Skocz do zawartości

Czas oczekiwania na nowe X4


dizel1982

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu. Słuchajcie, zaniepokoiła mnie jedna rzecz po rozkodowaniu numeru VIN. Chodzi o coś takiego:


ERS1 Lane Change Warning Sensors Instead Of Close Range Rear Radar Sensors


Jest ktoś w stanie powiedzieć o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To faktycznie się wstrzeliłeś. Ale wszystko zależy od wyposażenia. Ja się dowiedziałem że moje zamówienie spadało ze względu na problemy z kamerami 360 które zamówiłem i czymś tam jeszcze. Ale auto już płynie także pewnie w sierpniu odbiór :)

 

Moje ze względu na lakier rzekomo od grudnia...

Teraz został nadany VIN, ale status 046. Nigdzie takiego nie znalazłem nawet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie się wstrzeliłeś. Ale wszystko zależy od wyposażenia. Ja się dowiedziałem że moje zamówienie spadało ze względu na problemy z kamerami 360 które zamówiłem i czymś tam jeszcze. Ale auto już płynie także pewnie w sierpniu odbiór :)

 

Moje ze względu na lakier rzekomo od grudnia...

Teraz został nadany VIN, ale status 046. Nigdzie takiego nie znalazłem nawet...

 


Jaki Lakier wybrałeś, że trzeba tyle czekać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brooklyn Grey.

 

Dziwne. Ja zamówiłem X3 ale właśnie dowiedziałem się, że wskoczyła w tym kolorze na wrześniowa produkcje.

 

Bo kolor z początkiem sierpnia ma zejść z listy restrykcji. Taką informację dostałem.



Poza tym co masz na myśli mówiąc, że wskoczyła na wrześniową produkcję? Bo moje zamówienie wskoczyło już na każdy miesiąc tego roku z przyszłymi włącznie. Ale to był tylko plan, który nigdy się nie zmaterializował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brooklyn Grey.

 

Dziwne. Ja zamówiłem X3 ale właśnie dowiedziałem się, że wskoczyła w tym kolorze na wrześniowa produkcje.

 

Bo kolor z początkiem sierpnia ma zejść z listy restrykcji. Taką informację dostałem.



Poza tym co masz na myśli mówiąc, że wskoczyła na wrześniową produkcję? Bo moje zamówienie wskoczyło już na każdy miesiąc tego roku z przyszłymi włącznie. Ale to był tylko plan, który nigdy się nie zmaterializował.

 

Tzn, że wyznaczono datę produkcji na wrześniową. Czy to się zrealizuje to już inna historia:-). U mnie to jest pierwsze wyznaczenie produkcji. Jeśli się spełni to otrzymam pewnie auto w listopadzie, czyli po prawie 12 miesiącach. Jak zamawiałem to zapewniano mnie, że m40d jest na priorytecie i nie ma restrykcji :mad2:

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się spełni to otrzymam pewnie auto w listopadzie, czyli po prawie 12 miesiącach

 

Nie ma szans na dostawę w listopadzie. Grudzień najwcześniej, a może i styczeń. Dostawy są opóźnione ponieważ w ostatnich miesiącach zatonęły 2 statki do przewożenia aut, po drugie X4 będzie płynąć z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się spełni to otrzymam pewnie auto w listopadzie, czyli po prawie 12 miesiącach

 

Nie ma szans na dostawę w listopadzie. Grudzień najwcześniej, a może i styczeń. Dostawy są opóźnione ponieważ w ostatnich miesiącach zatonęły 2 statki do przewożenia aut, po drugie X4 będzie płynąć z USA.

 

Transport ze Stanów jest zależny od kilku czynników. Zależy jak się zgra od 6 do 10 tygodni. do salony w Polsce.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem potwierdzenie produkcji X5 po półtora miesiąca od zamówienia.

 

Dzieje się tak, ponieważ zarówno X3 jak i X5 są produkowane w dwóch lokalizacjach : USA oraz RPA. Twoje zamówienie na 100% zostało potwierdzone przez RPA ponieważ USA są zawalone zamówieniami z rynku lokalnego które muszą realizować priorytetowo ze względu na grożące sankcje w przypadku niedotrzymania terminu.

X4 oraz X6 produkowane są tylko w USA (Spartanburg).

 

No i X5 40i mam wyprodukowane dnia 29 Lipca. Niecałe 1,5 miesiąca od zamówienia.

Produkcja w USA, więc jest nadzieja że w ciągu 2 miesięcy auto dotrze, jeśli nie utknie w Niemczech na jakieś braki w wyposażeniu... Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pytanie do osób które odebrały swoje samochody w 2022 roku, działa Wam bezprzewodowy CarPlay?

