Skocz do zawartości

3 foteliki w X5 oraz innych bieżących modeli.


marek77o

Rekomendowane odpowiedzi

Lamer, jeździłeś pewnie różnymi zawieszeniami podczas testów . Jak oceniasz swoje ? Tzn teraz z perespektywy czasu- jesteś zadowolony z wyboru czy byś coś zmienił ? W przyszłym tyg będę miał okazje pojechac „zwykłym”. Do tej pory nikt takiego w salonach nie widział :) przynajmniej tych z mojej okolicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety nie testowałem X5 przed zakupem bo po prostu jeszcze go nie było... Zamawiałem "w ciemno".

Mam zawieszenie standardowe i nie narzekam. W stosunku go F15, które miałem wcześniej komfort jest o klasę wyżej.

Jeździłem M50d z pneumatyką i drastycznej różnicy w zawieszeniu nie widziałem. Był to jeden z pierwszych egzemplarzy więc może to była kwestia softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zermax czyli x5 jest w promocji bo przy tej samej cenie co g30 dostajemy auto klase wyzej :) Tak wogole wracajac do cen to x5 jest naprawde mega fajnie wyceniona, szczegolnie porownujac z Vagiem. Ostatnio patrzylem touarega w wersji v8 majac lekka nadzieje ze cena bedzie podobna do x5 40i ale cena vw jest mega wysoka w porownaniu do x5 a to przeciez nie premium.

 

Zawsze tak było. Touareg golas był bardzo tani, ale jak zaczynałeś go doposażać, to cena rosła drastycznie szybko i na koniec wychodził podobnie lub drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki, jest wezej w x7 niż w x5. Zreszta sam samochód jest węższy także nic w tym dziwnego . Bedzuesz miał wiec mniej miejsca na szerokość przy dowolnym pomiarze , czy to na wys podłokietników czy nawet pomiędzy szybami :)

 

Producent podaje takie same wymiary zewnętrze. Podejrzewam ,że wnętrze ma taką samą szerokość, lub są minimalne różnice. Trzeba zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wolałbym usłyszeć „ jest rewelacyjne” od „nie narzekam” :)))

No i nie wiem, jest znośne czy tez świetne czy tez może wybrałbyś inne gdybys mógł ?

W porównaniu do F15 jest rewelacja. Zastępcza 5-ka (nowa) też ustępowała komfortem. Do 3-ki czy X3 nie ma nawet co porównywać.

Pneumatykę odradzono mi przy zakupie jako niesprawdzoną nowość, z którą mogą być problemy. Ale pamiętaj, ze to było kilka miesięcy przed premierą G05.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki, jest wezej w x7 niż w x5. Zreszta sam samochód jest węższy także nic w tym dziwnego . Bedzuesz miał wiec mniej miejsca na szerokość przy dowolnym pomiarze , czy to na wys podłokietników czy nawet pomiędzy szybami :)

 

Producent podaje takie same wymiary zewnętrze. Podejrzewam ,że wnętrze ma taką samą szerokość, lub są minimalne różnice. Trzeba zmierzyć.

 


No to tak.

Z zewnatrz pojazd na szerokość : X5 2004 vs 2000 X7

Wewnątrz w drugim rzędzie siedzen:X7 1475mm(58,1cala) X5 1525mm


Różnica na korzyść X5 5cm to sporo..na żywo można nawet odnieść wrażenie ze X5 jest z tylu jeszcze szersze ale to pewnie kwestia ukształtowania kanapy .


Dane ze stron Bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki, jest wezej w x7 niż w x5. Zreszta sam samochód jest węższy także nic w tym dziwnego . Bedzuesz miał wiec mniej miejsca na szerokość przy dowolnym pomiarze , czy to na wys podłokietników czy nawet pomiędzy szybami :)

 

Producent podaje takie same wymiary zewnętrze. Podejrzewam ,że wnętrze ma taką samą szerokość, lub są minimalne różnice. Trzeba zmierzyć.

 


No to tak.

Z zewnatrz pojazd na szerokość : X5 2004 vs 2000 X7

Wewnątrz w drugim rzędzie siedzen:X7 1475mm(58,1cala) X5 1525mm


Różnica na korzyść X5 5cm to sporo..na żywo można nawet odnieść wrażenie ze X5 jest z tylu jeszcze szersze ale to pewnie kwestia ukształtowania kanapy .


Dane ze stron Bmw

 

To i tak dziwne - różnica w szerokości nadwozia 4 mm nie tłumaczy różnicy w środku 5 cm. Szerokość nadwozia determinują nadkola, ale i tak 5 cm to dużo. Może BMW chciało wysmuklić sylwetkę i/lub postawić na 2 wygodne miejsca drugim w rzędzie, mając pełnowartościowy trzeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Widzialem kilka x7 na ulicy i co mi sie rzucilo w oczy to, ze powyzej linii szyb jest mocno zwezona w stosunku do szerokosci auta ponizej tej linii. Moze tu jest pies pogrzebany? Odnosnie jeszcze foteli to najwygodniejsze zawsze sa te osobne a 3 osobowa kanapa nigdy nie bedzie tak wygodna jak osobne fotele, szczegolnie srodkowe miejsce. Na zakretach, szczegolnie na skorze wszyscy sie o siebie ocieraja jesli siedza z tylu 3 osoby juz nie wspomne o braku podlokietnikow w przypadku kanapy i 3 osobach co tez wygodne nie jest, takze jak ktos chce miec wysoki komfort dla 5 osob to najlepiej znalezc auto z 5 pelnowymiarowymi fotelami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka x7 na ulicy i co mi sie rzucilo w oczy to, ze powyzej linii szyb jest mocno zwezona w stosunku do szerokosci auta ponizej tej linii. Moze tu jest pies pogrzebany? Odnosnie jeszcze foteli to najwygodniejsze zawsze sa te osobne a 3 osobowa kanapa nigdy nie bedzie tak wygodna jak osobne fotele, szczegolnie srodkowe miejsce. Na zakretach, szczegolnie na skorze wszyscy sie o siebie ocieraja jesli siedza z tylu 3 osoby juz nie wspomne o braku podlokietnikow w przypadku kanapy i 3 osobach co tez wygodne nie jest, takze jak ktos chce miec wysoki komfort dla 5 osob to najlepiej znalezc auto z 5 pelnowymiarowymi fotelami.

 


Zgadzam się ale przy osobach dorosłych . Dzieci maja swoje foteliki. Przy okazji choć już mogłem o tym pisać - jest test porównawczy czeski bodajże na YouTube X5/ Q7. Trzech facetów testuje min. siedzenia tylnej kanapy . Pomimo tego ze Q7 ma 3 oddzielne fotele to siedząc , ten na środku stwierdza(i to widać w ujęciach) ze ma więcej miejsca i luzu na ramiona w X5 niż w Q7. Film łatwo znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.