Skocz do zawartości

Wyrejestrowanie starego auta?


wania

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam auto z 83 roku narazie stoi i marnieje ale plan jak zwykle jest ambitny i bede ja z czasem reanimowac. Wiem ze auto ktore jest wyrejsetrowane mozna zarejestrowac ponownie jedynie jako zabytek tylko moje auto jest ciagle zarejestrowane i oplacane jest OC. na chwile obecna chcial bym je wyrejestrowac zeby nie placic juz OC (auto nie jezdzi) tylko podobno zeby wyrejestrowac auto trzeba miec kwit o utylizacji :duh: jak to ominac zeby auto jako np czesci zostalo u mnie i w lepszych czasach wyremontowane zarejestrowac jako zabytek?

ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art. 79.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1997 Nr 98 poz.602) pojazd podlega wyrejestrowaniu, na wniosek jego właściciela, w przypadku:

1) zniszczenia (kasacji) pojazdu, jeżeli jego właściciel przedstawił zaświadczenie o przekazaniu pojazdu do składnicy złomu wyznaczonej przez wojewodę,

2) kradzieży pojazdu, jeżeli jego właściciel złożył stosowne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania,

3) wywozu pojazdu z kraju, jeżeli pojazd został zarejestrowany lub zbyty za granicą,

4) zniszczenia (kasacji) pojazdu za granicą,

5) udokumentowanej trwałej i zupełnej utraty pojazdu.

Należy podkreślić, że pojazd wyrejestrowany z powodu zniszczenia (kasacji) nie podlega powtórnej rejestracji.

Samochód można wyrejestrować jeżeli został spełniony jeden z warunków określonych w punktach 1 � 5. Jeżeli ten warunek zostanie spełniony powinien Pan złożyć do organu rejestrującego, czyli starosty wniosek o wyrejestrowanie pojazdu.

 

samochod jest teraz sprawny? moze lepiej od razu go zarejestrowac jako zabytek, wtedy masz prawo do okresowego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z grzybem do konserwatora zabytkow chyba nie masz co sie zglaszac :D

 

stacji kasacji raczej nie ominiesz. jest taki termin jak "przekazanie niekompletnego pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu" ale nie wiem jak ta niekompletnosc jest okreslana. moze gdzies tu lezy dziura.

 

jaki jest w ogole twoj plan, ile chcesz zeby ten samochod stal zanim go doprowadzisz do ladu - rok, 2, 3, 5, 10? jesli stoi pod chmurka tak jak napisales i czeka na 'lepsze czasy', to nie wiem czy twoja operacja ma sens, bo w miedzy czasie bedzie gnil i zamiast sie zblizac do celu, bedziesz sie od niego oddalal. dobrze by bylo miec miejsce na jego prechowanie.

 

co to w ogole za samochod jesli mozna wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko jest w rodzinie od 15 lat a 5 ostatnich stoji pod chmurka i od tych 5 lat ciagle jest plan jej zrobienia bo sentyment pozostal. prawdopodobnie w przyszlym roku uda sie ja wstawic w jakis garaz a co dalej to nie wiadomo :roll:

nie jest to BMW tylko FORD Sierra XR4i z 1983 roku z silnikie V6 2,8 litra dokladnie taka jak w tym ogloszeniu http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/showDetails.html?id=118296479&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=9000&makeModelVariant1.modelId=36&makeModelVariant1.modelDescription=xr4i&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&vehicleCategory=Car&segment=Car&siteId=POLAND&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=NO_EXPORT&customerIdsAsString=&crossBorderSearchEnabled=true&lang=pl&pageNumber=1

bardzo niespotykana wersja, w trojmiescie byla jeszcze tylko jedna oprocz mojej, jak kiedys probowalem sie dowiedziec to chyba wyprodukowano ich 15tys (nie wiem czy to wiarygodne dane).

ZAPRASZAM UZYTKOWNIKOW SERII Z !>KLiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.