Skocz do zawartości

BMW X4 G02 kiepska wytrzymałość hamulcy


szyszon2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Dziś chce się podzielić z wami sprawa kiepskich jakościowo klocków hamulcowych OM BMW, otóż klocki zamontowane na pierwszy montaż wymieniałem przy 32tkm(przód) 36tkm(tył) gdyż auto wskazywało ich zużycie sam ich nie kontrolowałem jaka maja grubość, teraz przy 52tkm komputer informuje mnie ze za 2000km klocki należy wymienić (przód) wydaje mi się to trochę mało jak na auto tej klasy oraz koszt wymiany klocków w ASO 1600zl, dodatkowo klocki strasznie pylą a na tarczach jest już rant około 2mm co mnie bardzo dziwi ponieważ brat w skodzie ma przejechane prawie 90tkm i klocków jeszcze nie wymieniał a tarcze ma jak nowe. Czy ktoś z was ma podobne zużycie hamulców? Dodam ze autem przez 80% dystansu jeździ moja żona spokoje z dziećmi. Chce zrezygnować z tarcz i klocków OM BMW, myślałem o marce Zimermann czy to jest dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Wszystko zależy od stylu jazdy. Nie koniecznie spokojna jazda = mniejsze zużycie klocków i tarcz. Można jeździć wolno i często hamować i będzie to samo. Weź też pod uwagę systemy elektroniczne typu ESP które działają a o ich działaniu nawet nie masz pojęcia i nawet nie wiesz kiedy i jak przyhamowują Ci koła.


Co do klocków i tarcz Zimmermana, polecam. Miałem do czynienia z tą marką i naprawdę trwałość jest ich mocną stroną przy czym nie tracą nic na jakości. Teraz jeżdżę XC60 i mam oryginalne jeszcze tarcze i klocki ale w poprzednim aucie tj mondeo mk5 zmieniałem OEM na Zimmermana i przejechałem na nich znacznie więcej niż na oryginalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.