Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ma ktoś z Was jakieś przecieki na temat tego, jak długo obecnie czeka się na nowy samochód, konkretnie model X4 i czy tną jakieś wyposażenie? Potrzebuję samochodu na maj 2022. Mój handlowiec z którym się kontaktowałem w lipcu powiedział że zdecydowanie za wcześnie, że dopiero listopad/grudzień najwcześniej, wpisał mnie do swojego systemu ERP i powiedział że się ze mną skontaktuję. Przyznam że jak słyszę ile ludzie czekają na swoje auta, VW nawet rok czasu, to trochę się obawiam i nie wiem czy BMW nie ma żadnych problemów z dostawami czy może ma ale nie jakieś bardzo duże. Teoretycznie od listopada/grudnia do maja to 5/6 miesięcy tylko nie wiem czy to w dalszym ciągu nie za mało i czy nie powinien przyjąć ode mnie zamówienia już teraz.


Zamawiał już ktoś z Was? Jaki silnik braliście? Ja jeszcze do końca zastanawiałem się nad 30i ale przy obecnych cenach paliwa zdecydowanie wybiorę 20d. Spalanie nieporównywalnie niższe a nie kupuję takiego samochodu żeby jeździć na kropelkę i cykać się z każdym wciśnięciem pedału gazu że mi za dużo spali a jednak różnice w spalaniu 30i vs 20d są znaczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zasadniczo teraz chyba każda marka i model ma problemy z dostępnością. Z tego co da się słyszeć priorytet mają modele M (nie M40i/d itp). Jak jest w praktyce to pewnie wie tylko BMW.

Ogólnie ja złożyłem zamówienie na X3 LCI 1 września tego roku, do tej pory nie mam informacji na kiedy będzie auto. Podczas zamawiania pojawił się słownie termin marzec/kwiecień jednak

realnie patrząc nie nastawiam się na to. Wszystko zależy od wyposażenia jakie ma być w aucie. Moje ma m.in. kamery 360, shadow line rozszerzony i czarna felga czyli teoretycznie wszystko to

co najgorsze do szybkiej produkcji - chociaż nie wiem jaki wpływ na to ma kolor felg? W każdym razie ja bym nie czekał i zamawiał. Będzie szybciej to będzie - gorzej jak kończy Ci się umowa

na auto w maju i zostaniesz bez niczego. Kilka tygodni temu widziałem informacje, że z modeli 3, X3, X4 wylatuje na jakiś czas HUD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem x4 m40d na początku czerwca, odebrałem w połowie września. Prognoza była na koniec października. Byli zaskoczeni sami ze tak szybko później okazało się ze z powodu braku części BMW w stanach w pierwszej kolejność na linie produkcyjna wrzuciło auta z zamówień z silnikami M. Zamawiałem w Toruniu. Teraz chciałem zamówić BMW 2 2.0 to powiedzieli ze najszybciej maj 2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zamówiłem X4 40D na początku października. Data odbioru w zamówieniu to 30 kwietnia 22. Handlowiec powiedział żeby się nie przywiązywać do tego terminu. Równie dobrze może być lipiec albo czerwiec. Osobiście liczę na maj.

Oczywiście brak wielu istotnych elementów wyposażenia.

Są w konfiguratorze ale jak chcemy odebrać w tym terminie to musiałem zrezygnować z kamer 360 ,foteli M, indukcji i czegoś tam jeszcze. Mogłem to zamówić ale wtedy czas oczekiwania na auto byłby de facto nieokreślony tzn nie wiadomo czy auto byłoby w 2022 roku wyprodukowane.

Pierwszeństwo dla wersji M to obecnie mit. Brakuje części dla wszystkich wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawialem w kwietniu i auto przyjechalo koncem lipca, odebralem poczatkiem sierpnia. Nie dalo sie zamowic systemow asystujacych plus czyli aktywnego tempomatu stop and go itd, fabryka obciela ladowarke indukcyjna i audio HK. Reszta przyjechala tak jak zamawialem :D Bylem na wymianie oleju po 3k kilometrow i dealer powiedzial ze mialem sporo szczescia ze auto przyjechalo tak szybko bo obecnie terminy to jakas wielka loteria, auto potrafi przyjechac 1 miesiac po terminie jak i 4-5 misiecy po zaplanowanej dacie odbioru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tempomatu aktywnego S&G nie ma i zamówić nie można. Nawet nie ma w cenniku. Gadałem dziś z handlowcem i o kamerach nic nie mówił. Powiedział że nie ma żadnej informacji, zamawia klientom i fabryka daje. Ja ze swojej konfiguracji wywaliłem tylko ten rejestrator jazdy. Oglądałem nagrania. Najtańsza kamera 4k za 200zł daje lepszy obraz także z rejestratora rezygnuję. Zrezygnowałem też z HUD bo też mogą być z nim problemy podobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój pierwszy post, więc najpierw się przywitam:


Dziyń Dybry!


