Skocz do zawartości

Rabaty na g05


słonik40

Rekomendowane odpowiedzi

W koncu pewnie zjada z ceny niewiele mniej - ciezko bedzie o amatora na taki wystrzalowy kolor. Jak juz sie taki raz na milion trafia to zamawia konfiguracje do produkcji pod siebie.

Kurcze chyba będę jednym na ten milion za dwa lata, już mam w pdf skonfigurowane takie autko, może będzie następne po X5 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsprzedaż? W ogłoszeniach poprzednia generacja X5M50d stoi drogo wiec chyba ma wzięcie na rynku wrórnym. Zawsze topowy silnik (topowy diesel w tym przypadku) działa na wyobraźnie kupujących (prestiż modelu i takie tam niemierzalne historie).

 

Odsprzedaż to też istotna kwestia, dobrze że o tym wspomniałeś. Planuje leasing na 5 lat i zmiana samochodu, chyba że się za bardzo zakocham i nie będzie mnie stać na nowy to nieco dłużej :D A wiecie coś więcej na temat końca produkcji tej jednostki ? Wczoraj w salonie w Krakowie dostałem info że zamówienia będą przyjmowane do czerwca / lipca max i później koniec :roll:

 

Dostałeś dobre info, kończą produkcję. Prawdopodobnie do lipca jak wyjdzie nowy cennik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem na myśli ze indywidualiści raczej konfigurują auta pod siebie i zamawiają do produkcji a dużo rzadziej kupują ze stoku i dlatego salon będzie miał trudniej ze sprzedażą takiego auta.

P.s.

Moje X6M było w najbardziej odpalowym kolorze dla tego modelu - Long beach blue ...

A środek w czerwieni , tak żywej ze w słoneczny dzień po otwarciu drzwi człowiek odruchowo mrużył oczy.

Gdzieś kiedyś wrzucałem foty na forum G05.

Co do wyboru zawieszenia to tak jak koledzy wyżej napisali - pneumatyka i skrętna oś , jeśli chodzi o silnik to oczywiście 40d

napewno się sprawdzi w dużym suvie , w przypadku M50d oprócz dodatkowej mocy dochodzi jeszcze pare wyróżników

M-Performance - oznaczenia , inna atrapa , inne lusterka , inne końcówki wydechu , inne wloty na błotnikach , dodatkowe akcenty a zderzaku z przodu.

Zawieszenie pneumatyczne jest zestrojone bardziej sportowo niż w modelach spoza lini M-Performance.

Warto tez dokładnie podliczyć konfiguracje bo w M50d jest kilka rzeczy w standardzie za które w 40d trzeba dopłacać , a inne dodatki wymagają mniejszej dopłaty .

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem x5 zamowione w marcu na x6 z placu. Wybieraliśmy z tego co zostało, wiekszosc x6 była golasami albo full opcjami. Sensownie skonfigurowane uciekały od razu. Gdy dzwonił mi handlowiec, że jest fajna to gdy po 1h mowiłem, że biore to już jej nie było. X5 juz prawie w ogole nie ma dostepnych, x6 sie konczą... Produkcja x5, x6 stoi do konca maja, później przerwa technologiczna jak co roku w lipcu i auta zamowione zimą/wiosną bedą najwczesniej wrzesien/październik. Jak mogą ceny spadać skoro euro po 4.5zł i brak aut do wziecia, a chętnych sporo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem x5 zamowione w marcu na x6 z placu. Wybieraliśmy z tego co zostało, wiekszosc x6 była golasami albo full opcjami. Sensownie skonfigurowane uciekały od razu. Gdy dzwonił mi handlowiec, że jest fajna to gdy po 1h mowiłem, że biore to już jej nie było. X5 juz prawie w ogole nie ma dostepnych, x6 sie konczą... Produkcja x5, x6 stoi do konca maja, później przerwa technologiczna jak co roku w lipcu i auta zamowione zimą/wiosną bedą najwczesniej wrzesien/październik. Jak mogą ceny spadać skoro euro po 4.5zł i brak aut do wziecia, a chętnych sporo...

