Skocz do zawartości

BMW Advanced Car Eye 3.0 Pro


wilqkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Panie i Panowie czy ktoś jest w stanie mi pomóc z Car eye 3.0 pro? Potrzebuje sie dowiedziec jakie napięcia dochodzą do kabla 30 oraz 15. Instrukcja nie podaje możliwości zamontowania do serii F tylko dopiero od serii G. Podłączałem wg instrukcji od 2.0 ale nie działa.. a nie chce kombinować zeby nie spalić. Jeden przewod wiem ze ma 12v oczywiscie ale czy na drugi tez 12v? Gdzieś wyczytałem że na drugim kablu jest "super kondensator " 3v 7f. Pomoze ktoś czy mogłby ktoś miernikiem zmierzyć? Odwdzięczę się na forum jak tylko będę mógł wszystkim. Posiadam f33 2016r B58 440 jakby ktoś potrzebowal o coś zapytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Przymierzam się do Car EYE 3.0 zrobiłem reserch i wychodzi zakup 1940 zł brutto kamera + 400 zł netto montaż. Troszkę mnie martwi jakość tylnej kamery.. :(

 

A dlaczego nie dopłacić do czegoś lepszego? Np. BlackVue DR750X-2CH


Korzystam z kamer BlackVue od 7 lat, bezawaryjne. Do tego mam ichny akumulator który potrafi podtrzymać mi kamerę nawet 20 godzin (zimą znacznie mniej) po wyłączeniu zapłonu i bez obciążania akumulatora - kosztuje sporo, ale kamery montujemy dla ochrony, a nie oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamieściłem w tym poście trochę filmików, gdybyś chciał to mogę cos jeszcze dodać. Generalnie jest OK. Chociaż czasem wyłącza się nagrywanie głosu i trzeba ponownie to ustawiać.

Aplikacja do obsługi jest intuicyjna i sprawnie działa (mimo, że trzeba kilka razy powtarzać połączenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia z użytkowania tego bmw advanced car eye 3.0 pro? Daje rade w nocy? Idzie rozczytać numery rejestracyjne?

Kamera przednia - nie ma żadnego problemu, bardzo dobra jakość.

Kamera tylna - z oczywistych względów (zasadniczo brak źródła światła) - nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje coś z amerykańskim rodowodem: GARMIN Dash Cam 46 (nowa wersja 47), lub Dash Cam 56 (nowa wersja 57)


plusy:


1.cena ok 400 - 700 zł w zależności gdzie i na jakiej promocji kupiony i jaka wersja (u mnie Dash Cam 46 za 390 zł w Media Expert)


2. mały, prostokątny, be bajerów, nie rzuca się w oczy, zamontowany po prawej stronie za lusterkiem (niewidoczny dla kierowcy)


3. podłączenie we własnym zakresie bez ingerencji w bezpieczniki, system samochodu, przerabianie kabli, itp. - czas montażu ok 20 min - zasilanie poprowadzone od kamery pod obudową lusterka (nie trzeba demontować - kabel wciskamy delikatnie najlepiej plastikowym elementem pod obudowę lusterka), następnie prowadzimy pod podsufitką (nie trzeba demontować - kabel wciskamy delikatnie najlepiej plastikowym elementem pod podsufitkę w miejscu przy szybie), następnie za słupkiem bocznym (słupek należy zdemontować - przykręcony śrubą torx za zaślepką z logo airbag), następnie mamy 2 możliwości - albo za schowkiem pasażera, w obrębie filtra powietrza za wykładziną i do gniazda zapalniczki przy uchwytach na kubki (kabel prowadzimy pod klapką tak aby można było zamknąć klapkę i żeby kabel nie przeszkadzał jak ktoś lubi żeby klapka była zamknięta - da się - tak jest u mnie) albo druga opcja za schowkiem pasażera, na wcisk pod wykładziną w obrębie siedzenia pasażera i do gniazda zapalniczki z tyłu - oryginalny przewód z zestawu Garmin wystarczy w oby dwóch przypadkach.

Przewód można tak poprowadzić że będzie widoczny jedynie przy gnieździe zapalniczki.


4. Gniazd zapalniczki i tak nie używam do innych akcesoriów, więc kamera jest na stałe wpięta do gniazda.


5. Po wejściu do samochodu rozpoczyna się włączenie kamery i automatyczne nagrywanie bez mojej ingerencji. Po wyjściu z samochodu kamera nagrywa jeszcze przez 1 min po odłączeniu zasilania w pojeździe.


6. Do kamery należy dokupić kartę SD - wybór pojemności i jakości karty - wg uznania - u mnie pracuje 64 Gb najwyższej klasy jakości SanDisk - cena ok 60 zł


7. O kamerze zapomniałem i w ogóle w nią nie ingeruje - to jest jedynie przydatne w przypadku zdarzeń


8. w kamerze wyłączyłem wszystkie formy powiadomień, informacji o fotoradarach, przekroczeń pasa itp - wszystkie udogodnienia ma X5 w ramach wyposażenia + apple carplay i aplikacje typu yanosik - kamera odpowiada tylko za ciągłe nagrywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam,


Czy ktoś mógłby napisać czy advanced eye 3.0 działa zdalnie ? Tzn. Czy z poziomu domu mogę połączyć się z kamerką w celu przeglądnięcia / pobrania filmów lub podglądu ? Zamontowałem kamerkę ale nie mogę znaleźć powyższego ustawienia.. Aplikacja działa tylko w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem świeżo po instalacji Advanced Car Eye 3.0 Pro i po kilku dniach użytkowania mogę podzielić się pierwszymi spostrzeżeniami.