20d zamówione pod koniec listopada '21. Planowany odbiór: sierpień 2022.

Aż tu nagle kontakt od dealer'a i okazało się, że dostał tydzień produkcyjny i w kwietniu ma być w PL.


Z dodatków brałem:

- pakiet M

- hamulce M

- systemy asystujące kierowcy (podstawowe)

- nagłośnienie HiFi

- ogrzewanie foteli przednich

- elektryczna regulacja foteli


Z rzeczy, które mogły(by) wydłużyć czas oczekiwania nie brałem:

- rozszerzone systemy asystujące / adaptacyjny tempomat (w ogóle nie można było wybrać, a szkoda - akurat chciałem)

- dostępu komfortowego

- większego wyświetlacza oraz HUD'u

- obsługi gestami

- kamer 360


podobno czymś, co mocno wydłuża produkcję jest... hak holowniczy


Sąsiad jakiś miesiąc wcześniej zamówił 30i (wyposażenie bardzo zbliżone), a jeszcze nic nie wie na temat odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo prawie to wszystko co wymieniłeś jako opcje wydłużające produkcję, ja brałem i póki co nadal odbiór to maj. Nie brałem tylko HUD'a którego miałem pierwotnie w konfiguracji ale sprzedawca mi odradził bo mogą być problemy. Z niektórych modeli już wycofali go i nie da się wybrać w konfiguracji. Aktywny tempomat też chciałem ale niestety w żadnym modelu poza tymi M, nie jest dostępny. Tego mi będzie brakowało bo w obecnym aucie posiadam. Pozostałe rzeczy czyli kamery 360, dostęp komfortowy i obsługę gestami, duży wyświetlacz itd, mam i one nie spowodowały wydłużenia produkcji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam od września i chyba się niedoczekam. Właśnie musiałem zrezygnować z niebieskich zacisków, hud-a i haka.

Teraz niby nic nie blokuje wejścia na produkcję ale gwarancji nie ma. Aha android auto też wycięte.

Jak nie wejdzie na produkcję w lutym czyli odbiór w maju/czerwcu to będę zmuszony zmienić markę samochodu.

Masakra jakaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jak nie wejdzie na produkcję w lutym, to będziesz musiał kupić używany bo nawet jeśli zamówisz teraz inną markę, to odbiór będziesz miał w przyszłym roku. Znajomy z pracy zamawiał w czerwcu 2021 E-klasę. Miał mieć odbiór marzec 2022 a już wie że produkcja jest przesunięta i najwcześniej odbierze w sierpniu, oczywiście przy pomyślnych wiatrach.


W sumie to ja nie wiem od czego jest to uzależnione. Czy to zależy od dealera, czy oni mają jakieś kolejki ... Ja zamawiałem w listopadzie. W tym tygodniu rozmawiałem ze swoim handlowcem i pytałem o jakieś opóźnienia to powiedział że o niczym takim nie wie. Samochód wjeżdża na produkcję w luty i nie wie o żadnych zmianach tego terminu a gdyby takowe były to by wiedział.


Mi jeżeli przesuną termin albo co gorsza, obetną wyposażenie, bo już nie mam dwóch rzeczy które koniecznie chciałem mieć czyli aktywny tempomat i HUD, to niestety zrezygnuję i kupię coś z rynku bo wbrew pozorom idzie znaleźć. Wiadomo, pewnie też będę musiał iść na ustępstwa w wyposażeniu albo po prostu przepłacić ale nie mam większego wyboru. Potrzebuję samochodu najpóźniej na maj/czerwiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W sumie to ja nie wiem od czego jest to uzależnione. Czy to zależy od dealera, czy oni mają jakieś kolejki ... Ja zamawiałem w listopadzie. W tym tygodniu rozmawiałem ze swoim handlowcem i pytałem o jakieś opóźnienia to powiedział że o niczym takim nie wie. Samochód wjeżdża na produkcję w luty i nie wie o żadnych zmianach tego terminu a gdyby takowe były to by wiedział.


Mi jeżeli przesuną termin albo co gorsza, obetną wyposażenie, bo już nie mam dwóch rzeczy które koniecznie chciałem mieć czyli aktywny tempomat i HUD, to niestety zrezygnuję i kupię coś z rynku bo wbrew pozorom idzie znaleźć. Wiadomo, pewnie też będę musiał iść na ustępstwa w wyposażeniu albo po prostu przepłacić ale nie mam większego wyboru. Potrzebuję samochodu najpóźniej na maj/czerwiec.