Poczytaj forum, jest akcja serwisowa która powoduje ze auta wydane w 2022 są w pełni funkcjonalne jeśli chodzi o CarPlay/android auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie dotyczące lusterka wewnętrznego. Wymieniał ktoś z Was lusterko wsteczne na te z pilotem do bramy? Ja w konfiguracji tego nie brałem ale to lusterko które jest w standardzie, z tą czarną ramką, wygląda jak z mojego starego forda. To już nawet w skodach fabiach lusterka fotochromatyczne są bezramkowe. Natomiast ta wersja z pilotem wygląda jakby właśnie nie miała ramki stąd moje pytanie, czy ktoś wymieniał bądź ma to z pilotem i czy faktycznie w nim ramki nie ma czy to tylko zdjęcie. Kurcze, niby drobiazg, nic wielkiego ale jakoś mi to przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ja mam jeszcze pytanie dotyczące lusterka wewnętrznego. Wymieniał ktoś z Was lusterko wsteczne na te z pilotem do bramy? Ja w konfiguracji tego nie brałem ale to lusterko które jest w standardzie, z tą czarną ramką, wygląda jak z mojego starego forda. To już nawet w skodach fabiach lusterka fotochromatyczne są bezramkowe. Natomiast ta wersja z pilotem wygląda jakby właśnie nie miała ramki stąd moje pytanie, czy ktoś wymieniał bądź ma to z pilotem i czy faktycznie w nim ramki nie ma czy to tylko zdjęcie. Kurcze, niby drobiazg, nic wielkiego ale jakoś mi to przeszkadza.

To ciekawe, byłem przekonany że większość bmw ma bezramkowe lusterka w standardzie? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze pytanie dotyczące lusterka wewnętrznego. Wymieniał ktoś z Was lusterko wsteczne na te z pilotem do bramy? Ja w konfiguracji tego nie brałem ale to lusterko które jest w standardzie, z tą czarną ramką, wygląda jak z mojego starego forda. To już nawet w skodach fabiach lusterka fotochromatyczne są bezramkowe. Natomiast ta wersja z pilotem wygląda jakby właśnie nie miała ramki stąd moje pytanie, czy ktoś wymieniał bądź ma to z pilotem i czy faktycznie w nim ramki nie ma czy to tylko zdjęcie. Kurcze, niby drobiazg, nic wielkiego ale jakoś mi to przeszkadza.

 

Jak otrzymam swoje za 2 lata, to Ci powiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W końcu coś ruszyło zamówienie w październiku 2021 bmw x4 m40i. Wskoczył na status 150. Mam nadzieję że już nigdzie nie utknie....

 

To długo czekasz, ja zamawialem we wrzesniu 2021 i odebralem w kwietniu 30d. Wersje M mialy byc bez calkowicie bez restrykcji

Mylisz pojęcia, restrykcje to mogą być na podzespoły, kwestia braku slotów produkcyjnych to coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
witam, ja zamówiłem x4 w styczniu 2022, termin na 1 lipiec, poprawiono na 1 wrzesień, status zamówienia podobno 182, więc na lądzie w Niemczech, taki status jest już kilka tygodni, na ten moment nie dostałem żadnego info o terminie odbioru, wręcz przeciwnie, nie potwierdzają żadnego terminu, porażka i lekceważenie przez dilera, pozdrawiam, Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ja zamówiłem x4 w styczniu 2022, termin na 1 lipiec, poprawiono na 1 wrzesień, status zamówienia podobno 182, więc na lądzie w Niemczech, taki status jest już kilka tygodni, na ten moment nie dostałem żadnego info o terminie odbioru, wręcz przeciwnie, nie potwierdzają żadnego terminu, porażka i lekceważenie przez dilera, pozdrawiam, Artur

 

Cześć,


Czy masz wiedzę kiedy był wyprodukowany i kiedy dopłynął do Europy?


Czy miałeś coś na restrykcjach co zamówiłeś a nie wyprodukowało się?


Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Status 182 od 3 tygodni i nic się nie zmienia. Samochód czeka w niemczech. Wyposażenie mam pełne te które zamawiałem poza otwierania bagażnika nogą co mnie strasznie zirytowało bo głównie dla tej opcji brałem ten pakiet dlatego na pewno będę chciał to dołożyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jak pisałem wcześniej swoje auto zamówiłem 24.03. Odebrałem 22.08, a więc cała operacja zamknęła się w 5 miesiącach. Mogło być nawet z tydzień, dwa szybciej, ale nałożyły się urlopy handlowca z salonu i opiekuna z leasingu. Z zamówionych dodatków nie mam tylko otwierania bagażnika nogą. Co ciekawe bmw nie przewiduje rekompensaty. Czyli płacisz pełną kwotę, a dostajesz (lub możesz zrezygnować z auta) niepełne wyposażenie. Taki jest teraz model sprzedaży. Ciekawe czy są tacy u których są większe braki i czy coś zrabatowali ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.