Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w umowie ( zamówieniu), jest punkt odnośnie ceny. Jest wyraźnie napisane, że cena jest ustalona ( podana jest kwota), cena ta może się zmienić tylko wtedy, gdyby zmianie uległy stawki cła lub podatków w innym wypadku nie .

Natomiast w warunkach dostawy i sprzedaży, które są integralną częścią umowy/ zamówienia, jest punkt, który mówi , że w wypadku gdy producent podwyższy ceny, cena może ulec zmianie.

Jest jeszcze punkt, który mówi, że w wypadku gdyby wystąpiły rozbieżności pomiędzy zamówieniem a warunkami dostawy i sprzedaży, rozstrzygające znaczenie mają zapisy w zamówieniu !


Z tego jasno wynika, że cena nie może być zmieniona !


No ale w praktyce oznacza to tyle, że mogę się nie zgodzić na nową cenę i …, iść sobie „ na drzewo” a oni co najwyżej oddadzą mi zaliczkę.


Tak to w praktyce wygląda

 

Jest jeszcze sąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No to czas na podsumowanie:


BMW X4 2.0i

Zamówienie : marzec 2022

Odbiór : styczeń 2023


Wszystkie opcje zamówione = dostarczone łącznie z nożnym otwieraniem bagażnika.

W gratisie wpadły elektroniczne, pełnowymiarowe zegary za które wcześniej trzeba było dopłacić ok. 6000 zł.

 

bmw-x4-20i.jpg

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe... Zamówienie złożone wcześniej, wyprodukowane później, gdy tylko nowe zegary w cenniku były dostępne, a po zdekodowaniu VIN jest S6WB Multifunctional Instrument Display

 

Można prosić jaśniej?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o zegarach, które Tobie podnieśli do cyfrowych, a w moim zamówieniu nie. Przynajmnie wg. VIN decodera.

 

Jeżeli masz S6WB w VIN dekoderze to też masz w pełni cyfrowe zegary takie same jak są w LC PRO.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podnieśli cenę o jakieś 2%, czyli tragedii nie ma jeżeli wziąć pod uwagę oficjalne dane o inflacji ;-)

Za około dwa tygodnie przewidywany odbiór !

Do tej pory jeździłem citroenem C5 2.0 HDI, ciekawe jakie będą wrażenia po przesiadce i pierwszej jeździe ?

Kolega ma Audi Q5 z silnikiem 2.0 benzyna 250 KM i chwali się, że to jeździ o wiele lepiej od BMW bo ma mocniejszy silnik, ale sam silnik to chyba nie wszystko i spodziewam się lepszych wrażeń z jazdy niż Q5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłem citroenem C5 2.0 HDI, ciekawe jakie będą wrażenia po przesiadce i pierwszej jeździe ?

 

Wrażenia będziesz mieć podobne jak w przypadku przesiadki z Ryanair/Wizzar do Qatar/Emirates w klasie biznes.

Edytowane przez bigdario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ja widzę różnicę po przesiadce z XC60 (teoretycznie również premium) do X4 to Ty tym bardziej zauważysz jak przesiadasz się z Citroena. Ja bym natomiast do swojego auta teraz w konfiguracji dodał jeszcze jedną rzecz a mianowicie aktywne zawieszenie. BMW jest twardsze od Volvo które też miałem w sportowej wersji R-design. Także jakby ktoś się zastanawiał czy warto to warto bo jeździłem chwilę z zawieszeniem aktywnym i czuję kolosalną różnicę między zwykłym zawieszeniem M. Ale wiadomo, na pierwszym samochodzie danego producenta człowiek dopiero się uczy. Kolejne BMW kupię dopiero jak się trochę sytuacja uspokoi z tymi brakami czyli pewnie za 3 - 4 lata i na pewno będzie już miało 3 litrowy silnik i skroję je jeszcze mocniej pod siebie. Na pewno nie żałuję żadnej rzeczy które wziąłem do obecnego samochodu. Nawet taka głupia deska obszyta skórą zamiast ten zwykłej plastikowej, cieszy. Okno dachowe też rewelacja. Dla jednych to głupota a mi pomaga jeszcze lepiej poczuć się w tym samochodzie :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie podnieśli cenę o jakieś 2%, czyli tragedii nie ma jeżeli wziąć pod uwagę oficjalne dane o inflacji ;-)

Za około dwa tygodnie przewidywany odbiór !

