Skocz do zawartości

Pakiety serwisowe w g05


Zermax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Po zakupie to już oczywiście TAK. Zdrowie najważniejsze!


Rady są dla tych co jeszcze decyzji nie podjęli.


Wiadomo, że kupując samochód za +-300 kzł (czy >400kzł przy większym silniku) oszczędność kilku kzł nie jest aż tak istotna dla kupującego ale skoro można taniej "to po co przepłacać" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Mam lekko ponad 30 tys km i do wymiany z przodu klocki oraz tarcze hamulcowe.

Jazda dynamiczna, wiec spodziewałem się wymiany klocków, ale nie sądziłem, że od razu tarcze.

Oferta serwisu:

Tarcze przód 1szt 1859 brutto

Klocki przód kpl 1950 brutto

Czujnik klocków 130

Wymiana 380zl

Całość ok. 6,5 tys brutto


Czy w praktyce serwisy bmw nie robią problemów jeśli przywiozę org części kupione ze sklepu np. motostacja?

Czy serwisy bmw są skłonne do obniżenia ceny części jeśli pokaże im ofertę ze sklepu motostacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skracając interwał wymiany oleju przyjeżdżam ze swoim olejem. ASO nie robi problemu.

Ale klocki/tarcze zawsze wymianiam poza ASO na oryginalnych częściach i nigdy nie miało to wpływu na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że można wynegocjować darmowy/tani GAP w ramach polisy ubezpieczeniowej (AC/OC/NW)? Jak widzę wasze stawki za GAP to widzę, że mam za tę kwotę 2/3 opłaty za roczny pakiet pełnych ubezpieczeń z GAP (fakturowym) włącznie.

A polisa była tańsza od oferty dealera.

 

Pochwalisz się w jakim TU i za jaką stawkę masz ten pakiet ubezpieczeń z GAP-em.

Robiłeś ubezpieczenie we własnym zakresie czy skorzystałeś z oferty leasingu?


Czy Wam też BMW proponowało 2,9 % za pakiet :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa jest w Warcie. Na pierwszy rok wyszło 1,78%.

Przedłużenie 1,79%. Wartość samochodu oczywiście utrzymana fakturowa.


Ubezpieczenie we własnym zakresie.

 

Wiem, że to nie temat o ubezpieczeniu.Zapytam raz jeszcze w Warcie dostałeś ofertę bezpośrednio czy skorzystałeś z pakietu finansującego. W tej stawce masz GAP fakturowy.

Przyznam, że oferta niczego sobie. Jeszcze ważne jaki jest Twój kod pocztowy ale o to już nie pytam, bo i po co. Nie zmienię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Mam lekko ponad 30 tys km i do wymiany z przodu klocki oraz tarcze hamulcowe.

Jazda dynamiczna, wiec spodziewałem się wymiany klocków, ale nie sądziłem, że od razu tarcze.

Oferta serwisu:

Tarcze przód 1szt 1859 brutto

Klocki przód kpl 1950 brutto

Czujnik klocków 130

Wymiana 380zl

Całość ok. 6,5 tys brutto


Czy w praktyce serwisy bmw nie robią problemów jeśli przywiozę org części kupione ze sklepu np. motostacja?

Czy serwisy bmw są skłonne do obniżenia ceny części jeśli pokaże im ofertę ze sklepu motostacja?

 

No to powiem, że grubo to wycenili. Podejrzewam ze do zrobienia za 2-2,5k na zamiennikach renomowanych producentow.

Teoretycznie nie powinno byc problemu z wlasnymi czesciami. W praktyce jednak chcialem ostatnio zrobic dodatkowa wymiane oleju w Inchcape Motors i nie chcieli mnie przyjac z wlasnym olejem. Powiedzieli ze nie oferuja już samej usługi tylko razem z olejem za 750zł. W zeszłym roku zrobili mi wymiane za 180zł z moim olejem i filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może pytanie powinno brzmieć kto i na jakiej podstawie stwierdził konieczność wymiany tarczy?

 

Potrzebę wymiany tarcz określił opiekun serwisu - mam zapas 1mm do wartości minimalnej określonej przez Bmw

 

Wydaje mi się, że 1 mm zapasu to chyba dość sporo. Nowa tarcza może mieć około 1,5-1,6 mm zapasu do wartości granicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A może pytanie powinno brzmieć kto i na jakiej podstawie stwierdził konieczność wymiany tarczy?

