Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam coś od siebie w kwestii opon :)


U siebie w F11 mam 20" (wysokość opony 82,5mm) i moim zdaniem to jest stanowczo za mało jak na polskie drogi, uszkodziłem przez 1,5 roku w sumie już 5 opon. 3 runflat'y dostały wybrzuszenia na boku, jedna nie rf rozcięta i jedna bąbel na ścianie bocznej. To wszystko nie działo się przy bardzo szybkiej jeździe i ogromnych dziurach w asfalcie, np. 2 szt. RF rozwalone na jednej zapadniętej studzience kanalizacyjnej (lewy przód i lewy tył).


Przy suv'ie wyższe opony nie szpecą tak jak w sedanie/turingu. Ja brałbym 20" RF.

 

Osobiscie uznałem ze 21' jest tutaj całkiem dobrym kompromisem. Gumy na feldze jest wtedy 110mm czyli tyle co w absolutnie bezpiecznym rozmiarze 245/45R18.

 

No tak to już gumy trochę jest, ja już przewrażliwiony jestem chyba. Pytanie tylko czy przy oponach RF komfort będzie wystarczający, ale to już kwestia indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dodam coś od siebie w kwestii opon :)


U siebie w F11 mam 20" (wysokość opony 82,5mm) i moim zdaniem to jest stanowczo za mało jak na polskie drogi, uszkodziłem przez 1,5 roku w sumie już 5 opon. 3 runflat'y dostały wybrzuszenia na boku, jedna nie rf rozcięta i jedna bąbel na ścianie bocznej. To wszystko nie działo się przy bardzo szybkiej jeździe i ogromnych dziurach w asfalcie, np. 2 szt. RF rozwalone na jednej zapadniętej studzience kanalizacyjnej (lewy przód i lewy tył).


Przy suv'ie wyższe opony nie szpecą tak jak w sedanie/turingu. Ja brałbym 20" RF.

 

Osobiscie uznałem ze 21' jest tutaj całkiem dobrym kompromisem. Gumy na feldze jest wtedy 110mm czyli tyle co w absolutnie bezpiecznym rozmiarze 245/45R18.

 

No tak to już gumy trochę jest, ja już przewrażliwiony jestem chyba. Pytanie tylko czy przy oponach RF komfort będzie wystarczający, ale to już kwestia indywidualna.

 

Te 21' zamowiłem ze zwykłymi oponami wiec i komfort powinien byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 21' zamowiłem ze zwykłymi oponami wiec i komfort powinien byc ok.

 

Jak to wtedy wygląda? Jest zestaw naprawczy czy koło dojazdowe? Jeżeli koło to czy mieści się pod podłogą bagażnika, czy tak jak w X3 G01 podłoga jest podniesiona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie w standardzie dają zestaw + kompresor, a zapasowe koło jest za dopłatą.

 


Moze i tak. W konfiguratorze nie ma opcji koła dojazdowego ale tam nie wszystko jest. Nie brałem w kazdym razie zadnego koła bo nie lubie wozic balastu. Stawiam na wysoki pakiet assistance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdzał ktoś czy jest w komplecie chociaż lewarek?

Z ciekawości sam sprawdzę co jest na stanie jak już się zdecyduję wyjść z domu ;)


EDIT:

Nie ma. Jest tylko kompresor i pojemnik z "glutem" do zalepiania uszkodzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gdyby był lewarek i klucz to wystarczy dokupić tanią dojazdówkę. Tak trzeba kupić cały komplet, który wejdzie w miejsce pod podłogą bagażnika. Jest go tam duuuużo mniej niż w F15 więc zestaw od F15 nie wejdzie a do G05 nie wiem czy są?

Właśnie... Skoro G05 jest większe od F15 to dlaczego tak mało jest miejsca pod podłogą bagażnika :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No tak, ale chyba w każdej marce, nie tylko w BMW , jak nie ma dojazdówki, to nie ma również klucza do kół i lewarka.

Ucho do holowania, czasami śrubokręt,ewentualnie jakiś plaski klucz i to wszystko. Takie czasy :roll:

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak czytam https://g05.bimmerpost.com/forums/forumdisplay.php?f=704 to widzę, że albo samochody na rynek EU są lepiej dopracowane albo po prostu jest ich na forum za mało (na to stawiam) stąd mała ilość opisywanych problemów. U mnie pojawiła się już większość usterek opisywanych tam i samochód stoi w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.