Skocz do zawartości

Parking Assistant Plus


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Opis opcji z konfiguratora:

Z asystentem parkowania plus parkowanie i manewrowanie pojazdem jest bardzo łatwe. Wyposażenie obejmuje funkcję Surround View z Top View, Panorama View, Remote 3D View, Active Park Distance Control oraz asystenta parkowania i cofania. System Surround View ułatwia parkowanie poprzez funkcje Top View, Panorama View z automatyczną aktywacją oraz 3D View na monitorze pokładowym. Dzięki funkcji Remote 3D View możesz nawet z dużej odległości wyświetlić widok otoczenia pojazdu na swoim smartfonie. Podczas ręcznego parkowania dodatkowe czujniki nadzorują strefę obok auta, a przeszkody wyświetlane są na monitorze pokładowym. Funkcja hamowania Active PDC wspiera Cię podczas cofania przy parkowaniu, co pozwala uniknąć kolizji lub ograniczyć jej skutki. Asystent parkowania parkuje samochód automatycznie w miejscach znajdujących się równolegle lub prostopadle do jezdni i może też automatycznie wyjeżdżać z miejsc parkingowych. System mierzy luki parkingowe podczas przejeżdżania z niewielką prędkością (poniżej 35 km/h) w maksymalnej odległości 1,5 m. Po znalezieniu odpowiednio dużego miejsca kierowca włącza kierunkowskaz, a asystent parkowania przejmuje kierowanie, wybór właściwego biegu oraz obsługę gazu. Kierowca musi tylko nadzorować parkowanie. Podczas manewrowania asystent cofania rejestruje odcinek przejechany do przodu, aby w razie potrzeby samochód mógł ponownie przejechać go tą samą drogą do tyłu.

 

Pytanie: czy komuś działa parkowanie prostopadłe i Remote 3D View? Skoro te opcje są wymieniona to w końcu za nie zapłaciłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazd próbnych nie znajdował miejsc prostopadłych tylko rownolegle. Na testach sprzedawców Bmw na Słowacji podobno G05 parkowały prostopadle.

Być może będzie aktualizacja oprogramowania wprowadzająca parkowanie prostopadle bo X4 parkują prostopadle.

Podgląd z kamer jest chyba zablokowany ze względu na przepisy prawne w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi przepisami to nie do końca tak jest. W G30 to działa, ale na początku też nie działał ( przez ok. rok od wypuszczenia pierwszych egzemplarzy )


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma opcji Parking Assistant Plus?

Mam

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia :mrgreen: Ja jeszcze ze starej szkoly - nawet nie patrze w kamery , tylko lusterka i pikanie parktronika :wink:

Opcja zamowiona jakby zona miala jechac - ona bez kamer ani rusz. No i potem przy sprzedazy to istotne .

Ogolnie mam w kolejnym aucie i nie korzystam.

Zobacze jutro jak to dziala. Sprawdzalem natomiast asystenta cofania i na trudnym b. waskim wyjezdzie z wysokimi scianami betonowymi

( cos jak tunel ) z garazu poddal sie zupelnie . Takze wszelkie inne wspomagacze parkowania jak dla mnie moglyby nie istniec na rzecz duzo mocniej skrecajacej sie przy parkowaniu tylnej osi taka jak mialem w SQ7 ale funkcja Remote 3D view bylaby super jak dla mnie.

Na razie chyba musze pojechac do ASO na wgranie nowego softu bo mi sie czasami zacina BC ( nie zmienia funkcji ) .

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witaj w klubie "zacinania BC" :)

Nie wiem czy innym działa czy tego po prostu nie zauważają? W końcu BC nie używa się co 5 minut...


Mam wgrany tydzień temu najnowszy soft .65 i problem BC prawie znika ale pojawiły się "w miarę szybkie" (mniej niż minuta?) restarty ekranu nawigacji zamiast wcześniejszych "no signal" na kilka minut.


Ja też zazwyczaj nie korzystam z automatycznego parkowania bo też jestem ze "starej szkoły". Ale skoro płacisz za coś to ma to chyba działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyjde na ignoranta ale przyznam sie ze nawigacje odpalilem raz - sprawdzic czy dziala :D Polsce zawsze lepiej mi sie sprawdza smartfonowa navi google .

Nawigacje mi co prawda zaktualizowali przy okazji wymiany oleju ktora robilem jak zawsze po ok. 1,5 tys.km.

To jeszcze sie chyba wstrzymam z ta aktualizacja softu , zawieszanie BC nie jest problematyczne ( jako ciekawostka u mnie zacina sie zawsze w pozycji pokazujacej tryb jazdy )

Co do tego ze powinno wszystko dzialac to wiadomo - racja.

A co Ci sie dzieje z HUD ?

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.