 

Co handlowiec to inna historia jak widać. Zamawialiśmy w podobnym czasie i mamy podobny czas produkcji. Tyle, że mój mówi, że ten luty nie jest gwarantowany i oni nic do początku lutego wiedzieć nie będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego zastanawia mnie jak to jest możliwe. Nie wiem, może jeden dealer rezerwuje sloty produkcyjne w momencie gdy klient zamawia auta a drugi robi to sobie wcześniej? Nie mam pojęcia. Ja ze swoim sprzedawcą rozmawiałem już w maju i wpisał mnie do swojego systemu na kiedy potrzebuję auta i w odpowiednim czasie się ze mną skontaktował. Może już wtedy zrobił rezerwację na produkcji. Pojęcia nie mam ale chętnie bym się dowiedział jak to działa. Ja będę się u siebie dowiadywał jeszcze za 2 tygodnie ale mamy koniec stycznie i mówił mi że luty jak najbardziej aktualny i nie dostał żadnej informacji z fabryki że ma być jakaś obsuwa.


Auto zamawiałem u dealera M-CARS w Krakowie (Góra Libertowska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem w systemie zamówienia. Na 39 zamówionych X4 tylko jedna "weszła na produkcję". Ich testowka golas 2 l. Benzyna. 38 wisi od połowy zeszłego roku i czeka na wolne miejsce produkcyjne. Dealer nie ma pojęcia kiedy wejdą. Mnie pociesza mówiąc iż mam większe szanse bo to M40D ale to tylko gdybanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby dealer nie miał świadomości o opóźnieniach. Jak rozmawiałem ze sprzedawcą ostatnio to mówił że zdarzają się opóźnienia ale póki co nie mieli takich, które sięgały by więcej niż miesiąc czasu chyba że klient uprze się na jakieś wyposażenie, nie chce z niego zrezygnować to wtedy wiadomo że musi poczekać. Nie wiem, zobaczymy w lutym co będzie. Myślę że dużo zależy od dealera. Wiadomo że taki mniejszy będzie pewnie musiał poczekać sobie nieco dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dostałem info, że auto wskoczyło na 112 (wcześniej 111 z 5 tygodniem 2022, później przeskoczyło na 9 tydzień 2022).


Czytałem wątek o serii 3 i tak uśredniając przeskok ze 112 na 150 zajmował między 2tyg a... 6 miesięcy :shock:


Jakie macie doświadczenia przy X4/X3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem info, że auto wskoczyło na 112 (wcześniej 111 z 5 tygodniem 2022, później przeskoczyło na 9 tydzień 2022).


Czytałem wątek o serii 3 i tak uśredniając przeskok ze 112 na 150 zajmował między 2tyg a... 6 miesięcy :shock:


Jakie macie doświadczenia przy X4/X3?

 

X3 zamówione 22 września. W grudniu weszło 111, 12.01 112 i zaraz potem, bo 28.01 wskoczyło 150. Ostatni status z piątku 4.02 to 154, śle pewnie już jest dalej, bo dekodery widza VIN. Na razie wyglada na to, że wypadnie HUD, bo nie ma na liście opcji, chociaż dziwna sprawa, bo auto weszło na produkcje bez restrykcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zamawiałem X4 i wziąłem HUD bo normalnie był do wyboru to handlowiec mi od raz powiedział że jeżeli mocno chcę to spoko ale jeżeli mogę z tego zrezygnować to lepiej abym to zrobił o ile chcę mieć auto w miarę na czas. Zatem jakieś problemy z nim być muszą o czym dealerzy wiedzą. Zrezygnowałem. Nie jest to coś bez czego nie da się żyć. Jak ktoś dużo jeździ po autostradach z dużymi prędkościami gdzie to odrywanie wzroku od drogi może być niebezpieczne to zrozumiałe wyposażenie ale do jazdy codziennej po krajówkach ta się żyć bez HUD'a
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak zamawiałem X4 i wziąłem HUD bo normalnie był do wyboru to handlowiec mi od raz powiedział że jeżeli mocno chcę to spoko ale jeżeli mogę z tego zrezygnować to lepiej abym to zrobił o ile chcę mieć auto w miarę na czas. Zatem jakieś problemy z nim być muszą o czym dealerzy wiedzą. Zrezygnowałem. Nie jest to coś bez czego nie da się żyć. Jak ktoś dużo jeździ po autostradach z dużymi prędkościami gdzie to odrywanie wzroku od drogi może być niebezpieczne to zrozumiałe wyposażenie ale do jazdy codziennej po krajówkach ta się żyć bez HUD'a

 

