Skocz do zawartości

NOWE CENY (więcej opcji w konfiguratorze)


wilqkrk

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj weszły w życie nowe ceny w konfiguratorze - JEST ZNACZNIE TANIEJ !


Między innymi dodatkowe opcje (w przypadku M50d - nie sprawdzałem jeszcze reszty silników) - czerwone zaciski i lusterka w carbonie.

Praktycznie każda opcja potaniała - również pakiety serwisowe :)


Na mojej konfiguracji zyskałem 6 tyś zł, i aktualnie jest to praktycznie równowartość dopłaty do laserów - pytanie czy warto ? ktoś ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie potaniały wersje. Tylko te z mild hybrid. Dla przykładu x5 25d moja konfiguracja poszła o 5800zł w górę.


W laserach masz inny wygląd świateł dziennych ( już trochę opatrzony, bo w g30 od 2017 był, a w f30 podobny jeszcze wcześniej) i niebieski pasek ale czy świecą lepiej... w całkowitej ciemności, jak nic przed Tobą na 1000m nie ma to sie uruchamiają. Adaptacyjne reflektory już są super, a laser to taki mało funkcjonalny dodatek wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie be, laserów teraz to tak jak kiedyś bez ksenonów :D

Ponadto masz łezkę jako kierunkowskaz a jak nie masz lasera to masz taki mały klosz rodem z poloneza :)

Co do świecenia to nie widzę różnicy między ledami z f10 jakie miałem a teraz laserami w x5, moe jak po nocy po dziczy jeździsz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie be, laserów teraz to tak jak kiedyś bez ksenonów :D

Ponadto masz łezkę jako kierunkowskaz a jak nie masz lasera to masz taki mały klosz rodem z poloneza :)

Co do świecenia to nie widzę różnicy między ledami z f10 jakie miałem a teraz laserami w x5, moe jak po nocy po dziczy jeździsz :)

Przekonywujące :) generalnie lasery tyczą się tylko świateł drogowych (długich), najlepiej różnicę widać w totalnej ciemności na nocnej trasie.

Coraz mocniej się nad tym zastanawiam, bo sporo jeżdżę nocami. W najbliższych dniach przetestuje salonowe demówki pod tym kątem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może też, po okresie leasingu (w moim przypadku 5 letnim), lasery to będzie taki must have, że potencjalny kupiec używanego samochodu premium będzie brał ich posiadanie jako jedno z głównych kryteriów zaraz po modelu i silniku. Tak jak aktualnie ma to miejsce w przypadku wspomnianych przez Ciebie Zermax - ksenonów. Golf czy paserati bez ksenonów jest już bee i człowiek dalej scrolluje otomoto :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może też, po okresie leasingu (w moim przypadku 5 letnim), lasery to będzie taki must have, że potencjalny kupiec używanego samochodu premium będzie brał ich posiadanie jako jedno z głównych kryteriów zaraz po modelu i silniku. Tak jak aktualnie ma to miejsce w przypadku wspomnianych przez Ciebie Zermax - ksenonów. Golf czy paserati bez ksenonów jest już bee i człowiek dalej scrolluje otomoto :D

Jak dla mnie przydatność laserów na drogach jest znikoma, dla mnie to tylko bajer. Ale o gustach się nie dyskutuje i jeśli ktoś chce mieć fajny pasek kierunkowskazu z przodu za dodatkowe 6k to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak ja czerwone zaciski....niby zbędne ale dodają szyku, światła laserowe są bardziej nowoczesne i pasujące do modelu g05, czasami jak jedzie z naprzeciwka g05 na „zwykłych” reflektorach to troszkę wygląda jak x3, które z tego co kojarzę nie miało swego czasu laserów w konfigu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak ja czerwone zaciski....niby zbędne ale dodają szyku, światła laserowe są bardziej nowoczesne i pasujące do modelu g05, czasami jak jedzie z naprzeciwka g05 na „zwykłych” reflektorach to troszkę wygląda jak x3, które z tego co kojarzę nie miało swego czasu laserów w konfigu.

 

A ja jak widzę swoją X6 czy z przeciwka X5/X6 na laserach to widzę podobieństwo z adaptacyjnymi LEDami z X3. :D Zwykłe LEDy X5/X6 wyglądają biednie, ale z daleka widać, że to X5, a nie X3. Lasery robią robotę na postoju, wyglądają i świecą bardziej premium :cool2:


Zaciski czerwone podobają mi się, ale z czarnym, białym lakierem. Do niebieskiego zbyt duży kontrast, niebieskie są okay jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nizsza cena tylko do konca roku. O ile nic sie nie zmieniło to ustawa o obniżeniu akcyzy o 50% na hybrydy ma obowiązywać do końca 2020r.


Odnośnie świateł to w laserach ten pasek niebieski fajny. W adaptacyjnych wcale nie ma klosza jak w polonezie, też jest ledowy kierunkowskaz. Dzienne w adaptacyjnych wyglądają dla laików na nowsze i potęgują masywność w x5, x6. Dzienne w laserach dodają lekkości wg. mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nizsza cena tylko do konca roku. O ile nic sie nie zmieniło to ustawa o obniżeniu akcyzy o 50% na hybrydy ma obowiązywać do końca 2020r.


