Skocz do zawartości

CarPlay


Dee_Jay

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Test nowego BMW X5 zaczął się od… rozczarowania. Po podłączeniu i sparowaniu telefonu okazało się, że w najnowszym modelu BMW wciąż nie ma CarPlay (nie wspominając o Android Auto) – jak widać dla niektórych to spory problem. W X5 poczułem się niemal jak w średniowieczu, gdyż wcześniej niemal przez 2 miesiące każde testowane auto było wyposażone w odpowiednie rozwiązania od Apple i Google. A do obu zadziwiająco łatwo się przyzwyczaić.

BMW Live Cockpit w akcji – niewypał czy sukces?


Przedstawiciele BMW uspokajali jednak, że egzemplarz pochodził jeszcze z wcześniejszego etapu produkcji, do którego jeszcze nie dodano odpowiedniego trybu samochodowego. Tego problemu nie będą zaś mieli klienci odbierający nowe X5 z salonów. Wystarczy jedna aktualizacja, by mieć już CarPlay na pokładzie. Innymi słowy kwestia czasu.

https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-nowych-samochodow/bmw-x5-connected-drive-i-live-cockpit-or-test/d6gs62t


Może właśnie przez to przetrzymali mój samochód do jutra w ASO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmwkodowanie.pl z pewnością sobie poradzą. Są też oczywiście inne firmy,ale ta wiem że się tym zajmuje.

 

Zaraz do nich pisze, dzieki :D Przy okazji trzeba wyłączyć start stop i pare innych rzeczy już mnie wnerwia ;) np to, że bardzo rzadko jeździ na dziennych światłach a w wiekszości na mijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
np to, że bardzo rzadko jeździ na dziennych światłach a w wiekszości na mijania.

 

Poczekaj na lepszą pogodę, w pochmurny dzień tak bywa, ale można zmienić czułość czujnika zmierzchu, bądź odpalać dzienne z ręki.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np to, że bardzo rzadko jeździ na dziennych światłach a w wiekszości na mijania.

 

Poczekaj na lepszą pogodę, w pochmurny dzień tak bywa, ale można zmienić czułość czujnika zmierzchu, bądź odpalać dzienne z ręki.


Pzdr

 


jak się włącza światła dziennie ręcznie? Pytałem nawet w ASO i twierdzą, że się nie da. Mogę jeździć sobie np na światłach pozycyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zakodować opcję Światła Dzienne, tak aby się wyświetlały w ustawieniach i wtedy na 0 włączasz dzienne. Tak mam w G30.


Pzdr

Sprzedam Graty po Aucie :


- Wybierak ( Joystik ) Zmiany biegów zwykły do F10-tki - cena 200zł ! ( stan idealny )

- Licznik Europejski F10 ( stan BDB ) - cena 200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czy ktoś umie włączyć CarPlay w tym samochodzie? Bo ja mimo walki się poddałem, nawet hasła do WiFi nie znam, nie wiem czy dzwonić do ASO? Ktoś przerabiał temat?

 

dzisiaj przetestowałem - działa bezprzewodowo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podjechalem do ASO , w kazdym maja tzw. Product Genius - typa ktory ma byc lepszy niz instrukcja obslugi , wszystko mi sparowal i gra.

Jestem ciekawy jak ma sie ingerencja w oprogramowanie przez kodowanie poza aso roznych zmian ustawien do gwarancji ?.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pytałem dealera bo mój mam odebrać w marcu. Odpowiedzi nie do końca sprecyzowane. Mówią ze to się stale zmienia i możliwe ze mój już będzie miał za free. Jednak nie ma nic pewnego. Może trzeba będzie zapłacić z 1300 zł .


Trochę irytujące bo jak do tej pory CarPlay w G31 sprawdza mi się świetnie. Korzystam wyłącznie z map Google. Nie żeby pokładowa navi była zła ale Google działa jak dla mnie idealnie, przede wszystkim korki oraz szybkość podawania adresów - mówię i jest, nie muszę wpisywać prowadząc. Zawsze tez jest bardziej aktualna.Słabo by było gdybym nie mógł z tego korzystać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś umie włączyć CarPlay w tym samochodzie? Bo ja mimo walki się poddałem, nawet hasła do WiFi nie znam, nie wiem czy dzwonić do ASO? Ktoś przerabiał temat?

 

A jak się łączysz ? Musisz wejść ustawienia, ogólne i CarPlay. Tam się łączysz ;) nie prze bt czy wifi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem że carplay nie będzie działał z iPhone jeśli nie włączycie SIRI testowane na CarPlay po kablu i bezprzewodowo. Tak już ma iPhone ale niestety u mnie wiesza się tzn często po zakończeniu trasy na Google lub Yanosiku w nawigacji nie da się oryginalnej BMW mieć w tle bo pisze iż jest uruchomione prowadzenie w telefonie (iPhone XS) więc trzeba wyłączyć telefon i włączyć i dopiero działa poprawnie. Próbowałem włączyć i wyłączyć znowu google mapy, nawet po kilku dniach wsiadam do tego auta a tam nadal myśli iż mam prowadzenie w telefonie uruchomione, tylko włączenie i wyłączenie telefonu powraca wszystko do normalności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla podtrzymania wątku wczoraj znowu próbowałem coś się dowiedzieć na infolinii BMW ConnectedDrive kiedy można będzie kupić/aktywować Apple Car Play, ale dalej nic nie wiedzą. Nie ukrywam że mapy googla bardziej mi pasują niż navi fabryczna. Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz czy mapa googla i inne informacje z Car Play będą wyświetlane na HUD :?: :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.