Skocz do zawartości

X5 G05 25d


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś ma silnik 2.0 231 hp bi turbo w X5 ? Zastanawiam się czy to nie za mały silnik , cały czas zastanawiam się pomiędzy X3 a X5

Rodzina 2+3 obecnie S max 2 210hp bi turbo jeździ całkiem fajnie.

W budżecie mam skonfigurowane X3 z silnikiem 30d ale wątpię czy zmieszczę w nią tylu ludzi,,,

W tym samym budżecie mam X5 z silnikiem 25d

za plus na X5 przemawia asystent jazdy proffesional i dużo miejsca w aucie

na plus X3 silnik 30d minusem w X3 jest brak możliwości adaptacyjnego tempomatu i brak miejsca

Tylko czy 25d poradzi sobie w tak dużym aucie jakim jest X5 i czy ten silnik pozbawiony jest już wad np. łańcuch rozrządu

Mówimy o nowych autach.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Albo chcesz jeździć (X3 30d), albo się przemieszczać komfortowo (X5 25d).

Ja testowałem X3 25d 231KM i dla mnie to nie jechało - powtarzam dla mnie. :mad2:

W X5 sobie nawet tego silnika nie potrafię wyobrazić. :roll:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No tak tylko jak do X3 włożyć trójkę dzieci i żonę :(

Poza tym przepaść cenowa w X5 z silnikiem 30d jest ogromna i nie do przeskoczenia dla mnie.

Za X5 przemawia komfort za X3 młody duch :D

Jak spojrzeć na ten filmik to jest nadzieja

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do wersji 25d dla zony i jako family car ale traf chciał ze w maju bmw wprowadziło ciekawa opcje finansowania na hybrydy z podwyższona RV.

Jak policzyłem całkowite koszty przez 36-48 miesięcy w CL to wersja 45e wychodziła porównywalnie do 25d :D . Z minusów 45e to mniejszy bagażnik (ale praktycznie to tylko brak schowka pod bagażnikiem ) i większą masa. Z plusów to jednak prawie 400 KM, zawieszenie pneumatyczne w standardzie i możliwość jazdy na prądzie prawie 80 km. (mamy panele w domu a żona dziennie praktycznie więcej kilometrów nie robi). Jeździłem obiema wersjami i 45e to jednak inne wrażenia.

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przymierzałem się do wersji 25d dla zony i jako family car ale traf chciał ze w maju bmw wprowadziło ciekawa opcje finansowania na hybrydy z podwyższona RV.

Jak policzyłem całkowite koszty przez 36-48 miesięcy w CL to wersja 45e wychodziła porównywalnie do 25d :D . Z minusów 45e to mniejszy bagażnik (ale praktycznie to tylko brak schowka pod bagażnikiem ) i większą masa. Z plusów to jednak prawie 400 KM, zawieszenie pneumatyczne w standardzie i możliwość jazdy na prądzie prawie 80 km. (mamy panele w domu a żona dziennie praktycznie więcej kilometrów nie robi). Jeździłem obiema wersjami i 45e to jednak inne wrażenia.

Rozumiem że brałeś też przez okres eksploatacji wydatki na paliwo ? koszt 100km w spalinowym 50zł w elektryku za darmo z paneli ewentualnie 7 zł

Też mam panele na domu ale konfiguracja bez rabatu na 45e to już blisko 400tyś w porównaniu do 320tyś z 25d a to przepaść cenowa

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem, ze w miarę systematycznie będziemy ladować auto ale zasadnicza różnice robiła wartość RV, która dla wersji 45e wynosiła 65% a dla wersji 25d 58% po 36 miesiącach co miało niebagatelne przełożenie na raty.
Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko jak do X3 włożyć trójkę dzieci i żonę :(

Poza tym przepaść cenowa w X5 z silnikiem 30d jest ogromna i nie do przeskoczenia dla mnie.

Za X5 przemawia komfort za X3 młody duch :D

Jak spojrzeć na ten filmik to jest nadzieja

 

Jeżeli x3 się nie zmieszcisz z rodziną, a 30d jest poza zasięgiem cenowym to chyba sam sobie odpowiedziales na pytanie :)

25d będzie jechać słabo i na pewno fajerwerków nie będzie, ale tragedii też nie, wez z salonu i pojeździj to ocenisz, jak będzie pasować to bierz i się ciesz a jak nie to pomysł nad innym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przejeździłem 2,5 roku F15 25d i byłem całkiem zadowolony. Wszystko zależy z czego się przesiadasz. Jak by nie patrzeć 7,5s do 100km/h to bardzo dobry wynik. Oczywiście przy większych prędkościach brakuje mocy.

