Skocz do zawartości

Nowe X4 G02


radzio76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zerknijcie w dziale X4 G02 dlaczego jest zamknięty ?


Byłem wczoraj na jazdach tak zwanych nocnych i mam pewne spostrzeżenia odnośnie nowej X4 coś można napisać i podzielić się opinią.


Lubię swoją X3 F25 jest pakowna, mimo wzrostu 187 cm mam sporo miejsca nad głową, jest cichsza od poprzedniego samochodu więc nie narzekam.

Ale teraz plusy na świeżo.


- Samochód jest zdecydowanie cichszy i odniosłem wrażenie że sam silnik ma inny dzwięk, nie to żebym nie lubił brzmienia 2,0D tego z F25 bo moim zdaniem jest o niebo lepszy od 2,0 TDi na pompowtryskiwaczach z mojej A3 ale ale jednak w mojej ocenie spory postęp.


- wczoraj mocno lało, celowo po jezdzie X4 wsiadłem do mojej X3 i zrobiłem tą samą trasę raz jeszcze, na gorąco chciałem odczuć pewne różnice.

Dobre - lepsze wytłumienie nadkoli dopiero jak jechałem swoją X3 powiedziałem sobie kurw.... czuję się jak bym brał prysznic w okolicach nóg co jest grane ??? tam było w tamtych rejonach cicho.


- Dobra..... teraz to co mnie najbardziej wkur.....układ kierowniczy.

u mnie jest standardowy i mam 3 obroty kierownicą można się posrać. tam było z tego co pamiętam 2 i ćwierć lub 2 i pół.

Inaczej napiszę od razu jak wyjechałem na prostą to dałem buta aby zmienić pas....zrobiłem ruch ręką taki sam jak u mnie bo wiadomo przyzwyczajenie samochód zupełnie inaczej zareagował skręcając mocno w lewo (od razu banan na twarzy tak to jest to czego mi brakuje w mojej taczce zwanej X3)

Pominę lepszą, mniejszą kierownicę, grubszą bo to widać bez jazdy próbnej.


- head up pierwszy raz w życiu jechałem z takim rozwiązaniem coś rewelacyjnego dlaczego ?

na wyświetlaczu w miejscu zegarów jest sporo informacji wszystko miga asystenci inne informacje itd.itp , przy wspomnianej pogodzie czyli deszczu miałem ostre wyrazne wskazania prędkości w okolicy środka maski coś niewiarygodnego (po co patrzeć na zegary fakt ładne kolorowe ale ???) jeśli jeszcze można z kierownicy wybierać numer i zmieniać muzę plus jak widać na szybie wskazania navi re we la cja ???? szczególnie jak warunki fatalne i trzeba patrzyć co się dziej dookoła a pozwoliłem sobie na prękość około 140 mimo ulewnego deszczu.


- Teraz zawieszenie : u mnie jest sportowe, plus felgi 19 cali na mieszanym ogumnieniu run flat.

wszyscy wiemy że jest nieprzyjemnie nawet nie twardo bo w poprzednim miałem chyba twardziej ale jest tak jakoś mało komfortowo (ciągle gdzieś podskakuję jak nie na boki to do przodu jak nie do przodu to do tyłu ciągle jakiś bezsensowny ruch nadwozia).

Ma to plus bo w zakręcie samochod sie trzyma doskonale szczególnie jak ktoś ma mocny silnik to mozna powiedzieć trzeba się napracować aby X3 straciła przyczepność. przy moim 2,0D mocy jest tak mało ze w zakręcie nawet z pedałem przyśpieszenia w podłodze nie tracę przyczepności.

W nowej X4 nie było bujania , było cicho miękko jakoś inaczej a miała ona felgi 20 cali i ogumienie mieszane. ciśnienie we wszystkich koła 2,4 bara u mnie mam 2,6 na tyle może za dużo ? nie wiem.


- co jeszcze AAAA siedzenia no tak. Podczas prezentacji po wjesciu do nowego X3 w X4 były takie same czyli sportowe powiedziałem sobie kur... jak twardo tak samo jak na sportach w X1 - wiadomo jakie są stołki sportowe w X3 F 25 są i szerokie i długie możliwosc regulacji kołyski dobra uda podparte boki też niczego sobie czego chciec wiecej.

Okazuje sie ze po wyjściu z X4 nie czułem niż odnośnie siedzeń czyli wnoszę że są tak samo dobre i miękkie jak w X3 F25 tylko na pierwszy rzut oka coś z nimi nie tak potem okazuje się że są wygodne.

OK chyba wsio gdyby nie cena egzemplarza 3oo ooo w 2019 roku chodziłyby mi po głowie głupie pomysły przesiadki na nowe X3 bo X4 z braku bagażnika muszę odpuścic lecz róznica 75 ooo powoduje że rozsądek zwycięza a firma generuje takie zyski a nie inne i pozostanę przy swoim gracie jeszcze kolejne 2-3 latka.

Ok na tyle. Pozdrawiam


5cdd4027d33d5dc9.jpg

feb2254931555e47.jpg

a725b11af12ab6f4.jpg

8 5oo km uszkodzony EGR - wymiana na gwarancji !!!! Trzaski w drzwiach przednich od strony pasażera do sprawdzenia.(Drzwi naprawione obluzowana mata wygłuszająca). Wymiana zaworu EGR na gwarancji, Wymiana chłodnicy EGR na gwarancji.

To na tyle problemów wszystko działa poprawnie.Przebieg 106 000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.