Skocz do zawartości

Pierwsze usterki i awarie G05.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie było tak kolorowo to mam pierwszą małą awarie. Czujnik poziomu paliwa już się chyba skalibrował i po początkowych dziwnych wskazaniach jest okay, ale... Przestał reagować przycisk start/stop. Nie da się go w ogóle wcisnąć. Próbowałem na różne sposoby docisnąć, ale nic, twardy jak kamień. Im dalej od niego czyli trakcja działa super, później kamera też, następnie przycisk czujniki już troszkę gorzej, a start-stop wcale. :cool2: :mad2: Jest to uszkodzenie mechaniczne, nie w elektryce, spowodowane jakąś wadą panelu bo w Trybie Sport dioda start-stopu się zapala. Ciekawe czy będą musieli wymienić cały panel? Czy może wystarczy odkręcenie i jakaś regulacja, nie chce tego sam ruszać..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jak "odpalasz" samochód skoro przycisk START-STOP nie działa? Chyba, że chodzi o przycisk OFF?

Nie rozlałeś czegoś na przyciski? Spróbuj przemyć izopropanolem. Mogło też coś wpaść pod przycisk (np. okruszki z jedzenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak "odpalasz" samochód skoro przycisk START-STOP nie działa? Chyba, że chodzi o przycisk OFF?

Nie rozlałeś czegoś na przyciski? Spróbuj przemyć izopropanolem. Mogło też coś wpaść pod przycisk (np. okruszki z jedzenia).

 

Tak, chodziło o przycisk off do systemu start-stop, sorry za brak precyzji :D Zalanie to nie jest na pewno, co do jedzenia też nie bo jeszcze nie było jedzone. Dziwna sprawa bo nie kojarzę, żebym dnia poprzedniego zrobił coś co mogło uszkodzić ten jeden przycisk. Coś nie tak jest z tym małym panelem składającym się z czterech funkcji. Jak zaczynałem kombinować z różnymi opcjami wciskania to jest trochę za bardzo "pracujący"? Ale nic nie pomogło, nadal sztywno, bez reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nagle zaczęła stukać i trzeszczeć klapa bagażnika. Słychać dość mocno przy niskich prędkościach, na spowalniaczach i nierównościach. Wydaje mi się, że górna część. Gdzie z tym pojechać w W-wie, kto dobrze ogarnia takie tematy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nagle zaczęła stukać i trzeszczeć klapa bagażnika. Słychać dość mocno przy niskich prędkościach, na spowalniaczach i nierównościach. Wydaje mi się, że górna część. Gdzie z tym pojechać w W-wie, kto dobrze ogarnia takie tematy??

 

ASO? Przeciez to gwarancyjne rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście pojadę z tym do ASO, choć to nie zawsze bywa skuteczne w ich przypadku, trzeba mieć trochę szczescia ;)

 

Nie no jestem pewien, ze zrobia co trzeba. Masz nowy samochod, nie moze byc takich hałasow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie problem z gwiżdżąca przednią szybą, temat chyba już poruszany na forum, więc pytanie czy komuś już wymieniali w ASO i czy po wymianie jest ok :?:

 

Robia cos z uszczelka zeby ten problem rozwiazac. Mi kamien zbił szybe wiec mam nowa.Problem sie rozwiazał. Przed wymiana gwizdało przy 220-230km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z gwiżdżąca przednią szybą, temat chyba już poruszany na forum, więc pytanie czy komuś już wymieniali w ASO i czy po wymianie jest ok :?:

 

Robia cos z uszczelka zeby ten problem rozwiazac. Mi kamien zbił szybe wiec mam nowa.Problem sie rozwiazał. Przed wymiana gwizdało przy 220-230km/h.

 

W moim gwiżdże już przy 160-170 km/h , szczególnie w ciepłe dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie problem z gwiżdżąca przednią szybą, temat chyba już poruszany na forum, więc pytanie czy komuś już wymieniali w ASO i czy po wymianie jest ok :?:

 

Robia cos z uszczelka zeby ten problem rozwiazac. Mi kamien zbił szybe wiec mam nowa.Problem sie rozwiazał. Przed wymiana gwizdało przy 220-230km/h.

 

W moim gwiżdże już przy 160-170 km/h , szczególnie w ciepłe dni.

 

Dla mnie wiec ten problem był a jakby go nie było. Rzadko jeździ sie suvem ponad 200km/h a co dopiero ponad 230km/h. Przy 160/170km/h to jednak musi byc irytujace. Problem jest znany, przynajmniej warszawskim, ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, temat przerabiany już na forum.

Problemem było wadliwe wklejenie przedniej szyby w kilku seriach. Naprawa polega na ponownym jej wklejeniu W ASO . U mnie przed naprawą gwizdało przy 180-190. Teraz, po naprawie (już około roku po) nic, cisza (przynajmniej od przedniej szyby;) ) do 240...


