Skocz do zawartości

Felgi OEM do X3/X4 G01/G02


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam do Was takie pytanko. Nie wiem czy ktoś z zwrócił już na to uwagę ale dla mnie od zawsze koło i felga stanowiły i stanowią bardzo ważny dodatek do auta dlatego nigdy nie kupuję niczego na standardowej feldze bo ta jest z reguły za mała. W X4 mam felgi 20 cali. Opony w przypadku tych felg nie są wąskie po 245 przód i 275 tył to już powinno ładnie wyglądać. Ale no właśnie ... nie wygląda. W poprzednim aucie miałem 4 opony o szerokości 235 i wizualnie wyglądały one o wiele lepiej niż w BMW. W BMW są one po prostu wąskie. Oczywiście wizualnie. Wydają się o wiele węższe niż są. To zapewne zasługa felg które po prostu są wąskie i za mocno ściskają oponę. Zwrócił w ogóle ktoś z Was na to uwagę? Czy BMW ma w ogóle do tego modelu jakieś szersze felgi? Nie wiem, może 21'' będzie szersza? Ewentualnie może jakiś inny model? Akurat będę teraz szukał drugiego kompletu, jeszcze nie wiem czy pójdzie on na zimówki czy na letnie ale jakby okazało się że np 21 cali są szersze i opona lepiej na niej leży i wygląda to jestem nawet gotów sprzedać te letnie opony które teraz mam i kupić większą felgę i do niej nowe opony. Chociaż z drugiej strony wolał bym pozostać przy 20 bo to taki kompromis pomiędzy wyglądam a komfortem. Wiem że BMW ma kilka modeli felg 20 calowych do tego auta i może któryś model jest jednak szerszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście. Ja nie mam zamiaru zakładać czegoś innego. Bardziej chodziło mi o to, czy producent do tego modelu nie przewidział czegoś szerszego, dedykowanego ale z tego co piszecie, już wiem że nie także pozostaje mi to jakoś przeboleć. Chociaż z drugiej strony, jak patrzę na X4M to ta opona wygląda o wiele szerzej niż w zwykłej X4 a chyba rozmiar jest ten.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pierwsze co to sprawdź w menu rozmiary opon na zimę...

 

Nie bardzo rozumiem? Rozmiar opony na zimę mam dokładnie taki, jaki zaleca BMW czyli dokładnie taki sam jak letnich. Zresztą opony są z homologacją BMW.

 

Wiele aut ma w menu opony mieszane na lato, a 4 równe na zimę...

I tak samo wiele osób o tym nie wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w moim wypadku producent chyba przewidział opony mieszane na zimę bo nawet w konfiguratorze dodatków są dostępne felgi 20 calowe z oponami mieszanymi, dokładnie takimi jakie ja mam teraz. Natomiast równe również są ale wtedy muszę zejść z rozmiarem felg o jeden w dół i brać 19. Wtedy miałbym ten sam rozmiar opony na każdej osi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.