Skocz do zawartości

X5 50d


henake

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Update:

Auto zamówione 12-12-2018r. W umówię data odbioru 30-04-2019r. I uwaga- auto jeszcze nawet nie zostało wyprodukowane :D

 

Dziwna sytuacja. Zamowiłem 2 dni przed Toba i jezdze od 2 miesiecy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Swego czasu za opóźnienia były odpowiedzialne "lasery". Może Michael1916 ich nie ma a henake zamówił i stąd taki poślizg z produkcją?

 

No własnie, ze mam lasery i M50D i dlatego bardzo dziwne mi sie to wydaje. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ładny :cool2: 400+ to rozumiem ze robiłeś program ?

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Z innej beczki. Chyba jednak zdecyduje sie wymienic olej po dotarciu. Mam orzejechane 4000km. Ile oleju wchodzi do tego silnika?

6,5l ja wymienilem po nie calych 2 tys.km i potem warto wymieniac 1 raz pomiedzy przegladami BSI , zawsze tak robie i wierze ze jest git :wink:

 

Tez robie dodatkowa wymiane pomiedzy przegladami ale tym razem zdecydowałem ze zrobie wczesniej, zaraz po dotarciu.

 

Ile kilometrów docierałeś samochód?. Sprzedawca zalecał mi jazdę do 3 tyś. obrotów przez 2 tyś. km. Z kolei doradca serwisowy zapewniał mnie że model m50d nie wymaga żadnego docierania, zalecił tylko dodatkową wymianę oleju w przedziale 5-10 tyś. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile kilometrów docierałeś samochód?. Sprzedawca zalecał mi jazdę do 3 tyś. obrotów przez 2 tyś. km. Z kolei doradca serwisowy zapewniał mnie że model m50d nie wymaga żadnego docierania, zalecił tylko dodatkową wymianę oleju w przedziale 5-10 tyś. km.

 

W takim razie słuchaj sprzedawcy, a doradcę serwisowego ... no cóż. ZMIEŃ :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przez 2000km jezdziłem dosc ostroznie bez wciskania w podłoge. Przez pierwsze 500km czułem ze costam sie wypala czy przepala bo zapachy w garazu po skonczonej jezdzie były dosc intensywne. Powyzej 2500km juz testowałem co ten samochod potrafi. Po 5000km zmieniłem olej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 2000km jezdziłem dosc ostroznie bez wciskania w podłoge. Przez pierwsze 500km czułem ze costam sie wypala czy przepala bo zapachy w garazu po skonczonej jezdzie były dosc intensywne. Powyzej 2500km juz testowałem co ten samochod potrafi. Po 5000km zmieniłem olej.

 

Ja mam benzynke więc ciut inne zalecenia, ale ogólnie pochwalam podejście kolegi.

Nie wierzcie w bzdety, że nie dociera się silników, nawet instrukcja twierdzi inaczej + zawsze warto po pierwszych kilky k wymienić olej żeby te piękne opilki metalu wylać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Reaktywacja starego tematu. Jak tam wasze M50d? Jakies problemy silnikowo/napędowe? U mnie miałem szereg roznych gwarancyjnych napraw opisywanych przeze mnie w innych działach forum ( głownie zawieszenie) ale akurat z napędem wszystko w jak najlepszym porządku mimo przejechanych już 100kkm. Zmieniam olej

co 8-10kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero 40kkm - do wymiany przedni prawy wahacz - mam letnie koła 22", zimowe 21", wyciek z tylnego dyferencjału. Wszystko wymienione/naprawione na gwarancji. Też zmieniam olej co 10kkm.

Nie planujesz zmienić auta? Jeśli tak to na jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie dopiero 40kkm - do wymiany przedni prawy wahacz - mam letnie koła 22", zimowe 21", wyciek z tylnego dyferencjału. Wszystko wymienione/naprawione na gwarancji. Też zmieniam olej co 10kkm.

Nie planujesz zmienić auta? Jeśli tak to na jakie?

 

Narazie nie planuje zmieniac bo...nie ma za bardzo na jakie :lol:

Co można w tej chwili kupic żeby było na plus szczegolnie biorac pod uwagę silnik jaki mamy w swoich X5? :roll: Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nie planuje zmieniac bo...nie ma za bardzo na jakie :lol:

Co można w tej chwili kupic żeby było na plus szczegolnie biorac pod uwagę silnik jaki mamy w swoich X5? :roll: Jakieś pomysły?

 

Przy obecnej różnicy w cenie ON vs PB95 może czas przesiąść się na benzynę. Chociaż Ty chyba robisz dużo więcej kilometrów niż ja i może Tobie się to nie opłacać.

Ja myślę o nowej serii 7 lub nowej S-klasie . Kiedyś wybiorę się na jazde próbną i zobaczę czy warto zamieniać X5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Benzynowe silniki bardzo lubie ale w duzym i cieżkim suvie diesel jest dla mnie niezastapiony. Niezależnie od ceny paliwa doceniam komfort zwiazany z duzym zasiegiem i momentem obrotowym powodujacym ze to jedzie przy kazdej predkosci obrotowej. Diesle teraz juz sa dostepne tylko z MHEV a i mocą odstaja od 50d. Bede wiec staromodny i pojeżdzę jeszcze trochę klasyką dieslowskiego gatunku :D

Inna sprawa że sprzedajac teraz drogi samochod musiałbym zapłacić dużo podatków a kupując nowy podobnej klasy odliczyłbym tylko do limitu 150k pln. Nie pasuje mi to za bardzo.

Nowa seria 7 jest supernowoczesna i podobają mi się te techniczne fajerwerki jednak nie mogę sobie pozwolić na przesiadkę z praktycznego suva do sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.