Do tej pory jeździłem citroenem C5 2.0 HDI, ciekawe jakie będą wrażenia po przesiadce i pierwszej jeździe ?

Kolega ma Audi Q5 z silnikiem 2.0 benzyna 250 KM i chwali się, że to jeździ o wiele lepiej od BMW bo ma mocniejszy silnik, ale sam silnik to chyba nie wszystko i spodziewam się lepszych wrażeń z jazdy niż Q5

 


a gdzie i kiedy zamawiałes ? mnie strasz 6 % podwyzki i tez odbior za 2 tyg , nie wiem co z tym robic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja podwyżka wyniosła 8 tysięcy przy wartości pierwotnej 280 tys., czyli prawie 3% to wychodzi.

 

Te 3% to poziom od którego BMW Polska pokrywa róźnicę w cenie. Zmiana wartości do 3% jest pokrywana albo przez dealera albo przez klienta albo pół-na-pół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś się ruszyło.

Wczoraj miałem telefon z salonu, że samochód jest już w Bremenhaven. Teraz pojedzie do głównego składu w Polsce, Kleszczów pod Łodzią chyba, a potem już tylko skok prosto do salonu.

Może się uda odebrać jeszcze w marcu.


Czyli na razie jest tak:

Zamówienie 24.05.2022

Produkcja 06.02.2023

Status "Transport" 07.02.2023

Przybycie do Bremenhaven 15.03.2023


Zobaczymy co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie 19.10.22

Jest już w Polsce. W przyszłym tygodniu odbiór.

X4M

Pierwsze jakie zamówiełm to było X4 M40D we wrześniu 2021 i w marcu 2022 jeszcze nawet nie trafiło na produkcję więc zrezygnował. Teraz przy drugim podejściu poszło dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie 19.10.22

Jest już w Polsce. W przyszłym tygodniu odbiór.

X4M

Pierwsze jakie zamówiełm to było X4 M40D we wrześniu 2021 i w marcu 2022 jeszcze nawet nie trafiło na produkcję więc zrezygnował. Teraz przy drugim podejściu poszło dużo lepiej.

 

Będziesz zachwycony:-)

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że z perspektywy czasu to dobrze że nie dotarło m40D. Zamówiłem w ciemno bo nie było żadnego egzęplarza aby się przejechać. Miałem Wcześniej GLC 63 AMG i czuję że X4M będzie lepsze. Tylko ten dzwięk silnika zj...ny.

 

Ja podobna historia, poddałem się z czekaniem na X3 M40d po 13 miesiącach i wziąłem z placu x4m competition. Dźwięk rzeczywiście jest wykastrowany w stosunku do USA, dopiero coś tam słychać jak dasz w palnik.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Temat rzeka.


Ale po tysiącu km bym nie zmieniał. To jest diesiel 190KM, a nie silnik w sportowym samochodzie.

 

:mad2: to polecam jednak wymianę i z ciekawości przetnij filtr oleju i włóż magnez do spuszczonego oleju.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie. Temat rzeka.


Ale po tysiącu km bym nie zmieniał. To jest diesiel 190KM, a nie silnik w sportowym samochodzie.

 

:mad2: to polecam jednak wymianę i z ciekawości przetnij filtr oleju i włóż magnez do spuszczonego oleju.

 

Ale ja to wszystko widziałem. Tylko co z tego? Chyba, że ktoś planuje 15 lat tym samochodem jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem swój długo oczekiwany X4 2.0D. jestem cały czas pod wrażeniem, samochód jest super !

Mam tylko pewne wątpliwości odnośnie pielęgnacji nadwozia:

Nałożyli mi powłokę ceramiczną "Gard X " i nie wiem do końca jak to myć. Czy mycie na myjni samoobsługowej bezdotykowej z użyciem gorącej wody z dodatkiem środka myjącego i zdaje się jakiegoś proszku (być może lekko ściernego), może zaszkodzić tej powłoce ? Czy może tylko opłukać pod ciśnieniem i szczotka z aktywną pianą ?

Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie ?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.


Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.