Skocz do zawartości

M50i 4.4 V8 530km


Zermax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie tak jest, każdy salon ma jakaś pule zamówień wstępnych na dany miesiąc i to wcale nie musi być powiązane z silnikiem a danym slotem na dany model w danej fabryce. Często mi się zdarzało ze jak szukałem auta do konfiguracji to różne salony podawały mi różne możliwe terminy produkcji auta. Co ciekawe ze te z krótszymi terminami dawały większe rabaty :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moim 40i tez był kłopot terminowy, ale się udało (odbiór połowa października).

Problem w tym ze benzyny chłonie chiński rynek na potęgę w każdej ilości.

Na dizelki były wolne sloty

To odmienna sytuacja niż miała miejsce w czerwcu. Wtedy dealer mówił mi że chwilowo nie można zamawiać m50d albo raczej, że nie ma pewności kiedy będzie dostarczony bo fabryka nie nadąża z produkcją tego silnika bo trafił do kilku modeli na raz i mają tak dużo zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ODEBRANE :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Przejechane na razie 105km że średnia prędkością 19km/h i spalaniem 23 :)

Jest boski, brzmi bosko etc.

Jutro wstawiam do ShineFactory na folie i powłoki więc posmigam dopiero od soboty jak odbiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja ma LM leasing konsumencki, nie mam firmy więc nie mam też żadnych tarcz podatkowych więc pisurowskie zmiany mnie nie dotyczą :)

 

Jestes pierwszym o ktorym słysze ze kupuje tak dogi samochid prywatnie. Ja mam leasing na starych zasadach wiec pisowskie psucie jeszcze mnie nie dotknelo. Nie wiem czy kupie nastepny samochod za taka kase jesli nie bede mogl wrzucic tego w koszty. Jesli jednak panstwo nie chce zebym wplacil wysoka akcyze i vat to trudno. Ja strace troche frajdy z jazdy a budzet panstwa nie dostanie podatkow.

Czekamy na relacje z jazd! Przypominam o obiecanym spotkanku w Warszawie wraz z kolega Fino :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma LM leasing konsumencki, nie mam firmy więc nie mam też żadnych tarcz podatkowych więc pisurowskie zmiany mnie nie dotyczą :)

 

Jestes pierwszym o ktorym słysze ze kupuje tak dogi samochid prywatnie. Ja mam leasing na starych zasadach wiec pisowskie psucie jeszcze mnie nie dotknelo. Nie wiem czy kupie nastepny samochod za taka kase jesli nie bede mogl wrzucic tego w koszty. Jesli jednak panstwo nie chce zebym wplacil wysoka akcyze i vat to trudno. Ja strace troche frajdy z jazdy a budzet panstwa nie dostanie podatkow.

Czekamy na relacje z jazd! Przypominam o obiecanym spotkanku w Warszawie wraz z kolega Fino :wink:

 

To już nie pierwsze takie auto, wszystkie które mialem są prywatnie, inaczej się nie da pracując na etacie i ja i żona :(

Dzisiaj odebrałem z ShineFactory i jadę w pierwszą trasę, po długim weekendzie jestem otwarty na jakieś mini zloty jeżeli ktoś jest zainteresowany :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zermax gratulacje , fajne auto :cool2: Opisuj na biezaco wrazenia z uzytkowania

Co do spotkania o ktorym przypomnial Michael1916 to ja sie wpisuje na liste :D

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa - > Rzeszów. Koszmar, średnio 78 km/h, ale 11,8 spalanie. Nie jest źle. Niestety poajiwlo mi 'wymień akumulator'. Przejechałem z tym calat trasę w nadziei, że się podladuje i będzie ok ale nadal się świeci. Poza tym wszystko perfekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjechaniu nowym prosto z salonu migaly zegary , podlaczylem w garazu i ladowal sie z 18 godzin malym pradem i bylo juz ok. potem.

Ex:

IX M60

F96 X6M Comp.

