Skocz do zawartości

Folia na samochód, ceramika na lakier.


nazwaUzytkownika1685050697

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie jadę przez Niemcy swoim q7 i na autostradzie dostałem kamieniem w szybę czołową i jest pęknięcie. A wymienialem ja dosłownie z trzy,miesiące temu. Czy jest jakaś folia na szybę czołową? Gleboko zainteresowany jestem tematem, bo w przyszłym tyg odbieram x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jadę przez Niemcy swoim q7 i na autostradzie dostałem kamieniem w szybę czołową i jest pęknięcie. A wymienialem ja dosłownie z trzy,miesiące temu. Czy jest jakaś folia na szybę czołową? Gleboko zainteresowany jestem tematem, bo w przyszłym tyg odbieram x5

Tak, ale chroni głównie przed odpryskami, jak kamień był na tyle duży, że szyba pękła, to jest spora szansa, że z folią też by pękła.

Taką folię należy wymienić z reguły co ok. 20kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymieniacie szyby to z ac w aso czy zamiennik z auto-szyby?

Czy można zmienić szybę z auto-szyby w aso na oryginał?

Ja bym wymienił na zamiennik tej samej firmy, która produkuje oryginał.

Jak dużo jeździsz autostradami i wsiami z kamieniami, to nie warto oryginału wkładać, bo duża szansa, że zaraz znowu pęknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wymieniacie szyby to z ac w aso czy zamiennik z auto-szyby?

Czy można zmienić szybę z auto-szyby w aso na oryginał?

 

W ubezpieczeniu dealerskim (Allianz) masz możliwość wymiany 2 szyb przednich rocznie z tego co pamiętam.


Odnośnie folii na szybę mówiono mi, że to średni pomysł, bo szybko się rysuje i widać to w czasie jazdy. Ale jeśli jest jakiś fajny produkt to byłaby to super opcja, bo często lecą te szyby w X5 a tak raz w roku wymieniałoby się tylko folię i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tyle, że wymiana szyby zapisuje się jako szkoda w UFG, która nie ma wprawdzie wpływu na ubezpieczenie w Allianz ale może podnieść składkę w innej ubezpieczalni!

Ja korzystam z Warty i dodatkowej polisy na szyby. Wymieniłem na produkt tego samego producenta ale bez logo BMW.

Taka wymiana nie jest odnotowana jako szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że wymiana szyby zapisuje się jako szkoda w UFG, która nie ma wprawdzie wpływu na ubezpieczenie w Allianz ale może podnieść składkę w innej ubezpieczalni!

Ja korzystam z Warty i dodatkowej polisy na szyby. Wymieniłem na produkt tego samego producenta ale bez logo BMW.

Taka wymiana nie jest odnotowana jako szkoda.

Jako osoba stojąca po drugiej stronie barykady, mogę powiedzieć, że w 90% nie warto, bo TU wznowienia zawsze rzuca tak duże, że z reguły nawet z kilkoma szkodami, lepiej co roku kupować w innym towarzystwie niż wykupować jakiekolwiek ochrony zniżek. To jest tak robione, żeby towarzystwo zarobiło na tym dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 29.08.2022 o 17:17, Marchall napisał(a):

Czemu nie ceramika/elastomer jezeli komus nie zalezy na ochronie przed odpryskami, a chce miec jedynie efekt szkła na aucie i hydrofobowość? Ja zawsze uwazalem, ze ceramika/elastomer i folia maja 2 rozne cele. Folia to ochrona przed zarysowaniami/odpryskami, ceramika to efekt szkła i łatwiejsze utrzymanie auta w czystości. Jak ktoś chce jedno i drugie to robi folię i na to ceramikę

Z tego co się orientuję to topowe folie mają same w sobie właściwości hydrofobowe więc utrzymywanie ich w czystości też jest łatwiejsze. 

