Skocz do zawartości

318i Mpak Portimao


Leeo

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

przedstawiam nowy nabytek. Autko zamówione w czerwcu 2020, odebrane w październiku. Konfiguracja dość budżetowa, ale moje pierwsze auto do zamówienia, bo zawsze brane ze stocku z wyprzedaży rocznika jak moje 5er :) Miałem chrapkę na zegary analogowo-cyfrowe toteż dobrałem aktywny tempomat bez navi, ale niestety po lifcie już ich nie ma w konfiguratorze. Oprócz mpak w portimao na pokładzie jeszcze audio hifi, podparcie lędźwiowe, asystent parkowania z kamerą, adaptacyjne ledy i aktywny tempomat. Nawigacji nie używam już w 4tym bmw, więc tym razem nie brałem - autem będzie jeździła głównie żona, która też używa tylko yanosika. Fuckup konfiguracyjny to taki, że zapomniałem dodać składanych lusterek.

Autko na dotarciu, więc o osiągach nie napiszę, ale wydaje się bardzo dynamiczne jak zapewniali inni z tym silnikiem. Fotele i komfort przepaść pomiędzy serią 5, ale sportowy duch na duży plus, odczucia są bardzo pozytywne i taki kontrast jest pożądany jeżdżąc na co dzień 5er.


Kilka zdjęć z komórki i dwa filmiki jakby kogoś interesowało jak wygląda sam LC bez plusa.


g6wf2Zm.jpg


75L7v0S.jpg


5BLiQyk.jpg


7yl8jV1.jpg


VliRVqz.jpg


Filmiki z zegarami i wyświetlaczem centralnym:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Portimao piękny kolorek!

Fajnie że 318i g20 ma normalny silnik i staje się bardzo rozsądnym wyborem, a jeszcze lepiej że ośka. Gratulacje :cool2:

 

I przy 160 trzymała sie jak przyklejona :) więcej na docieraniu nie jechałem :) Generalnie silniczek daje radę, ciekawe jak będzie jak się kiedyś program zrobi. Na razie to mam 4 lata gwarancji :)


Silesianer: Co do rabatu, to chętnie napiszę Ci na PW z namiarami na handlowca, bo naprawdę konkretny człowiek, a miałem przy zakupie kontakt z kilkoma. Felgi 18stki, ale i tak przy zawieszeniu m jest dość twardo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze wygląda, podobają mi się chyba wszystkie kolory poza szarymi. Raz mialem okazje zaparkowac obok portimao w mpaku i nie mogłem zdecydować, czy biała ładniejsza ;)


Fajnie, że do 3ki już nie ma r3, ale to by bylo nieuzasadnione przy spalaniu, jakie ten 2.0 osiąga. Pewnie z 6,5-7,5l Ci spali w mieszanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,


Super furka, rozsądny konfig.


Mógłbyś rozwinąć ten temat "Fotele i komfort przepaść pomiędzy serią 5" ?


Bardzo mnie ciekawi twoja opinia.


Pozdr.

 

No taka, że fotel w serii 5 sportowy jest wygodniejszy (miększy, dłuższy, szerszy, bardziej otulający), jak dla mnie przepaść :) tylko, że to pewnie ma też na rzeczy sporo zawieszenie, choć jak przesiadam się z jednego auta do drugiego to różnica nest mocno odczuwalna. Jechałem 3er 100km i sam poprosiłem żone żeby już się zamienić, bo chciało się do 5er. Mimo tego, że moja 5tka to zwykly sportline 518d bez fajerwerków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratuluje, sliczne auto, wyglad zewnetrzny 10/10, chyba najladniejszy obecnie sedan na rynku.

Ciesze sie, ze BMW oprzytomnialo i wrocili do R4, ciekawy jestem potencjalu tego silnika po chipie, jezeli bedzie mozna to tuningowac na 230-250KM to bedzie to swietne value do codziennej jazdy!


Liczniki okrutnie mi sie nie podobaja ale juz w nocy wygladaja ok jak nie widac tych obramowan.

Szerokosci!

"Sprzedaż najdroższych modeli BMW pikuje do góry" - słonik40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje, sliczne auto, wyglad zewnetrzny 10/10, chyba najladniejszy obecnie sedan na rynku.

Ciesze sie, ze BMW oprzytomnialo i wrocili do R4, ciekawy jestem potencjalu tego silnika po chipie, jezeli bedzie mozna to tuningowac na 230-250KM to bedzie to swietne value do codziennej jazdy!


Liczniki okrutnie mi sie nie podobaja ale juz w nocy wygladaja ok jak nie widac tych obramowan.

Szerokosci!

 

- tu filmik z 220 konikami po programie. Mojej żonce te 156 na razie wystarczy, pierwsze jej RWD, a powiem ze jestem ciekawy jak bedzie sie tym jezdzilo po docieraniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. A z ciekawości na jakich oponach dostałeś auto bo widzę, że też wziąłeś 18tki i jaki jest DOT opon?:)

 

Bridgestone turanza 225/45 i 255/40 z dotem z polowy 20r. Chyba bez ROF.

 

Dzięki bo nie mogłem dojrzeć ze zdjęć. Ja właśnie poprosiłem by się upewnili, czy to ROF czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda. A z ciekawości na jakich oponach dostałeś auto bo widzę, że też wziąłeś 18tki i jaki jest DOT opon?:)

 

Bridgestone turanza 225/45 i 255/40 z dotem z polowy 20r. Chyba bez ROF.

 

Dzięki bo nie mogłem dojrzeć ze zdjęć. Ja właśnie poprosiłem by się upewnili, czy to ROF czy nie.

 

Sprawdzilem dokladnie to opony z 2420, z gwiazdką, ale bez ROF, bo nigdzie nie widze tego oznaczenia. To jak mi teraz twardawo to ciekawe jak bedzie jak zaloze zimowe 17 ROF. Ajjj...


rGqZ3xn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Daj znać proszę jak wygląda sprawa z 17 ROF , też jestem ciekaw . ja od wczoraj jeżdżę na zimówkach Michelin Alpin 6 , jest bardzo komfortowo , ale jestem zdumiony tym że pierwszy raz w życiu jeżdżę oponami zimowymi które są cichsze niż letnie, w ogóle nie słychać tych opon ! :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaj mi się, że 17 powinny być ok. Jednak jest trochę tej gumy. Ja przy adaptacyjnym zawiasie i 18 ROF u kolegi czułem się komfortowo. Ale zwykły zawias sztywniejszy. Sądzę, że adaptacyjny zawias i 18 bez ROF będzie dla mnie naprawdę komfortowe. Na zimę mam 18 ROF Continentala, ale sadzę, że będzie ok. W końcu mieszanka też inna niż do letnich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gratulacje pięknego auta. Kolor z czarnym połyskiem i z M pakietem robi naprawdę dobrą robotę.

Skusiłbym się tylko na większe felgi, rozsądne 19".

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wreszcie zamontowana wisienka na torcie, bez tego auto było niekompletne :) czarny grill :)


466Sf2U.jpg


Co do kół to już na 18 jest dla mnie ciut za twardo, a jeździłem na 19stach g20 kolegi, to było jeszcze twardziej. Boje się, że na 17 ROF będzie gorzej niż teraz na zwykłych 18.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leeo,


mozesz zrobić zdjecie swiateł dziennych, o ile masz te standardowe światła?

 

Dopłaciłem do adaptacyjnych. Krakus ma standardowe, a Randal laserowe, także możesz wybierać :)

 

Kurczę myślałem, ze masz standardy, ale spoko, Krakusa poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.