G05 X5 m50d

F90 M5 Comp. 780km

G01 X3 30i

F86 X6M 575km

F15 X5 25d

E71 X6 40d

E70 X5 4.8i

E61 535d

E31 850ci cudo:)

E53 X5 4.4i

E46 328ia

E39 540ia

E39 535i

E39 528i

i sporo innych ale już nie BMW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zermax gratulacje , fajne auto :cool2: Opisuj na biezaco wrazenia z uzytkowania

Co do spotkania o ktorym przypomnial Michael1916 to ja sie wpisuje na liste :D

 

Co do spotkania to proponuje poczekac az Zermax dotrze swoja maszyne. Przeciez chcemy chyba zeby nam zaprezentowal osiagi tej bestii. Zabrał sie widze jednak ostro za robote ( trasa do Rzeszowa) wiec wyglada na to, ze długo nie bedziemy musieli czekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa - > Rzeszów. Koszmar, średnio 78 km/h, ale 11,8 spalanie. Nie jest źle. Niestety poajiwlo mi 'wymień akumulator'. Przejechałem z tym calat trasę w nadziei, że się podladuje i będzie ok ale nadal się świeci. Poza tym wszystko perfekt.

 

Finalnie po trasie Warszawa-Rzeszów-Warszawa spalanie wyszło 12,1 przy średniej oszałamiające 68,7kmh.

Nowy bak cały będzie w jeździe miejskiej, ale póki co bez spiny wychodzi mi koło 18-22 w zależności od korków, ale w godzinach szczytu jeszcze nie jeździłem.

1150km to go z docieraniem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A propo’s Shinefactory , folia jak najbardziej ok. ale ta ich natryskowa ceramika to kicha na maksa .

Ja nie byłem zadowolony wogole , myło się auto fatalnie , hydrofobowosc marna , lakier tępy w dotyku. Nie sposób domyć na myjni samoobsługowej . Miałem w innych auta różne ceramiki ale najlepsza się okazała ceramic Pro 9h . Maja nawet wrzucone moje auto u siebie na stronie i na fejsie - luty tego roku.

 

To ciekawe, w sumie nie muszę u nich brać kompletu. Ta ceramika pro 9h to nazwa środka zdaje się, więc pytanie gdzie nakladales bo to ma bardzo duże znaczenie.

 


Zermax a jaka jest twoja opinia nt ceramiki natryskowej Shinefactory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony, chociaż 75% samochodu jest i tak w folii ochronnej więc dużo nie zostało z sama ceramika :D

W każdym razie myje się elegancko a co najważniejsze to chłopaki SF to na prawdę pełna profeska, nie wciskaja kitu i podchodzą bardzo solidnie wrecz osobiście do sprawy.

Polecam tego allegrowicza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Póki co jestem tylko ja chyba, jakoś w marcu dołączy też Oskar :)

Warszawa w korkach rano i korki plus obwodnica wieczorem wychodzi mi mniej więcej 15-17 rano i 14-18 wieczorem jak bardziej pocisnę na autostradzie. Tryb frog to 25-30 :mrgreen:

Ogólnie jest znacznie lepiej niż sie spodziewałem, trybu Eco nie używam nie po to kupiłem v8 :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem tylko ja chyba, jakoś w marcu dołączy też Oskar :)

wychodzi mi mniej więcej 15-17 rano i 14-18 wieczorem

Ja mam rano 36,5 a wieczorem 37,3, ale nie jestem przekonany czy mówimy o tym samym zjawisku :|

Jedno jest pewne : to wyjątkowo dobrze dobrany pojazd na codzienne poruszanie się w korkach po warszawskiej aglomeracji; powinieneś wystąpić do magistratu o zielone tablice :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli w korkach mogą poruszać sie tylko N. Leafy, Renault-zoe, Hyundai Kona, Smarty i Tesle

Dość ponury widok ale o gustach sie nie dyskutuje.

Temat ekologii w motoryzacji odłóżmy do innego postu

Podobnie myślałem ze samochody śluza do ... jazdy i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.