Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

cena może ulec zmianie zarówno ze strony ceny katalogowej BMW jak i rabatu dealera

 

Jeżeli zamawiałeś w styczniu, to cena już uległa zmianie o równe 8000 PLN (zmiana ceny miała miejsce 24.03) za model bazowy oraz o dodatkowe 1500 PLN za M-Pakiet. Dodatkowo od 1 marca BMW zlikwidowało 3 grupę rabatową.

Zakładam iż miałeś rabat na poziomie 13%. Dzisiaj maksymalnie możesz dostać 8% od nowych cen.


Pytanie zasadnicze: wpłaciłeś ZALICZKĘ czy ZADATEK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poprzez zwiększenie kary umownej za nieodebranie samochodu nie była wpłacana ani zaliczka ani zadatek, jedynie zapis o terminie dostarczenia.

 

Jednym słowem, już w chwili zamówienia sam nie byłeś pewny czy odbierzesz zamawiany samochód, zatem dealer wykorzystał twoją niepewność. BTW, bez uszczypliwości ale wcale mu się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się widzi, że poczekam do jesieni na swoje auto...

 

Proponuje cierpliwie czekać nawet do zimy ponieważ za te pieniądze za jakie zamówiłeś auto, dzisiaj już nie kupisz a dodatkowo od poczatku maja br, BMW zmieniło zapisy w druku zamówień i wstawili punkt iż cena końcowa auta może wzrosnąć do 3% o ile do czasu wydania auta zmienią się ceny katalogowe na wybramy model.

 

Tak, masz rację, za tą cenę i z tym samym rabatem nie ma szans kupić, choć przyznaję, że szlag mnie trafia i już nawet chciałem kupić coś droższego ze stocku (X5, X6) ale tych aut też nie ma! :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zamówiłem X4, 40d w połowie sierpnia 2021, kamery 360 st brak, ładowarka indukcyjna brak, reszta wyposażenia była dostępna, mamy 22.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane.

 

14.06.2022 - wciąż czekam - podobno jest blada szansa na produkcję lipcową :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem X4, 40d w połowie sierpnia 2021, kamery 360 st brak, ładowarka indukcyjna brak, reszta wyposażenia była dostępna, mamy 22.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane.

 

14.06.2022 - wciąż czekam - podobno jest blada szansa na produkcję lipcową :(

 

Gdzie zamawiałeś?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem ogólnie z m-kami. Mowa tu o typowych m-kach, nie o zwykłych wersjach z m-pakietem. Podobno mają problemy z silnikami których brakuje. Znajomy właśnie wczoraj zrezygnował z X3 M40d. Zamawiał w październiku w tym samym salonie co ja i dowiedział się, że do końca sierpnia nie ma szans na produkcję a jak będzie dalej tego dealer nie umiał mu powiedzieć. Szuka teraz jakiejś stockowej X5-tki. Moja X4-ka teoretycznie w tym tygodniu powinna się produkować ale też nie wiem jaki jest status bo mój handlowiec ma urlop i wraca w poniedziałek także będę dzwonił w pn to się dowiem. Z tym że ja mam silnik 20d. Plułem sobie trochę w brodę, później chciałem zmieniać na 30d ale teraz cieszę się że dziękuję że jednak tego nie zrobiłem bo gdybym to zrobił to też bym pewnie czekał w nieskończoność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 30 września swoje X4 40i i nie załapałem się na lipcową produkcję...


Domówiłem x5 40i bo dealer mi powiedział że ostatnio jego klient dostał przydział produkcji po 2 miesiącach... Spróbuję, może X5 będzie szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 30 września swoje X4 40i i nie załapałem się na lipcową produkcję...

 

U kogo zamawiałeś? Pytam bo aktualnie ma to kluczowe znaczenie. Kwoty (sloty) produkcyjne nie są rozdzielane solidarnie wśród dealerów, tylko wg klucza - więcej dostają Ci bardziej zasłużeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 30 września swoje X4 40i i nie załapałem się na lipcową produkcję...

 

U kogo zamawiałeś? Pytam bo aktualnie ma to kluczowe znaczenie. Kwoty (sloty) produkcyjne nie są rozdzielane solidarnie wśród dealerów, tylko wg klucza - więcej dostają Ci bardziej zasłużeni.