 

Potrzebę wymiany tarcz określił opiekun serwisu - mam zapas 1mm do wartości minimalnej określonej przez Bmw

 

Nie wiem jakie masz dokładnie tarcze ale np. tarcza 34106887657 ma grubość nominalną 36mm a granica zuzycia to 34,4 czyli jeżeli zostało tobie 1mm do masz 35,4 - zużycie 0,6mm!! Wygląda na to, że próbują cię "oskubać" :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wiem, że to nie temat o ubezpieczeniu.Zapytam raz jeszcze w Warcie dostałeś ofertę bezpośrednio czy skorzystałeś z pakietu finansującego. W tej stawce masz GAP fakturowy.

Ubezpieczenie jest "moje" a nie finansującego. Wiem jednak, że to specjalna stawka bo mam w Warcie w sumie kilkanaście polis różnego rodzaju. Stawka zawiera GAP fakturowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A może pytanie powinno brzmieć kto i na jakiej podstawie stwierdził konieczność wymiany tarczy?

 

Potrzebę wymiany tarcz określił opiekun serwisu - mam zapas 1mm do wartości minimalnej określonej przez Bmw

 

Wydaje mi się, że 1 mm zapasu to chyba dość sporo. Nowa tarcza może mieć około 1,5-1,6 mm zapasu do wartości granicznej.

 


Wg tego co piszesz tarcza powinna, jak to zwykle bywa, wytrzymac te100kkm czyli 2-3 komplety klockow. Ewidentnie chca nam kolege na 4k pln naciągnać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
mam taką samą obserwację odnośnie tarcz, ba trafiłem raz na używane tarcze które nominalnie miały 36mm, a zużyte jakie do mnie przyjechały miały 31,8 :duh: drut jak cholera ale jeździło. Ja bym tarcz które mają 1mm do minimum nie wymieniał, nawet jakby miały 0,5mm to i tak dużo na tarcze. Spokojnie przynajmniej jeszcze jedne klocki
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wg tego co piszesz tarcza powinna, jak to zwykle bywa, wytrzymac te100kkm czyli 2-3 komplety klockow. Ewidentnie chca nam kolege na 4k pln naciągnać.

 


ojjj ciężko chyba teraz w bmw uzyskać 100kkm na jednych taczasz - ale pewnie zależy jak kto jeździ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

 

Mam lekko ponad 30 tys km i do wymiany z przodu klocki oraz tarcze hamulcowe.

Jazda dynamiczna, wiec spodziewałem się wymiany klocków, ale nie sądziłem, że od razu tarcze.

Oferta serwisu:

Tarcze przód 1szt 1859 brutto

Klocki przód kpl 1950 brutto

Czujnik klocków 130

Wymiana 380zl

Całość ok. 6,5 tys brutto


Czy w praktyce serwisy bmw nie robią problemów jeśli przywiozę org części kupione ze sklepu np. motostacja?

Czy serwisy bmw są skłonne do obniżenia ceny części jeśli pokaże im ofertę ze sklepu motostacja?

 

No i jak sie skonczyło z tymi hamulcami?

Moze ktos sie wypowie kto wymieniał juz hamulce (klocki, tarcze) czy robił w ASO czy gdzie indziej, czy oryginaly czy zamienniki itd?

Temat dość ciekawy bo w ASO wymiana klockow przód i tył 4-5k a komplet z tarczami kilkanaście tys. pln.

W sklepie z cześciami do BMW klocki przód (oryginały BMW)1200pln a tył 700pln a zamienniki renomowanych firm nawet 50-70% taniej...

Warto płacić tyle w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniałem klocki z przodu w zeszłym tygodniu przy przebiegu pod 80k km - koszt klocków, czujników i wymiana 2k netto.


Tarcze wciąż w dobrym stanie i warto sprawdzać klocki, żeby ich nie zniszczyć.

 

Czyli te 2k netto zaplaciłes poprostu w ASO?

To był juz drugi komplet klockow? Tarcze zostaly z trzecim kompletem klocków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.