Skocz do zawartości

pytanko o 2.7


michau e-30

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
mam pytanko...mam do kupienia 2.7 z 525e (e28) i chcialem sie zapytac jaka kompresje powinien miec taki silnik?

wogole chce to wlozyc do e30.bylo 325i ale padlo...jak to bedzie chodzic na wtryskach i kompie od 325i?

 

Komp od 325i wsadzony do Ety bez przeróbek :?:

 

Zapomnij. Eta rozleci się powyżej 5500 obr/min. Poważnie :!: A ściślej, rozleci się rozrząd.

 

W M20 B27 układ rozrządu jest maksymalnie odelżony i ma obniżone opory pracy (wałek rozrządu podparty na 4 łożyskach, a nie 7).

 

Jedyna słuszna kombinacja to blok od M20 B27, zaś głowica, komputer i kolektor ssący wzięte z B25. Ponoć daje świetne rezultaty.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No tak nie do końca... :-)

 

Z własnego przykrego doświadczenia powiem, że silnik 2.7 (M20B27) występował w conajmniej 4 odmianach. Po dwie na głowicy 1264200 i dwie na 1705885 (nowa konstrukcja glowicy i tloka). Nie ma cudownego przepisu na 2.7. Moje 2.7 było zbudowane w oparciu o blok 2.7 z roku 1985 (E28), głowicę od 2.0 z roku 1981 (E21), wałek rozrządu od 2.0 z roku 1986 (E30), instalację wtryskową i osprzęt (również zębate koło pasowe - tłumik drgań skrętnych) od 2.5i Motronic rok 1989 (E34).

 

Efekt pracy silnika poniżej. Proszę zwrócić uwagę na sam początek i dzwięk silnika. Przyśpieszenie biegi 1-2-3 (krótki mostu) 0-135km/h - czas ok 7s.

 

http://www.metacafe.com/watch/443176/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam - eta do 5500 obr. Mialem taki silnik w e21 , swietna konstrukcja....w e30 moj qmpel mial wsadzony.....z tegoc o wiem cala instalacja musi byc przelozona.Pozdrawiam.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.