 

Tzn którzy?

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest tak naszpikowany głupotami, że włóż to między bajki...

 

Oczywistym jest że na każdym forum jest dużo bezużytecznych wypowiedzi, ale niestety jest tam też dużo prawdy zweryfikowanej przeze mnie osobiście...

 

Czyli co konkretnie jest tą zweryfikowaną prawdą? Bo nie odpowiadasz nic konkretnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co konkretnie jest tą zweryfikowaną prawdą? Bo nie odpowiadasz nic konkretnie

 

Sprawdzone w 4 salonach (jestem klientem flotowym i mam relacje w kilku salonach w Polsce), jeden salon z czterech nie otrzymal na lipiec ani jednego slotu produkcyjnego!, w 3 pozostaych rozbieżnoci między otrzymanymi slotami były nawet drukrotne (wszystkie salony znajdują się w miastach wojewodzkich zatem są dużymi salonami). Jeżeli ten opis jest za mało szczegółowy to przykro mi ale więcej szczegółów napisać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 30 września swoje X4 40i i nie załapałem się na lipcową produkcję...

 

U kogo zamawiałeś? Pytam bo aktualnie ma to kluczowe znaczenie. Kwoty (sloty) produkcyjne nie są rozdzielane solidarnie wśród dealerów, tylko wg klucza - więcej dostają Ci bardziej zasłużeni.

 

Zamawiałem w Bawaria Motors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem w Bawaria Motors

 

To słabo ale w tym przypadku nie dziwi mnie to.


Zdecydowana większość osób mających problem z zamówieniami w szczególności modelu 3, który miesiac temu doczekał się wersji LCI, składało zamówienia w BM.


Polecam lekturę:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=215&t=394214


Ponadto rzuć okiem na wątek dot. opóźnień w dostawach w modelu 3/G20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem X4, 40d w połowie sierpnia 2021, kamery 360 st brak, ładowarka indukcyjna brak, reszta wyposażenia była dostępna, mamy 22.04. 2022 czyli prawie 8 miesięcy, a auto nie zostało jeszcze wyprodukowane.

 

14.06.2022 - wciąż czekam - podobno jest blada szansa na produkcję lipcową :(

 


i udało się jest zatwierdzona produkcja na koniec lipca, czyli teoretycznie otrzymam auto na koniec wrzesnia - jak ktoś chce zamowić dobrze wyposażone X4 to niech liczy 13 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i udało się jest zatwierdzona produkcja na koniec lipca, czyli teoretycznie otrzymam auto na koniec wrzesnia - jak ktoś chce zamowić dobrze wyposażone X4 to niech liczy 13 miesięcy.



Kiedy dowiedziałeś się o zatwierdzeniu produkcji na koniec lipca? Ja w ten poniedziałek dostałem info, że nie łapię się na sierpień :mad2: :mad2: :mad2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja dostałem potwierdzenie produkcji X5 po półtora miesiąca od zamówienia.

 

Dzieje się tak, ponieważ zarówno X3 jak i X5 są produkowane w dwóch lokalizacjach : USA oraz RPA. Twoje zamówienie na 100% zostało potwierdzone przez RPA ponieważ USA są zawalone zamówieniami z rynku lokalnego które muszą realizować priorytetowo ze względu na grożące sankcje w przypadku niedotrzymania terminu.

X4 oraz X6 produkowane są tylko w USA (Spartanburg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czytając wpisy społeczności można dojść do wniosku ze termin realizacji to faktycznie loteria.

Ja swoje auto zamawiałem 24.03.22, tuż przed podwyżką. Miałem wyznaczony termin wydania na połowę listopada. Przed kilkoma dniami dowiedziałem się, że będzie wcześniej. Aktualnie ma status 182 i jest gdzieś w okolicy Niemiec. Zostało wyprodukowane 14.06.

2-3 tygodnie i powinno być pod domem.

Także jest nadzieja na przyzwoite terminy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie się wstrzeliłeś. Ale wszystko zależy od wyposażenia. Ja się dowiedziałem że moje zamówienie spadało ze względu na problemy z kamerami 360 które zamówiłem i czymś tam jeszcze. Ale auto już płynie także pewnie w sierpniu odbiór :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.