Przed instalacją trochę poczytałem nt tego urządzenia, niestety opinie były skrajne, jednemu się podoba drugiemu nie, mimo to zdecydowałem się na zakup.

Wiadomo, oryginalne rozwiązanie, sprzedawane jako akcesorium BMW, logo x2 :-), dwie kamery, poprawiona rozdzielczość QHD+FHD w stosunku do wersji ACE2.0 FHD+FHD, karta 64GB, gwarancja itp. Po instalacji działa poprawnie, nie ma żadnych problemów z obsługą, świetny tryb parkingowy (G-sensor+radar), rejestrator zintegrowany z aplikacją telefonu. Aplikacja od razu zaproponowała aktualizację firmware, obecnie mam najnowszą wersję 1.17. Zabezpieczenie przed rozładowaniem akumulatora również sprawdzone, działa bardzo fajnie. Tylna kamera to duża zaleta.


Co do jakość obrazu nie maiłem specjalnych oczekiwań, wiadomo, małe przetworniki, ale że to akcesorium BMW to miało być dobrze no i standardowo drogo. Jest tylko drogo.

W mojej opinii obraz przeciętny, a biorąc pod uwagę cenę urządzenia 2200zł bez montażu to jakość jest słaba.


Szeroki kąt obiektywu 150st. niby jest zaletą i faktycznie fajnie widać całą maskę ale:

- przednia kamera nie ma możliwości ręcznego ustawienia obiektywu, jak już ją przykleimy to tak już mamy, pozostaje tylko żyłka i... cięcie piankowej taśmy,

- w przypadku samochodu z wysoką szybą i z tym nieruchomym obiektywem, kamera od dołu mocno "zbiera" cockpit, np. na nagraniach widać projektor HeadUp-a i całą maskownicę centralnego głośnika


- obraz z drogi jest miksowany z odbiciami z szyby czołowej ponieważ obiektyw jest sztywny i odsunięty od szyby, przydałby się filtr CPL ale nie przewidziano go do tej kamery,


- kompresja jest zbyt mocna lub przetwornik kamery nie wyrabia, nawet w słoneczny dzień mamy sporo kolorowych prostokątów charakterystycznych dla kompresji, widać to na drodze, np. na liniach energetycznych, czasami przewody są, a nawet są nieząbkowane, a czasami... odcinkami znikają,


- w czasie odtwarzania materiału video trudno jest odczytać numery rejestracyjne (można odczytać ale szału nie ma) natomiast jak zrobimy stop-klatkę to jest OK, prawdopodobnie to zasługa progresywnego zapisu - chociaż tyle,


- czego nie wiedziałem przed zakupem, w danych technicznych kamery nie ma informacji nt jakości rejestrowanego obrazu w trybie parkingowym, zazwyczaj stosuje się obniżenie bitrate w celu zaoszczędzenia miejsca, ale tutaj mamy obniżoną liczbę klatek do 15 kl/s, jest OK ale dlaczego nie ma takiej informacji w instrukcji,


- tylna kamera tylko FHD, również ma duży kąt, natomiast mega zaletą jest posiadanie tylnej kamery,


- w nocny działa nawet dobrze, tzn. nie ma ekstra jakości ale nie mam uwag, a przynajmniej nie jestem tak negatywnie zaskoczony jak w dzień, jest OK, bez uwag


Pytanie do użytkowników ACE 3.0

Ponieważ w ustawieniach kamery nie możemy wpływać na jakość rejestrowanego obrazu, a jedyną opcją jakości obrazu na jaką mamy wpływ jest HDR to wiązałem z tym małą nadzieję na poprawę.

I znowu rozczarowanie, po włączeniu nie widać różnicy, TV/monitor nie rozpoznaje zarejestrowanego materiału jako HDR. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że udało mu się otrzymać obraz HDR?


metadane plików MP4 tworzonych przez rejestrator ACE30 pokazują tylko BT.709, a powinno być BT.2020. Czy HDR w ogóle działa?

Color primaries : BT.709

Transfer characteristics : BT.709

Matrix coefficients : BT.709

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś ostatnio instalował w ASO Advanced Car Eye 3.0? Udało się uzyskać jakąś dobrą cenę? Bo w okolicznych serwisach (3-miasto) to za całość chcą kwoty rzędu 4 tys. PLN brutto...A z kolei Drive Recorded jest niemożliwy do dokupienia na naszym rynku po produkcji auta (mimo, że w innych krajach bez problemu)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wielu lat korzystam z kamer firmy Blackvue. Również przód+tył. Liga cenowa podobna. Jakość nieporównywalnie lepsza.

Montaż Car Eye jak i jakiejkolwiek innej kamery nie różnią się niczym od siebie, trzeba przeciągnąć przewody i wpiąć w instalację auta.

 

Ja również rozważałem Car Eye, ale od początku podpadało mi to, że kamera nie jest w żaden sposób zintegrowana z systemem auta - zarówno programistycznym jak i elektrycznym. Rozwiązanie niby dedykowane, ale takie doklejone na taśmę klejącą. Do tego po recenzjach widać, że jakość nagrań tyłka nie urywa.

Blackvue nie mam jeszcze wpiętej do X5. Nie chcę tym razem tego robić samemu - wartość auta powoduje u mnie drżenie rąk na myśl o grzebaniu 😉 Ale przy BV mam z poprzedniego auta fabryczny akumulator do kamery, który potrzymuje kamerę na wiele godzin po odłączeniu zapłonu i bez obciążania akumulatora w aucie. Trochę kosztuje, ale ja akurat zdecydowałem się na taki dodatek.

Edytowane przez apzs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.