Ja mam wrażenie, że tam jest jeden wielki burdel. Jak zamawiałem auto, nie było mowy o restrykcjach na HUD, za to były np. na hak. Wziąłem jedną i druga opcję, a tymczasem hak się zrobił, a HUD prawdopodobnie nie. Natomiast słabe jest to, jak BMW komunikuje się z klientami - samochód wszedł na produkcję bez żadnych informacji nt. HUD. Wcześniej też zero info. A dowiaduję się dopiero po rozkodowaniu VIN. Zobaczę jeszcze, co powie jutro handlowiec, bo VIN wskoczył na dekodery w piątek wieczorem i nie miałem kiedy pogadać z handlowcem, ale nie ma nic gorszego niż takie stawianie ludzi przed faktem dokonanym. Skoro podpisali umowę, przyjęli auto do produkcji z HUD, to nie powinno być takich cyrków. Przecież wiedzieli jakie mają stany magazynowe tych scalaków, wiedzieli ile aut mogą wyprodukować. Albo powinni wcześniej usunąć tą opcję, albo dowieźć to, do czego się zobowiązali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O brakach dowiadujesz się w momencie odbioru samochodu. I albo akceptujesz z jakąś pewnie rekompensatą finansową ale odmawiasz natomiast dla dealera to nie problem bo on na ten samochód kupca znajdzie na drugi dzień i to za większe pieniądze.


Ja jestem ciekaw jak teraz wygląda sytuacja z kamerami 360 i wyświetlaczami dotykowymi bo bez tych opcji na pewno samochodu nie odbiorę. Nie wyobrażam sobie parkowania X4 bez kamer 360 gdzie widoczność do tyłu jest zerowa. Sama kamera tylna to zdecydowanie za mało.


Poza tym zastanawiające są te braki. Pogadajcie jak macie kogoś znajomego mieszkającego w Azji czy słyszeli o jakichś restrykcjach. Od razu powiem, nie, nie słyszeli. Nigdy nie było żadnych problemów. Zresztą ciekawe też jak to wygląda w innych markach bo znajomy właśnie zamawiał lexusa NX'a praktycznie w pełnym wyposażeniu i również o jakichś restrykcjach nikt go nie informował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O brakach dowiadujesz się w momencie odbioru samochodu. I albo akceptujesz z jakąś pewnie rekompensatą finansową ale odmawiasz natomiast dla dealera to nie problem bo on na ten samochód kupca znajdzie na drugi dzień i to za większe pieniądze.


Ja jestem ciekaw jak teraz wygląda sytuacja z kamerami 360 i wyświetlaczami dotykowymi bo bez tych opcji na pewno samochodu nie odbiorę. Nie wyobrażam sobie parkowania X4 bez kamer 360 gdzie widoczność do tyłu jest zerowa. Sama kamera tylna to zdecydowanie za mało.


Poza tym zastanawiające są te braki. Pogadajcie jak macie kogoś znajomego mieszkającego w Azji czy słyszeli o jakichś restrykcjach. Od razu powiem, nie, nie słyszeli. Nigdy nie było żadnych problemów. Zresztą ciekawe też jak to wygląda w innych markach bo znajomy właśnie zamawiał lexusa NX'a praktycznie w pełnym wyposażeniu i również o jakichś restrykcjach nikt go nie informował.


Właśnie tak nie powinno to wyglądać - jeżeli przy zamówieniu wiesz, że takie czy inne opcje są niedostępne, możesz podjąć świadomą decyzję, zrezygnować z zakupu na rzecz innej marki, cokolwiek, ale masz wybór. A nie zamawiasz auto, marnujesz pół roku na czekanie tylko po to, żeby okazało się, że produkt, który dostajesz różni się od tego, który zamówiłeś. Nie świadczy to dobrze o marce, to nie jest bułka, która jak się okaże czerstwa możesz machnąć ręką, tylko auto za kilkaset tysięcy złotych.


A co do chińskiej konspiracji to nie wiem czy jest tak do końca, jak piszesz. Volvo tez ma restrykcje, a przecież aktualnie to chyba chiński koncern.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 zamówione 22 września. W grudniu weszło 111, 12.01 112 i zaraz potem, bo 28.01 wskoczyło 150. Ostatni status z piątku 4.02 to 154, śle pewnie już jest dalej, bo dekodery widza VIN. Na razie wyglada na to, że wypadnie HUD, bo nie ma na liście opcji, chociaż dziwna sprawa, bo auto weszło na produkcje bez restrykcji

 

Dzięki za konkretne dane :) Poniekąd potwierdza się to, co mówi handlowiec: zwykle 112->150 to kwestia około 2 tyg. U mnie fura zamówiona 28.11, więc biorąc pod uwagę obecny burdel całkiem "szybko" weszło dalej. A jeśli chodzi o cięcia wyposażenia - podobno idzie wg zamówienia. No ale akurat nie brałem ryzykownych opcji.


PS. wiecie, czy auta zamówione w zeszłym roku, ale wchodzące do produkcji teraz będą miały rocznicowe logo? Przyjemny bajer, podoba mi się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.