Obecne G05 30d jest pod prawie każdym względem lepsze od 25d. To "prawie" to cena :D

Jak zamawiałem przedpremierowo G05 to nie było niestety 40d, który teraz bym pewnie wybrał a 50d przekraczało założony budżet.

Obecnie czekam na lifting!


I proszę nie piszcie, że "to nie jedzie". Nie każdy musi mieć M50i (i nie każdy może sobie na to pozwolić) a są tacy, którzy zachwycają się fiatem Panda czy Tipo...

Na niedawno zakończonym urlopie wynająłem najlepszy dostępny samochód. Było to (praktycznie nowe) Renault Megane diesel z automatem. To dopiero nie jechało :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie X3 jako następcy S-maxa przy rodzinie 2+3 to strzał w stopę. Ilość miejsca w kabinie i bagażniku jest nieporównywalnie mniejsza. Nie ważne jaki silnik czy wyposażenie, w tym aucie się po prostu nie pomieścicie. X5 też jest autem mniejszym od Forda ale jakoś daje radę. Ja przy rodzinie 2+2 pakuje się na styk i nie ma mowy pakować się pod roletę bagażnika tylko walizki stoją pionowo po bokach. Wcześniej był superb kombi i tam z miejscem było o niebo lepiej, zarówno w kabinie jak i bagażniku. X3 nie wyobrażam sobie w ogóle. Pewnie inni powiedzą, że zawsze można zamontować box ale nie chyba o to chodzi w wyborze auta. Zdecydowanie wolałbym X5 25d niż X3 30d. Jeśli silnik Forda Ci nie przeszkadzał a jest to klekot z wolna skrzynia i FWD to 25 też będzie ok. Osiągi katalogowo masz też sporo lepsze bo 7,5 zamiast 8,8 do setki. X3 30d to przy tym rakieta ale nie każdy tego potrzebuje a jednak ilość miejsca przeważa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest trend odwrotny. Ja nie lubię dużych aut, dlatego G05 30d po roku czasu poszło do Śwagi. Ja wolę mniejsze zwinniejsze auta, mam rodzinę 2+2, córki już całkiem spore ( 12 i 18), a na wyjazdy po co tyle zabierać ze sobą ? Portfel z kartami kredytowymi jest lżejszy i nie zajmuje tyle miejsca. :mrgreen:

Gdyby X2 miało lepsze wnętrze to pewnie bym wziął X2 M35i, bo bardzo lubię mniejsze zwinniejsze auta, a tam bagażnik jest też całkiem spory i ustawny, ma 470l. Jeździłem tym przez weekend swego czasu i bardzo przyjemnie mi się tym jeździło. :norty:

Pozdrawiam

KrzychoM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problemem w bmw czy ogolnie w SUVach jest to, że trzeba wziąć naprawdę duże auto żeby miało jako taki bagażnik. Nie ma tego problemu w kombi czy VANach. X5 ma katalogowo 645l ale jak zmierzycie główna komora bagażnika ma około 500l. 645l liczą razem ze schowkiem pod podłoga a bocznych schowków brak. Wiem, że nie każdy potrzebuje dużego bagażnika ale 500l to trochę mało jak na tak wielką krowę. Jeśli ktoś często podróżuje 2+2 lub 2+3 i potrzebuje załadować duzo rzeczy może to być problem. Jak ktoś nie potrzebuje miejsca to x5 nie ma co brać, mniejsze auta daja wiekszy fun bez dwóch zdań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupowanie X3 jako następcy S-maxa przy rodzinie 2+3 to strzał w stopę. Ilość miejsca w kabinie i bagażniku jest nieporównywalnie mniejsza. Nie ważne jaki silnik czy wyposażenie, w tym aucie się po prostu nie pomieścicie. X5 też jest autem mniejszym od Forda ale jakoś daje radę. Ja przy rodzinie 2+2 pakuje się na styk i nie ma mowy pakować się pod roletę bagażnika tylko walizki stoją pionowo po bokach. Wcześniej był superb kombi i tam z miejscem było o niebo lepiej, zarówno w kabinie jak i bagażniku. X3 nie wyobrażam sobie w ogóle. Pewnie inni powiedzą, że zawsze można zamontować box ale nie chyba o to chodzi w wyborze auta. Zdecydowanie wolałbym X5 25d niż X3 30d. Jeśli silnik Forda Ci nie przeszkadzał a jest to klekot z wolna skrzynia i FWD to 25 też będzie ok. Osiągi katalogowo masz też sporo lepsze bo 7,5 zamiast 8,8 do setki. X3 30d to przy tym rakieta ale nie każdy tego potrzebuje a jednak ilość miejsca przeważa.

