Skocz do zawartości

Szyba czołowa


nazwaUzytkownika1685050697

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymienialiście czołową szyba na skutek odprysku i pęknięcia, czy tylko ja mam to szczęście? Odprysk właściwie niewidoczny, a po nocy w garażu pęknięcie szyby. Mam już trzecią szybę w tym roku, a w serwisie mnie pocieszył, że daleko mi do rekordu w g05. Lipa, bo albo się w końcu straci zniżki, albo trzeba będzie z własnej kieszeni to pokrywać, a tanie nie jest - okolice 7500zl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymienialiście czołową szyba na skutek odprysku i pęknięcia, czy tylko ja mam to szczęście? Odprysk właściwie niewidoczny, a po nocy w garażu pęknięcie szyby. Mam już trzecią szybę w tym roku, a w serwisie mnie pocieszył, że daleko mi do rekordu w g05. Lipa, bo albo się w końcu straci zniżki, albo trzeba będzie z własnej kieszeni to pokrywać, a tanie nie jest - okolice 7500zl.

3 lata, zero problemow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej G05 wymienialem z tego co pamietam 2 razy przez okras 3 lat, w obecnej raz, za to strzelila mi przy przebiegu 500km (ostry duży kamień). Szyba jest w zasadzie pionowo i to jest główny powód - podobnie jest w innych samochodach z takim pochyleniem szyby (znajomy ma GLE i podobnie) - fizyka. Wszystkie strzały na autostradzie spod kół TIRow w moim przypadku.


Po następnej wymianie naklejam folie (chociaż odradzano mi to w studiu detailingowym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio miałem Audi q5. Żadnej wymiany. W domu mamy jeszcze GLE. Żadnej wymiany. Kąt nachylenia szyb na oko zbliżony, a samochody te przejechały łącznie ponad 300 tys km. G05 ma 30 przebiegu I trzecia szyba. Aż niewiarygodne. W sumie, to od 25 lat i 15-20 samochodów i przebiegu pewnie z 2mln kilometrów szybę wymieniałem tylko w g05 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będę teraz jeździł na naprawy szyb. Facet robi to w 15 minut za 115 pln. Ważne żeby nie jeździć tydzień z odpryskiem tylko jak najszybciej naprawić. Naprawiłem swoją szybę parę miesięcy temu pęknięcie zniknęło (została minimalna kropka) i najważniejsze nie rozlazło się na pół szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio kamieniem dostałem, na S-ce, zrobił się pajączek, przyjechał na następny dzień gościu kleił i narazie odpukać od tygodnia jest git. lekko widać, ale uszkodzenie nie było małe. Jednak jest na dole szyby, więc kto nie wie to by nie zauważył.


Też chciałem folię dać na szybę, też mi odradzili.


Co do ubezpieczenia szyb, to poza ubezpieczeniem salonowym ktoś wymienia na oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pamiętajcie, że wymiana szyby w ramach ubezpieczenia "firmowego" BMW jest zapisywana jako szkoda i ma wpływ na zniżki w innych ubezpieczalniach.

Ja wymiałem z dodatkowego ubezpieczenia na szyby (Warta) i wstawiono mi identyczną z oryginałem (ten sam producent) ale bez logo BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pamiętajcie, że wymiana szyby w ramach ubezpieczenia "firmowego" BMW jest zapisywana jako szkoda i ma wpływ na zniżki w innych ubezpieczalniach.

Ja wymiałem z dodatkowego ubezpieczenia na szyby (Warta) i wstawiono mi identyczną z oryginałem (ten sam producent) ale bez logo BMW.

Co masz na myśli ubezpieczenie firmowe?

Czyli dostałeś zamiennik czy nie? jak traktowana jest szyba bez loga bmw?

Jak oceniasz wartę jako ubezpieczyciela? przy okazji zapytam.

Jakie opinie macie o Warta?

 

Wszystkie inne samochody mam w Allianzu na dealerskich ofertach. W BMW wziąłem Warte bo Allianz zwariowal z cena. Wymiana szyby po kamieniu z AC (nie z pakietu szybowego) w sumie bezproblemowa. Taka uwaga - zawsze było pytanie czy naprawa z pakietu "szybowego" czy z normalnego AC. Z pakietu nie płacą za oryginalne szyby i robią kosztorys z zamiennikow. Z normalnego AC nie było problemu - kosztorys na oryginale zaakceptowany bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ubezpieczenie "firmowe" czyli Allianz z oferty BMW.

Wg warunków można wymienić 2x w roku szybę bez utraty zniżek. Ale przeczytajcie dokładnie warunki ubezpieczenia...

"a) Przy ustalaniu składki na kolejne okresy ubezpieczenia Allianz nie uwzględni

dwóch szkód polegających wyłącznie na uszkodzeniu lub zniszczeniu szyb/

szyby czołowej, bocznej lub tylnej, niezwiązanych z innymi uszkodzeniami

pojazdu (dotyczy tylko ubezpieczeń zawieranych w Allianz)"

Wymieniłem kilka lat temu szybę w F15 i ubezpieczając kolejny nowy samochód dowiedziałem się, że mam na koncie szkodę.