Odnośnie świateł to w laserach ten pasek niebieski fajny. W adaptacyjnych wcale nie ma klosza jak w polonezie, też jest ledowy kierunkowskaz. Dzienne w adaptacyjnych wyglądają dla laików na nowsze i potęgują masywność w x5, x6. Dzienne w laserach dodają lekkości wg. mnie.

Możecie wrzucić jakieś zdjęcia pokazujące różnice w kierunkowskazach i dziennych w adaptacyjnych vs laser ?


Co do zacisków, to też uważam że do koloru błękitnego / carbon black pasują niebieskie, natomiast do białego / czarny szafir - już czerwone są fajniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem adaptacyjne wyglądają lepiej , wiadomo co jedzie z naprzeciwka .Lasery (dzienne) w X5/6 wyglądają jak w każdym (no prawie) nowym BMW czyli nudno.Jedynie łezka wygląda fajnie . Co do zacisków to faktycznie , każdy kolor ale raczej ciemny a czerwony ? ...pachnie trochę odpustem....hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Ja odebrałem swoje niedawno, samo zamówienie składałem w grudniu. Produkcja 2020, marzec.

Przed chwilą skonfigurowałem dokładnie toćka w toćkę taki sam i wyszło mi ok 8 tyś. drożej :))) Nie ma szans, żeby coś z roku na staniało, zawsze będzie nieco drożej. Jak ktoś wyżej słusznie zauważył, teraz tylko hybrydy lekko staniały, ale też nie na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Ja odebrałem swoje niedawno, samo zamówienie składałem w grudniu. Produkcja 2020, marzec.

Przed chwilą skonfigurowałem dokładnie toćka w toćkę taki sam i wyszło mi ok 8 tyś. drożej :))) Nie ma szans, żeby coś z roku na staniało, zawsze będzie nieco drożej. Jak ktoś wyżej słusznie zauważył, teraz tylko hybrydy lekko staniały, ale też nie na długo.

 

A jaką masz wersję ? Moja konfiguracja M50d staniała ok. 10k z dnia na dzień :)

Edytowane przez wilqkrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Ja odebrałem swoje niedawno, samo zamówienie składałem w grudniu. Produkcja 2020, marzec.

Przed chwilą skonfigurowałem dokładnie toćka w toćkę taki sam i wyszło mi ok 8 tyś. drożej :))) Nie ma szans, żeby coś z roku na staniało, zawsze będzie nieco drożej. Jak ktoś wyżej słusznie zauważył, teraz tylko hybrydy lekko staniały, ale też nie na długo.

 

owszem "staniało" ale nie dlatego, że producent obniżył cenę tylko mld hybrid wpłynęło na niższą akcyzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nizsza cena tylko do konca roku. O ile nic sie nie zmieniło to ustawa o obniżeniu akcyzy o 50% na hybrydy ma obowiązywać do końca 2020r.

 

Skąd ta informacja że niższa akcyza tylko do końca roku? Szukam potwierdzenia tego i nie mogę znaleźć. Chyba jest obniżenie bezterminowo?


Przy okazji: to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie dokładnie nie jest napisane. W pierwszym linku jest napisane, że to czasowe zwolnienie, a w drugim troche więcej ale nie ma czarno na białym. Trzeba odszukać ustawę ale nie mogę jej całej nigdzie przeczytać.


https://www.google.pl/amp/s/www.gazetaprawna.pl/amp/1436988,prezydent-podpisal-nowele-obnizajaca-o-polowe-akcyze-dla-hybryd.html


https://www.google.pl/amp/s/elektrowoz.pl/porady/nizsza-akcyza-na-samochody-hybrydowe-stala-sie-faktem-prezydent-podpisal-ustawe/amp/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ;) Ja odebrałem swoje niedawno, samo zamówienie składałem w grudniu. Produkcja 2020, marzec.

Przed chwilą skonfigurowałem dokładnie toćka w toćkę taki sam i wyszło mi ok 8 tyś. drożej :))) Nie ma szans, żeby coś z roku na staniało, zawsze będzie nieco drożej. Jak ktoś wyżej słusznie zauważył, teraz tylko hybrydy lekko staniały, ale też nie na długo.

 

A jaką masz wersję ? Moja konfiguracja M50d staniała ok. 10k z dnia na dzień :)

 

Mam M50i, wszedłem z ciekawości właśnie na konfigurator i złożyłem identyczną. Wyszło mi drożej. Specjalnie złożyłem zamówienie w grudniu, bo mój handlowiec (którego z resztą serdecznie pozdrawiam i polecam każdemu kto chce kupić nowe BMW w Warszawie) poinformował mnie, że ma info, że od stycznia wszystko lekko zdrożeje. I miał rację, już w marcu jak porównywałem to niektóre opcje były lekko droższe. Przy tych pieniądzach za auto, nie było to dużo, ale zawsze jednak coś. Fakt, faktem, że niektóre rzeczy potaniały a inne podrożały. Zależy pewnie od konkretnej konfiguracji. Wtedy np. lasery były w pakiecie technologicznym i wychodziły w nim dobrze, bo jako oddzielna opcja były za 10tyś. Teraz widzę, że są za 7tyś. Także kombinują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.