0michal0 skąd informacja, że produkcja stoi do końca maja ? Przed weekendem majowym w M-Cars Kraków powiedziano mi, że od jutra 04.05 rusza fabryka w USA :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem x5 zamowione w marcu na x6 z placu. Wybieraliśmy z tego co zostało, wiekszosc x6 była golasami albo full opcjami. Sensownie skonfigurowane uciekały od razu. Gdy dzwonił mi handlowiec, że jest fajna to gdy po 1h mowiłem, że biore to już jej nie było. X5 juz prawie w ogole nie ma dostepnych, x6 sie konczą... Produkcja x5, x6 stoi do konca maja, później przerwa technologiczna jak co roku w lipcu i auta zamowione zimą/wiosną bedą najwczesniej wrzesien/październik. Jak mogą ceny spadać skoro euro po 4.5zł i brak aut do wziecia, a chętnych sporo...

Pochwal się którą wybrałeś, jestem bardzo ciekawy, bo ja na końcu miałem 3 konfigi na stole i mało brakowało, a wybrałbym w drodze losowania haha :D

Edytowane przez witus1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem x5 zamowione w marcu na x6 z placu. Wybieraliśmy z tego co zostało, wiekszosc x6 była golasami albo full opcjami. Sensownie skonfigurowane uciekały od razu. Gdy dzwonił mi handlowiec, że jest fajna to gdy po 1h mowiłem, że biore to już jej nie było. X5 juz prawie w ogole nie ma dostepnych, x6 sie konczą... Produkcja x5, x6 stoi do konca maja, później przerwa technologiczna jak co roku w lipcu i auta zamowione zimą/wiosną bedą najwczesniej wrzesien/październik. Jak mogą ceny spadać skoro euro po 4.5zł i brak aut do wziecia, a chętnych sporo...

0michal0 skąd informacja, że produkcja stoi do końca maja ? Przed weekendem majowym w M-Cars Kraków powiedziano mi, że od jutra 04.05 rusza fabryka w USA :roll:

 

Wydaje mi się, że to nie wygląda tak, że jak fabrykę otwierają to wchodzą pracownicy i z miejsca rozpoczyna się produkcja. Być może musi to trochę potrwać, żeby od początku uruchomić maszyny itd. To tylko moje domysły, ktoś może ma jakieś potwierdzone info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez otrzymałem info, że od jutra rusza ale mają braki w fabryce i potrzeba kilka tygodni żeby produkcja wrociła do normy. Ale to jest takie gdybanie. Mi powiedzieli, że moje x5 ktore miało być na połowe czerwca przekładają na koniec września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmieniłem x5 zamowione w marcu na x6 z placu. Wybieraliśmy z tego co zostało, wiekszosc x6 była golasami albo full opcjami. Sensownie skonfigurowane uciekały od razu. Gdy dzwonił mi handlowiec, że jest fajna to gdy po 1h mowiłem, że biore to już jej nie było. X5 juz prawie w ogole nie ma dostepnych, x6 sie konczą... Produkcja x5, x6 stoi do konca maja, później przerwa technologiczna jak co roku w lipcu i auta zamowione zimą/wiosną bedą najwczesniej wrzesien/październik. Jak mogą ceny spadać skoro euro po 4.5zł i brak aut do wziecia, a chętnych sporo...

Pochwal się którą wybrałeś, jestem bardzo ciekawy, bo ja na końcu miałem 3 konfigi na stole i mało brakowało, a wybrałbym w drodze losowania haha :D

Wybrałem skromnie wyposażoną; arktyczny szary, Mpakiet, hk, asystenci, kamery 360, szyby akustyczne, pakiet business, domykanie, pakiet czerni, szklane aplikacje i kilka innych dodatków. Niestety nic już nie miałem z hakiem i wentylacją. Z moją kobfiguracją x5, x6 różni się tylko brakiem haka i wentylacji za to mam kilka dodatków wiecejjl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle, chociaż słyszałem że na model z placu można wywalczy nawet i 34% ale to chyba dotyczyło serii 3 albo 5 :) z poprzedniego rocznika.