Czasem jest tak, że w jednej ubezpieczalni klient widnieje "pod NIPem" a w innej "pod REGONEM" i w ten sposób udaje się "ukryć szkodę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Allianz. Wykupione u dealera. Mam kilka innych samochodów i broker stwierdził, że nie widać szkód w systemie, więc pozostałe samochody nie miały zwyżek. Niepokoi mnie to, że to wygląda na celowy zabieg BMW w g05 żeby produkować szyby tak wiotkie, że strach bąka puścić w garażu... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak sobie tylko gdybam...

Być może jest tak, że Allianz przekazuje informację o szkodzie "szybowej" do UFG dopiero po tym jak nie przedłużymy ubezpieczenia na kolejny rok? Ja zdaje się miałem pierwszy rok F15 w Allianz a później przeniosłem się do Warty z uwagi na znacznie korzystniejszą ofertę.

Ktoś ma podobne doświadczenia?


Znalazłem w necie na stronie Allianz takie coś:

Jest jeszcze jeden ważny argument przemawiający za ubezpieczeniem szyb – ochrona zniżek na AC. Właśnie taką zaletę posiada ubezpieczenie szyb samochodu w Allianz. Jeśli je mamy i będziemy musieli z niego skorzystać, nie wpłynie to na wysokość wypracowanych przez nas zniżek za ubezpieczenie AC (o ile będziemy je zawierać lub kontynuować w Allianz). Pamiętajmy bowiem, że ochrona zniżek na AC w ramach ubezpieczenia szyb działa jedynie w przypadku, gdy zdecydujemy się przedłużyć AC u tego samego ubezpieczyciela. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczyciele raportują szkody związane z szybami do UFG (Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego). W momencie zmiany ubezpieczyciela, może to wpłynąć na wysokość naszej składki, ponieważ każda firma ma możliwość wskazania, jakiego rodzaju szkody będzie brać pod uwagę oceniając ryzyko. Jeśli jednak zamierzamy pozostać u obecnego ubezpieczyciela, np. w Allianz, to zdecydowanie warto zadbać i o szyby, i o ochronę zniżek na AC.

 

Pozostaje więc jeszcze możliwość, że niektórzy ubezpieczyciele nie biorą pod uwagę "szkody szybowej" jako szkody wpływającej na wysokość polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje więc jeszcze możliwość, że niektórzy ubezpieczyciele nie biorą pod uwagę "szkody szybowej" jako szkody wpływającej na wysokość polisy.

Wszystkie ubezpieczalnie biorą pod uwagę szkody wpisane do UFG, z OC lub/i z AC.

"Typowe" ubezpieczenie szyby (na zamienniku) nie jest realizowane stircte z AC i nie powoduje wpisu w UFG.

Różne "ochrony" dotyczą danej polisy i pojazdu, jeśli posiada się więcej pojazdów lub zakupuje nowe to wpisy w UFG decydują o wysokości składki.

Jeżeli ktoś obecnie płaci składkę za nowe auto powyżej 2% jego wartości to przepłaca lub ma niekorzystną historię w UFG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pozostaje więc jeszcze możliwość, że niektórzy ubezpieczyciele nie biorą pod uwagę "szkody szybowej" jako szkody wpływającej na wysokość polisy.

Jeżeli ktoś obecnie płaci składkę za nowe auto powyżej 2% jego wartości to przepłaca lub ma niekorzystną historię w UFG.

Zbyt chyba uproszczasz bo zapominasz o osobach które nie mają zniżek i na pewno zapłacą więcej niż 2 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje więc jeszcze możliwość, że niektórzy ubezpieczyciele nie biorą pod uwagę "szkody szybowej" jako szkody wpływającej na wysokość polisy.

Jeżeli ktoś obecnie płaci składkę za nowe auto powyżej 2% jego wartości to przepłaca lub ma niekorzystną historię w UFG.

Zbyt chyba uproszczasz bo zapominasz o osobach które nie mają zniżek i na pewno zapłacą więcej niż 2 %.

Napisałem o najkorzystniejszym wariancie, myślałem że to oczywiste :roll:

O użytkownikach poniżej 26 lat też nie wspomniałem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum sprawy. Skoro inni nie mają masowo takich problemów uznaję, że miałem po prostu pecha.

 

U mnie właśnie strzeliła 2 raz w ciągu 1 roku użytkowania :mad2: . Najgorsze, że nie są to strzały punktowe tylko drugi raz strzał od kamienia w czarną część szyby przy dachu i powoli pęknięcie idzie na 40cm...


Sprawdzałem temat oklejenia tej szyby, ale niestety wszystkie firmy detailingowe odradzają - wystarczy trochę piasku w zimie i folia po 1-2 miesiącu do wymiany z racji utraty widoczności i rys.


Strzał po raz kolejny na autostradzie - niestety prędkość nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.