Skocz do zawartości

Pierwsze G05 na forum.


lamer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Ja po rozmowach w salonie zrezygnowałem z laserów. Jeżeli nie wprowadzono mnie w błąd to laserowe są tylko światła długie! A ile się na nich jeździ?

Zamiast tego wziąłem Nightvision, które zdaje się mieć większy sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 219
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie Q8 odpadło z racji wszechobecnych ekranów - miałem okazję jeździć nową A6, gdzie ekrany są takie same i niestety ślady palców wyglądają fatalnie. Na tyle fatalnie, że Audi w trybie pilnym zaczyna kombinować coś z foliami ochronnymi jak w telefonach.


Dodatkowo jak ktoś już wspomniał brak benzyny i cena 100k wyższa za podobny setup. Żeby nie było - jestem miłośnikiem Audi (i quattro) i mam już jedno w domu i byłem bardzo zawiedziony polityką cenową i kierunkiem w jakim poszli z designem środka :(. Samo Q8 bardzo mi się podoba jako bryła/ilość miejsca/materiały/wyciszenie.


 


Czy ktoś wie, co to jest dach SKYLOUNGE? Czym to się będzie różniło od normalnego dachu?


Pzdr

 

Będzie się różnił 15.000 diod - w tej opcji dach może się podświetlać

od 0:08 s.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po rozmowach w salonie zrezygnowałem z laserów. Jeżeli nie wprowadzono mnie w błąd to laserowe są tylko światła długie! A ile się na nich jeździ?

Zamiast tego wziąłem Nightvision, które zdaje się mieć większy sens.

 


Ale w sytuacji jak włączysz asystenta długich z wycinaniem wiązek to auto będzie używac długich i wtedy z nich skorzystasz - przynajmniej tak jest w innych modelach, że używa długich wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cayenne był niby lepszy od F15. Z G05 nikt nie ma porównania...

W poniedziałek dostanę na kilka godzin demo G05 to się podzielę wrażeniami!


PS.

Jeżeli chcesz benzynę to ja bym poczekał. Na razie jest tylko 40i ale zapewne wejdą też inne (w stanach już jest 50i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :cool2: , mój już tez można. Szkoda, ze nie działa tracking ze strony BMW.


Co ciekawe dekoder pokazuje symbol silnika B58C czyli taki sam jaki jest w nowym BMW Z4 i Toyocie Supra :cool2: (w odroznieniu od silnikow N55 z X5 F15 sa w nim miedzy innymi kute tloki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, w X7 G07 będą trzy rzędy siedzeń w standardzie ale czy w X5 to nie wiem czy będą w każdym bądź razie takiej opcji w konfiguratorze X5 nie widziałem więc tylko pewnie będzie 5-osobowe, a X7 przejmie wersję 7-osobowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może coś powiedzieć o Porsche Cayenne ponieważ to też pewna alternatywa dla X5. Najważniejsze ma silniki benzynowe nie to co w Audi.

Jeśli masz odpowiednio więcej pieniędzy, to tylko Cayenne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja po rozmowach w salonie zrezygnowałem z laserów. Jeżeli nie wprowadzono mnie w błąd to laserowe są tylko światła długie! A ile się na nich jeździ?

Zamiast tego wziąłem Nightvision, które zdaje się mieć większy sens.

 


Ale w sytuacji jak włączysz asystenta długich z wycinaniem wiązek to auto będzie używac długich i wtedy z nich skorzystasz - przynajmniej tak jest w innych modelach, że używa długich wtedy

 

Własnie w laserach chodzi o to ze mozesz miec te 500m zasiegu swiateł nawet jadac autostrada czy inna pozamiejska droga bez koniecznosci przełaczania miedzy swiatlami mijania a drogowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś może coś powiedzieć o Porsche Cayenne ponieważ to też pewna alternatywa dla X5. Najważniejsze ma silniki benzynowe nie to co w Audi.

Jeśli masz odpowiednio więcej pieniędzy, to tylko Cayenne !

 


Jak więcej, konfigurowałem obydwa Cayenne na Okręciu w Wa-wie z silnikiem 340KM w podstawie to 360 tys zł po doposażeniu wyszedł 480 tys brutto, X5 G05 w Bawarii na Czerniakowskiej z silnikiem 340KM w podstawie kosztuje 340 tys po doposażeniu 460 tys brutto z uwzględnieniem rabatu w BMW jest on nieco wyższy niż w Porsche po rabacie w obydwu markach różnica był na poziomie 45-50 tys brutto w aucie kosztującym prawie 500k to 10% do tego będzie w najmie z wysokim wykupem więc nie wiem czy to dużo więcej pieniędzy?

Czy odczuję tą różnicę na racie?

Cenowo wychodzi bardzo porównywalnie i Porsche jest marką bardziej prestiżową niż BMW to tak jakby porównywać VW ze Skodą, VW to Porsche a Skoda to BMW. Aczkolwiek tu się zgadzam z przedmówcą że G05 jest to prostu większe i nowocześniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy Cayenne wychodzil mi drozej o prawie 80.000 przy takim samym wyposazeniu. Do tego bazowy silnik jest slabszy niz ten w X5 pod wzgledem parametrow i warto bylo by wziac Cayenna S, ktory bardzo winduje juz cene.


Oczywiscie prowadzenie, image marki to inna polka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Poniewaz na samochodowym prestizu mi nie zalezy to w zasadzie nie rozwazalem nawet Cayenne od ktorego fajniejsze jest Audi Q8.

Cenowo natomiast ciekawy jest nowy Mercedes GLE. Co prawda diesel ma tylko 4 cylindry ale 245KM i kosztuje o 70k pln mniej od podobnie wyposazonego X5 30d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie pisałem, Porsche nie kupuje się z powodów racjonalnych (ilość miejsca w środku, użyteczność itp.). Prowadzenie ,,prosiaka'' to świat ciągle niedostępny dla innych Premium...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale mając suva ze sportowym prowadzeniem (np. Cayene GTS, X6M), mamy naprawdę w miarę kompletny samochód.Duży, pakowny itp, a przy okazji dostarczy emocji z jazdy. Chyba, że ktoś nie potrzebuje wyższego zawieszenia, to M5, Panamera.
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.