Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

No i pierwszy problem...

Nie działają usługi Connected Drive ani nie ma możliwości wykonania połączeń głosowych do Hotline, itp. Tak jakby karta SIM była nieaktywna :( Hotline nie potrafiło pomóc a ASO już zamknięte.

Raz pojawił się też komunikat o "niepełnym działaniu wspomagania" czy jakoś tak ale wrzuciłem wsteczny a później zniknął więc nawet nie wiem do końca jak brzmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie chciałem potwierdzić samochód w aplikacji connected. W tym celu wysyła sie kod "connected Drive" w samochodzie. Wysyłałem kilkukrotnie i ani razu nic się nie pokazało, chyba nie wiem gdzie tego szukać bo cały system jest nieco inny ale bez przesady, intuicyjny... w każdym bądź razie nie ma kodu. Jak żona wróci to podskocze go garażu i sprawdzę czy mogę dzwonić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

"Odkrycia" problemu dokonałeś dokładnie w ten sam sposób co ja :D

Najwyraźniej też nie masz usług online!

Wejdź w aplikacje i zobacz co masz. Ja mam tylko jedną. Hotline poradziło mi nacisnąć "options" i wybrać "aktualizuj aplikacje" ale niestety nie działa. Po około 2 minutach wywala błąd połączenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie skończyło się wizytą w ASO. Wgrali ponownie soft do radia i wszystko zaczęło działać!

Za to dzisiaj przestał działać przycisk BC na lewej manetce :( Na szczęście "restarcie" (wyłączenie silnika, zamknięcie samochodu, otwarcie, ponowny rozruch) zaczął działać ponownie.

Od, boję się, że czeka nas wiele akcji serwisowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jak narazie żadnych usterek, ale najbardziej boje się filtra cząstek stałych itd. W F10 mam niecałe 90 tkm i już był wymieniany EGR, chłodnica EGR - koszt około 6k zł

EGR i chłodnica to był "zestaw obowiązkowy" ;) Zazwyczaj wymieniane w ramach akcji serwisowej. Miałeś to F10 od nowości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnie Connected Drive jestem niestety w górach i autko ma chyba problem ze złapaniem zasięgu.


Aplikacji nie mam wgranej żadnej.

Jaki komunikat? Sprawdź czy możesz wykonać połączenie z HOTLINE z samochodu (nie przez swoją komórkę).

U mnie była jedna aplikacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR i chłodnica to był "zestaw obowiązkowy" ;) Zazwyczaj wymieniane w ramach akcji serwisowej. Miałeś to F10 od nowości?



Niestety nie wchodziło to jako w akcje serwisową, być może dlatego, że auto wziąłem premium selection ale w Monachium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 180 km/h na autostradzie w niemczech z G05 w pneumatyce robi się coś dziwnego, robi się mega niespokojne w prowadzeniu, nerwowe, bardzo podatne na wiatr, nagle przestaje być dobrze wyciszone a robi się mega głośno w środku, łącznie z jakimiś przedmuchami hukami wiatru gdzieś po bokach auta. Dałem rade wyciągnąć 190 km/h potem już mega strach jechać szybciej. Ten sam test w nowym Tuaregu i zero takich problemów... jechałem turasem 250 km/h i jak przyklejone do asfaltu i nadal stosunkowo cicho.. masakra..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj 190 przez krótka (wracając do domu po odbiorze auta :)) chwile i zero takich objawów - nawet byłem zdziwiony jak szybko auto osiągnęło ta prędkość i jak jest stabilne. Cicho i pewnie. Ale mam adaptacyjne M - jechałem w comfort i mam szyby akustyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyby akustyczne, adaptacyjne zawieszenie M, na komforcie przez kilka km prędkość najwyższa jaka uzyskałem to około 210 na zwykłej krajowej drodze. Efekt zaskakuje, idzie jak przyklejona, posłuszna, bez nerwowości choć nawierzchnia miała wiele do życzenia. Moim zdaniem jest u Ciebie w samochodzie bo auto przy dużych prędkościach prowadzi się wspaniale. Choć to dosłownie kilka km pustej drogi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.