Skocz do zawartości

Pierwsze G05 na forum.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Olej BMW to nic innego niz olej shell z inna naklejka. Shell zaczal placic wiecej niz Castrol I z tego wynika rekomendacja. Olej LL04 byl bardzo dobry do diesla ale zostal wycofany w USA. Oleju LL12 nie lalbym nawet jesli bylby zach darmo.

a poniżej piszesz, że byś zalał LL12, które właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Olej BMW to nic innego niz olej shell z inna naklejka. Shell zaczal placic wiecej niz Castrol I z tego wynika rekomendacja. Olej LL04 byl bardzo dobry do diesla ale zostal wycofany w USA. Oleju LL12 nie lalbym nawet jesli bylby zach darmo.

a poniżej piszesz, że byś zalał LL12, które właściwe?

Gdzie to wyczytałeś :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba źle zrozumiałem, napisałeś że wstanach używają LL12, ale Ty byś za darmo niechciał tego oleju. Rozumiem, że w takim razie lać LL04 i gra? Masz w stopce napisane Run on flat - nie dziękuje, czemu? Są takie złe te opony? Przyczepność, twardość?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w stopce napisane Run on flat - nie dziękuje, czemu? Są takie złe te opony? Przyczepność, twardość?

 

Run on flat są twardsze (przez co spada mocno komfort), droższe ale bezpieczniejsze (Nagła utrata powietrza, etc). Jeżeli chodzi o właściwości jezdne to nie ma różnicy. Poniżej masz zdjęcie jak wyglada run on flat w porównaniu ze zwykła opona:


34a26181914c51f7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wymienilem olej po 2 tys.km. w ASO ,( zawsze tak robie przy nowym aucie) olej wlasny taki sam jak leja w serwisie czyli Shell Profesional 5w30 ll04 , wchodzi 6,5l. Oleje zawsze kupuje w hurtowni Petrostar ok. 30zl./1l. wychodzi , wymiana + filtr w ASO 240zl.( mam 20% rabat )

Dodatkowo robie tez zawsze 1 raz dodatkowo wymiane oleju na swoj koszt pomiedzy przegladami z pakietu BSI czyli co ok. 11 - 12 tys.km.

Serwisy zapisuja sie w historii serwisowej w ASO lecz nie zapisuja sie w kompie auta ( wtedy przesuwalby sie termin i przebieg dla przegladu BSI ).

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie wymieniałem w ASO tylko w zaprzyjaźnionym warsztacie. Koszt 140-,(robocizna)

ps

Przy odbiorze auta informowałem salon ze będę wymieniał olej (przy 2k) poza ASO. Nie mieli uwag, prosili tylko aby nie kasować inspekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serwisy zapisuja sie w historii serwisowej w ASO lecz nie zapisuja sie w kompie auta ( wtedy przesuwalby sie termin i przebieg dla przegladu BSI ).

U mnie ASO zapisało w kompie samochodu a nie skasowało licznika przeglądu - da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Serwisy zapisuja sie w historii serwisowej w ASO lecz nie zapisuja sie w kompie auta ( wtedy przesuwalby sie termin i przebieg dla przegladu BSI ).

U mnie ASO zapisało w kompie samochodu a nie skasowało licznika przeglądu - da się.

 

U mnie tez zapisana wizyta w kompie i nie skasowany dystans do przegladu. 180zł w Aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Chcę wymienić olej po dotarciu , układaniu silnika , ktoś wie jaki w serwisie leją do 30d mild hybrid lub może ktoś ma dostęp do tis żeby sprawdzić numer filtra oleju?

Dzwoniłem do serwisu i powiedzieli żeby lać 0W30 LL 04

Nr filtra oleju 11427826799

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.