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pojadę z tym do ASO, choć to nie zawsze bywa skuteczne w ich przypadku, trzeba mieć trochę szczescia ;)

 

Oni w ASO nigy nie słyszą... Mi w g31 trzeszczą drzwi kierowcy, ale kierownikowi serwisu słon na ucho nadepnął. Zrobią rundkę po równej drodze wokół ASO i myślą, że wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pojadę z tym do ASO, choć to nie zawsze bywa skuteczne w ich przypadku, trzeba mieć trochę szczescia ;)

 

Oni w ASO nigy nie słyszą... Mi w g31 trzeszczą drzwi kierowcy, ale kierownikowi serwisu słon na ucho nadepnął. Zrobią rundkę po równej drodze wokół ASO i myślą, że wszystko jest ok.

Miałem podobne zdarzenie z ,,głuchawym'' kierownikiem serwisu, sprawa dotyczyła stuków z kolumny kierowniczej F25. Oni już tak mają albo muszą mieć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle zaczęła stukać i trzeszczeć klapa bagażnika. Słychać dość mocno przy niskich prędkościach, na spowalniaczach i nierównościach. Wydaje mi się, że górna część. Gdzie z tym pojechać w W-wie, kto dobrze ogarnia takie tematy??

 

Miałem podobny hałas - bez problemu usunięte w ASO :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawia się u mnie problem z radyjkiem... Mianowicie słuchając radia a poźniej wykonując rozmowę tel. następnie ją kończąc radio już nie działa. Muszę się przełączyć na apple car play później powrót na radio i działa... Zauważyłem, że problem jest tylko na apple car play. Na iDrive działa bez problemu. Chciałem zadzwonić na infolinię z auta ale nie działa żadna opcja z Consiergem na czele. Nie da się w ogóle "kliknąć" w usługę Conected Czy tam Assistance ( zapomniałem ). Mam wykupione usługi... Dodam, że miałem błąd głośności pare dni temu. Komputer wyświetlał " BRAK ŹRÓDŁA" . W ASO wgrali mi jakąś aktualizację i dźwięk jest, ale z w/w problemem. Ktoś to wcześniej przerabiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawia się u mnie problem z radyjkiem... Mianowicie słuchając radia a poźniej wykonując rozmowę tel. następnie ją kończąc radio już nie działa. Muszę się przełączyć na apple car play później powrót na radio i działa... Zauważyłem, że problem jest tylko na apple car play. Na iDrive działa bez problemu. Chciałem zadzwonić na infolinię z auta ale nie działa żadna opcja z Consiergem na czele. Nie da się w ogóle "kliknąć" w usługę Conected Czy tam Assistance ( zapomniałem ). Mam wykupione usługi... Dodam, że miałem błąd głośności pare dni temu. Komputer wyświetlał " BRAK ŹRÓDŁA" . W ASO wgrali mi jakąś aktualizację i dźwięk jest, ale z w/w problemem. Ktoś to wcześniej przerabiał ?

 

Cześć, mam tak samo u siebie. Na 10 połączeń telefonicznych 5 razy zawiesza się z komunikatem "brak źródła". Przełączam na CarPlay i ponownie wracam do radia przywracając działanie.. Pomimo wgrania w ASO najnowszego softu, problemu nie udało się ostatecznie wyeliminować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam

Pojawia się u mnie problem z radyjkiem... Mianowicie słuchając radia a poźniej wykonując rozmowę tel. następnie ją kończąc radio już nie działa. Muszę się przełączyć na apple car play później powrót na radio i działa... Zauważyłem, że problem jest tylko na apple car play. Na iDrive działa bez problemu. Chciałem zadzwonić na infolinię z auta ale nie działa żadna opcja z Consiergem na czele. Nie da się w ogóle "kliknąć" w usługę Conected Czy tam Assistance ( zapomniałem ). Mam wykupione usługi... Dodam, że miałem błąd głośności pare dni temu. Komputer wyświetlał " BRAK ŹRÓDŁA" . W ASO wgrali mi jakąś aktualizację i dźwięk jest, ale z w/w problemem. Ktoś to wcześniej przerabiał ?

 

Cześć, mam tak samo u siebie. Na 10 połączeń telefonicznych 5 razy zawiesza się z komunikatem "brak źródła". Przełączam na CarPlay i ponownie wracam do radia przywracając działanie.. Pomimo wgrania w ASO najnowszego softu, problemu nie udało się ostatecznie wyeliminować :(

 

Wymieniają mi w ASO właśnie całe "radio". Trwa to sporo bo centrala wgrywa im to oprogramowanie i zatwierdza kodami autoryzacyjnymi... Dziś mam mieć autko. Jadę niedługo na wakacje do Chorwacji więc będę mieć sporo czasu na przetestowanie całego tego przedsięwzięcia. Dam znać za około 2 tyg. jaki finał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.