poznań, tel. 506 688 589.

Można się na mnie i na forum powołać jakby co ( Krzysztof Gruszecki), może będziecie mieli łatwiejszą rozmowę od początku. :-)

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna wizyta w innym ASO i wygląda jeszcze ciekawiej, na razie nie chcę ujawniać wielkości rabatu, bo jeszcze negocjacje nie zakończone :wink: Powiem tylko tyle, że zbliżamy się z całkowitym kosztem leasingu do oferty brokera :8)

Gratulacje :cool2:

Skoro już temat zamknięty to możesz zdradzić ile % dostałeś ?

Edytowane przez Fino

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kolejna wizyta w innym ASO i wygląda jeszcze ciekawiej, na razie nie chcę ujawniać wielkości rabatu, bo jeszcze negocjacje nie zakończone :wink: Powiem tylko tyle, że zbliżamy się z całkowitym kosztem leasingu do oferty brokera :8)

Skoro już temat zamknięty to możesz zdradzić ile % dostałeś ?

 

Sam rabat to nie wszystko, bo do tego dochodzi jeszcze finansowanie, pakietowe ubezpieczenie i gratisy od dealera.

Rabat 15% nie jest może oszałamiający w stosunku do tego co proponują brokerzy, ale całość oferty jest nawet ciut lepsza niż to co proponowali mi brokerzy z 20% rabatem.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.