Mam nadzieję że uda mi się ogarnąć około 22-23% rabatu na X5 M50d w okolicach czerwca / lipca... spróbuję argumentować końcem produkcji tego silnika - byłoby miodzio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka rozsądna konfiguracja, na pewno nie bieda :D

Za to połączenie szarego koloru z rozszerzonym pakietem czerni i do tego felga 21 lub 22 to super zewnętrzny look. Właśnie taką X5 miałem wcześniej zamówioną.


We Wrocławiu była szara z hakiem, myślałem nad nią, bo miała Head-Up, szklany dach, ale brakowało jej asystentów Professional, domykania drzwi i laserów względem ostatecznie wybranej mojej konfiguracji. Na szczęście nie potrzebuje haka bo wtedy pewnie bym ją wybrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest źle, chociaż słyszałem że na model z placu można wywalczy nawet i 34% ale to chyba dotyczyło serii 3 albo 5 :) z poprzedniego rocznika.

Mam nadzieję że uda mi się ogarnąć około 22-23% rabatu na X5 M50d w okolicach czerwca / lipca... spróbuję argumentować końcem produkcji tego silnika - byłoby miodzio :)

 

Będzie ciężko, myślę, że chętnych na ostatnie miejsca do produkcji 50d będzie sporo. Z 2019 roku jest jeszcze kilka z rabatem po 25%. Za kilka miesięcy może podobne rabaty będą na rocznik 2020, ciężko przewidzieć, ale koniec końców 22-23% to tylko na stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miale head up'a w g30 i pewnie wszyscy pomyślą, że jestem dziwny ale w x nie chciałem. Odbijanie sie od szyby w słoneczny dzień i jasna poświata w całkowitej ciemności pomimo maks ściemnienia. Irytował mnie bardzo. Trzeszczenie szklanego dachu na mrozie we wszystkich bmw to jest dla mnie dramat. Miałem go w g30 i x3 i nigdy więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic, zobaczymy :) mam nadzieję że coś uda się w okolicy 20% wywalczyć. Katalogowo, ostateczna konfiguracja X5 wyszła mi 551 tyś, bez pakietów serwisowych... :?

Zamawialiście do swoich modeli pakiet akcesoriów do bagażnika ? Co dokładnie wchodzi w jego skład ? Elektryczna roleta to super sprawa wg mnie i duże ułatwienie - często wożę coś w bagażniku. Do tego chyba są jakieś siatki do rozłożenia w bagażniku i te pompowane paski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miale head up'a w g30 i pewnie wszyscy pomyślą, że jestem dziwny ale w x nie chciałem. Odbijanie sie od szyby w słoneczny dzień i jasna poświata w całkowitej ciemności pomimo maks ściemnienia. Irytował mnie bardzo. Trzeszczenie szklanego dachu na mrozie we wszystkich bmw to jest dla mnie dramat. Miałem go w g30 i x3 i nigdy więcej.

Ja nie miałem nigdy w swoim aucie Head-Up'a, więc nie mogę się wypowiedzieć jak to jest na dłuższą metę. Szklanego dachu też bym nigdy nie dodał sam z siebie bo cena mnie odpycha. Dlatego też stwierdziłem, że asystenty i domykanie drzwi, czy estetyka laserów bardziej mi się przydadzą. Z wszystkich brakujących opcji jak bym mógł coś dodać od siebie to tylko skrętną oś. Tą opcję miała trzecia konfiguracja nad którą się zastanawiałem, ale poza tym miała specyficzne wyposażenie (brak wentylacji i grzanej kierownicy, brak domykania i pełnych asystentów) a jednocześnie była o 10k droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam obecnie chyba największy rabat na BMW X5 chętnie pomogę w zamówieniu auta w salonie dla osób z forum BMW.


pozdrawiam

Michał

tel. 6*6*6*9*1

Panie Michale Szwa. "S.A." już się na tym forum reklamowało wielokrotnie i bardzo często dealerzy dawali lepszą ofertę. Nie wiem jak admini forum podejdą do tematu ale uważam, że za taką formę reklamy powinno się zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzam, że S.A. daje SŁABE rabaty. Jak załatwiałem swoją X5 to ostatecznie wygrał dealer pod względem całkowitego kosztu leasingu, chociaż uderzałem do kilku brokerów, w tym do S.A.

