Skocz do zawartości

BimmerCode Start/Stop


Grot110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów wyłączał za pomocą Apki BimmerCode funkcję Auto Start/Stop w X5 G05 ? Auto nie ma już wbudowanego fizycznego przycisku za pomocą którego można było to robić w starczych wersjach.


Jeśli tak to prośba o info jak to zrobić.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą myślałem, że nie ma guzika tylko w hybrydzie 45e?

 

Mam diesla 40d i też nie ma przycisku.

W trybach sport się nie wyłącza, ale czasami chciałbyś pojechać na trybie comfort, ale bez automatycznego wyłączania silnika.....


A przy okazji, czy tryb comfort to teraz wcześniejszy tryb adaptacyjny, czy po prostu usunęli tryb adaptacyjny, bo ja nie mam takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów wyłączał za pomocą Apki BimmerCode funkcję Auto Start/Stop w X5 G05 ? Auto nie ma już wbudowanego fizycznego przycisku za pomocą którego można było to robić w starczych wersjach.


Jeśli tak to prośba o info jak to zrobić.


Pozdrawiam

 

Temat ogarnięty.

Bez problemu wyłączyłem Auto Start/Stop za pomocą Bimmercode.

Sprawa bardzo prosta nawet nie trzeba wchodzić w zakładkę Expert Mode gdyż wszystko jest w zakładce Auto Start/Stop w menu głównym. Należy tylko przestawić opcję z Active na no_Active.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś z szanownych forumowiczów wyłączał za pomocą Apki BimmerCode funkcję Auto Start/Stop w X5 G05 ? Auto nie ma już wbudowanego fizycznego przycisku za pomocą którego można było to robić w starczych wersjach.


Jeśli tak to prośba o info jak to zrobić.


Pozdrawiam

 

Temat ogarnięty.

Bez problemu wyłączyłem Auto Start/Stop za pomocą Bimmercode.

Sprawa bardzo prosta nawet nie trzeba wchodzić w zakładkę Expert Mode gdyż wszystko jest w zakładce Auto Start/Stop w menu głównym. Należy tylko przestawić opcję z Active na no_Active.


Pozdrawiam

 

podbijam pytanie, co kupić żeby to ogarnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Vgate iCar Pro, ale zamówiłem właśnie nowy Vgate vLinker MC+ (z listy na stronie Bimmercode), gdyż za pomocą iCar Pro nie do wszystkich modułów jest dostęp.

Odp 2. Dokładnie mam mild hybrid xDrive 40i i nawet jak na trasie włącza się "żagiel" to silnik i tak pracuje. Tak samo jest oczywiście kiedy się zatrzymam, np. przed skrzyżowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A to bajera , też zamawiam

Czy w eco pro start stop również jest wyłączony?

Mógłbyś kolego nagrać film i wstawić na YouTube co dokładnie ustawiasz w bimercode , mam auto ma gwarancji i nie chce nic zepsuć.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem Vgate iCar Pro, ale zamówiłem właśnie nowy Vgate vLinker MC+ (z listy na stronie Bimmercode), gdyż za pomocą iCar Pro nie do wszystkich modułów jest dostęp.

Odp 2. Dokładnie mam mild hybrid xDrive 40i i nawet jak na trasie włącza się "żagiel" to silnik i tak pracuje. Tak samo jest oczywiście kiedy się zatrzymam, np. przed skrzyżowaniem.

 

a byłbyś tak miły i podesłał link do tego co kupiłeś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Programowałem takim : https://allegro.pl/oferta/vgate-icar-pro-bt4-0-interfejs-obd2-elm327-ios-pl-8111141042


Teraz kupiłem taki: https://allegro.pl/oferta/bimmercode-kodowanie-bmw-mini-vgate-vlinker-mc-10184624223

Dzisiaj go przetestuje i dam znać czy pozwala na dostęp do wszystkich modułów.


Dodatkowo wieczorem postaram się zrobić jakiś tutorial jak to wykonać krok po kroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Będziemy wdzięczni za instrukcje.

Pytanie za 100 punktów , mam system wspomagania jazdy proffesional i na nasz kraj zablokowane jest rozpoznawanie czerwonego światła , znaku ustąp i stop.

Jeśli traficie gdzieś na wiedzę jak to odblokować i czy wogóle jest taka możliwość to będę zobowiązany .

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co kombinować pod górę. Wystarczy skonfigurować tryb sport indywidual na ustawienia takie, jak w comfort i po temacie. Wciskacie raz sport (załącza się domyślnie indyvidual), ustawienia są identyczne jak comfort, ale.... nie wyłącza silnika. Edytowane przez nazwaUzytkownika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zakodowane z sukcesem .

W eco pro ani w comfort silnik się nie wyłącza , samochód z mild hybrid żegluje i silnik chodzi, kilometry w trybie żeglowania się dopisują.

Koszt to interfejs i opłata za BimmerCode 189zł ale warto.

Można też zakodować żeby w eco pro start stop działał, a w comfort nie.

Jest też możliwość kodowania domyślnego trybu jazdy po ponownym uruchamianiu auta np. żeby startował z eco pro albo jaki sobie wybierzecie. Nie można zakodować pamięci ostatniego trybu jazdy.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to jakiś wpływ na gwarancję? Czy jest to jako ingerencja?

 

dołączam się do pytania, czy ma to jakiś wpływ na gwarancję?


dodatkowo, czy w czasie serwisu widać, że była ingerencja, bo rozumiem, że jeśli oni aktualizują oprogramowanie samochodu, a pewno robią to w czasie każdej wizyty w serwisie, to trzeba później od nowa ustawić np. start/stop?


.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma to jakiś wpływ na gwarancję? Czy jest to jako ingerencja?

 

dołączam się do pytania, czy ma to jakiś wpływ na gwarancję?


dodatkowo, czy w czasie serwisu widać, że była ingerencja, bo rozumiem, że jeśli oni aktualizują oprogramowanie samochodu, a pewno robią to w czasie każdej wizyty w serwisie, to trzeba później od nowa ustawić np. start/stop?


.

Po każdej aktualizacji, również bez odwiedzania serwisu, trzeba przywracać ,,swoje ustawienia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.