IMG_6104.PNG.8fd0433272655eff0993e663d10ad490.PNG 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adiki napisał(a):

Z tego co się orientuję to topowe folie mają same w sobie właściwości hydrofobowe więc utrzymywanie ich w czystości też jest łatwiejsze. 

wydaje mi się, że mam w miarę topową folię (STEK) i jakaś hydrofobowość jest ale daleko temu do ceramiki pod kątem utrzymania czystości (choć i tak póki co wolę folię niż ceramikę)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, adiki napisał(a):

Ups, ja właśnie nakładam STEKa DYNOshield oglądałem testy hydofobowości i miałem nadzieje że nie będzie wiekszego problemu z utrzymaniem czystosci auta.

Jak miałem wcześniej ceramikę, to na bezdotyku samą wodą auto dało się na tyle ogarnąć, że na myjnię detailingową jeździłem średnio raz na 3 miesiące. Teraz o myciu samą wodą na bezdotyku można zapomnieć a nawet z proszkiem schodzi gorzej niż samą wodą na ceramice (no może oprócz owadów, tu jednak gorąca woda z proszkiem radzi sobie lepiej niż zimna woda na ceramice). Inna sprawa, że na jeszcze wcześniejszym aucie też miałem jakąś ceramikę ale tańszą i tam z tego co pamiętam nie było takiej rewelacji.

Edytowane przez evol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zawsze możesz położyć jakąś powłokę na folę, ale to przerost formy nad treścią, tak uważam.
Ja mam ceramikę i faktycznie wszystko schodzi gładko. Przy moim użytkowaniu auta, to swoje właściwości zachowa przez dekadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, ArtPol74 napisał(a):

Jak teraz kształtują się ceny foli na całe auto? Np. X5?

ja płaciłem pół roku temu niecałe 18k brutto za folię, impregnację wnętrza i felg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArtPol74 napisał(a):

Jak teraz kształtują się ceny foli na całe auto? Np. X5?

Na całe auto nie wiem, ale to co sam będę robił. czyli:

Rewitalizacja lakieru + Folia PPF full front (maska, zderzak przód, błotniki przód, lampy przód, słupki A, ok 20cm czoła dachu, lusterka, wnęki klamek, próg załadunkowy) + Powłoka ceramiczna 5 letnia na elementy bez folii PPF + Powłoka ceramiczna na felgi + Powłoka hydrofobowa na wszystkie elementy szklane + Zabezpieczenie tapicerki wewnątrz auta  + Zabezpieczenie komory silnika

Kosztuje: 7500 zł netto

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2024 o 10:50, hornet17 napisał(a):

Na całe auto nie wiem, ale to co sam będę robił. czyli:

Rewitalizacja lakieru + Folia PPF full front (maska, zderzak przód, błotniki przód, lampy przód, słupki A, ok 20cm czoła dachu, lusterka, wnęki klamek, próg załadunkowy) + Powłoka ceramiczna 5 letnia na elementy bez folii PPF + Powłoka ceramiczna na felgi + Powłoka hydrofobowa na wszystkie elementy szklane + Zabezpieczenie tapicerki wewnątrz auta  + Zabezpieczenie komory silnika

Kosztuje: 7500 zł netto

Gdzie dostałeś taką ofertę?

Edytowane przez darekas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2024 o 20:57, evol napisał(a):

Jak miałem wcześniej ceramikę, to na bezdotyku samą wodą auto dało się na tyle ogarnąć, że na myjnię detailingową jeździłem średnio raz na 3 miesiące. Teraz o myciu samą wodą na bezdotyku można zapomnieć a nawet z proszkiem schodzi gorzej niż samą wodą na ceramice (no może oprócz owadów, tu jednak gorąca woda z proszkiem radzi sobie lepiej niż zimna woda na ceramice). Inna sprawa, że na jeszcze wcześniejszym aucie też miałem jakąś ceramikę ale tańszą i tam z tego co pamiętam nie było takiej rewelacji.

Potwierdzam, mam folię Llumar na całym aucie i hydrofobowość średnia. Do mycia na bezdotyku wziąłem ostatnio środek typu TFR. Spryskujesz, czekasz parę minut i spłukujesz samą wodą. Efekty są niezłe w porównaniu z myciem proszkiem i wodą, po którym moje auto wygląda gorzej niż brudne.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.