Dodam, że S.A. był najsłabszy z wszystkich brokerów, których pytałem.

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miale head up'a w g30 i pewnie wszyscy pomyślą, że jestem dziwny ale w x nie chciałem. Odbijanie sie od szyby w słoneczny dzień i jasna poświata w całkowitej ciemności pomimo maks ściemnienia. Irytował mnie bardzo. Trzeszczenie szklanego dachu na mrozie we wszystkich bmw to jest dla mnie dramat. Miałem go w g30 i x3 i nigdy więcej.

 

Z poświatą w nocy masz rację. Nie wiem dlaczego tak to spier..., w f11 miałem HUD i nie było tego problemu. Też często zdarza mi się, że wyłączam w nocy HUD-a bo nie idzie jechać.

Miałem panoramę w f11 i nic nie skrzypiało.

W g31 skrzypi wszytko deska rozdzielcza, uszczelki drzwi (podobno temat znany w Shadow Line - ale w serwisie nic nie słyszą), a ostatnio klima zaczęła żyć sowim życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie planowałem zmiany auta w tym momencie ale rabaty o których piszcie są zachęcające - 20 % -30% . Jak już inni pisali to niema co sprawdzać otomoto, tylko trzeba zadzwonić i pogadać. I tutaj moje pytanie polecacie jakiś konkretny salon w Krakowie lub w okolicy? Albo nawet konkretnego sprzedawcę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem zmiany auta w tym momencie ale rabaty o których piszcie są zachęcające - 20 % -30% . Jak już inni pisali to niema co sprawdzać otomoto, tylko trzeba zadzwonić i pogadać. I tutaj moje pytanie polecacie jakiś konkretny salon w Krakowie lub w okolicy? Albo nawet konkretnego sprzedawcę?

Jureq ja też jestem na kupnie X5, narazie co mogę powiedzieć to że w M-Cars dają mega słabą ofertę ze zniżką rzędu 12-13% na samochody do produkcji - nie wiem jak od dzisiaj (trzeci kwartał) czy coś się zmieniło, bo dopiero będę pytał. Ale mam zamiar jechać do kilku innych miast i dealerów. Z Warszawy dostałem 15% po samej rozmowie telefonicznej.

Jakbyś coś się dowiedział daj proszę znać. Rabaty rzędu 25-30% to tylko na modele wyprzedażowe, ubiegłoroczne. I w przypadku G05 to raczej 23-25%. Powyżej to już na inne modele.


Jaki silnik bierzesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie planowałem zmiany auta w tym momencie ale rabaty o których piszcie są zachęcające - 20 % -30% . Jak już inni pisali to niema co sprawdzać otomoto, tylko trzeba zadzwonić i pogadać. I tutaj moje pytanie polecacie jakiś konkretny salon w Krakowie lub w okolicy? Albo nawet konkretnego sprzedawcę?

Jureq ja też jestem na kupnie X5, narazie co mogę powiedzieć to że w M-Cars dają mega słabą ofertę ze zniżką rzędu 12-13% na samochody do produkcji - nie wiem jak od dzisiaj (trzeci kwartał) czy coś się zmieniło, bo dopiero będę pytał. Ale mam zamiar jechać do kilku innych miast i dealerów. Z Warszawy dostałem 15% po samej rozmowie telefonicznej.

Jakbyś coś się dowiedział daj proszę znać. Rabaty rzędu 25-30% to tylko na modele wyprzedażowe, ubiegłoroczne. I w przypadku G05 to raczej 23-25%. Powyżej to już na inne modele.


Jaki silnik bierzesz ?

 

Ja jedynie się zdecyduje jak będzie naprawdę dobry rabat. A celuje między dwie opcje 1. 25d plus m pakiet lub 30 d ale już bez m pakietu. Niestety nie mogę wziać leasingu bo niemam własnej działalności więc będę musiał szukać innego finansowania lub gotówką ale to musiał by być super rabat. Dużo osób pisało o tych dużych rabatach może ktoś się podzieli gdzie to ? Można też poczekać do końca roku, jak im dużo na stanie zostanie to pewnie będą jeszcze większe rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.