Jeśli chodzi o S-maxa II to czapki z głów za miejsce, wiem że drugiego tak przestronnego auta nie ma , pomijając MultiVany i inne tego typu.

W X5 powinienem się zmieścić bo zostaje praktycznie jeden duży fotelik 3 latek , drugi na podkładce a trzeci już bez niczego.

Przeczytałem całe forum i idę w opcję X5 25d , porównując filmiki z przyśpieszeniem idzie identycznie do s-maxa 210 biturbo ,

Kupuję samochód dla rodziny a nie do wyścigów poza tym dopłata do 30d jest zbyt duża dla mnie.

Czy ktoś mi podpowie czy otwieranie klapy w G05 jest elektryczne w standarcie??

A i jeszcze jedno w X3 nie ma aktywnego tempomatu nawet w wersji 30d takie mają teraz restrykcje a w X5 biorę asystenta proffesional , podobno sam jeździ :D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym x5 25d bez dwóch zdań. Wsiądź za kierownicę x5 i x3 i spójrz na deskę rozdzielczą. W x3 za wiele rzeczy trzeba doplacac, które w x5 są w standardzie (choćby nawigacja). Po wyrównaniu wyposażenia roznica w cenie jest minimalna. A co do osiągów 25d. I tak jest to szybsze od 99% aut na drodze, więc nie popadajmy w skrajności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś mi podpowie czy otwieranie klapy w G05 jest elektryczne w standardzie??

Samo otwieranie i zamykanie tak. Ale już otwierane "kopniakiem" jest zdaje się tylko przy dostępie komfortowym. A to na prawdę przydatna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czy ktoś mi podpowie czy otwieranie klapy w G05 jest elektryczne w standarcie??

 

Górna klapa jest w standardzie. Dolna z dostępem komfortowym.

 

No to klops, szkoda ze dół się nie otwiera elektrycznie bez dostępu komfort.,

Nie chce dostępu komfortowego , mam w S max i już pare razy dostałem w głowę klapę przy pakowaniu zakupów pod sklepem i w garażu jak przechodziłem z kluczykiem w kieszeni mi się otworzył . Może w BMW działa to inaczej ale mam już uraz .

Czy bez dostępu komfortowego można otworzyć i zamknąć auto w aplikacji ?

Ma ktoś źródło co jest w x5 w standarcie podstawowym , na stronie nie mogę znaleźć i w konfiguratorze też nic nie ma.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie chce dostępu komfortowego , mam w S max i już pare razy dostałem w głowę klapę przy pakowaniu zakupów pod sklepem i w garażu jak przechodziłem z kluczykiem w kieszeni mi się otworzył . Może w BMW działa to inaczej

Działa inaczej - lepiej. Używam wiele samochodów różnych marek i pomimo, że BMW można wiele zarzucić to na prawdę starają się, by ich rozwiązania działały tak jak powinny. Wręcz groteskowe są dla mnie rozwiązania Renault (które też używam), gdzie czujniki parkowania żyją swoim własnym życiem, skrzynia 2 sprzęgłowa wariuje i szarpie a podgrzewanie foteli zacznie działać po przejechaniu 10km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś podpowie jak jest ze standardowym zawieszeniem, czy przy konsoli środkowej przy biegach są przełączniki trybów eco, comfort i sport?? czy zwykły zawias ma regulację sztywności w standardzie?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Przy standardowym zawieszeniu masz też wybór trybów jazdy.

Nie wiem czy się coś nie zmieniło ale "zwykłe zawieszenie" było tym samym co zawieszenie M tylko z programową blokadą. Za około 2kzł można było "aktywować" zawieszenie M.

Wygląda na to, że "sprzętowo" zamieszenie M i STANDARD to dokładnie to samo ale różni się zakresem ustawień z poziomu Idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.