Skocz do zawartości

6P1 - aktualizacja /Android Auto i Apple CarPlay/


Slyg

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Czy któryś z Waszych sprzedawców ma jakiekolwiek info odnośnie aktualizacji aktywującej na nowo połączenie wifi/Android Auto/Apple CarPlay/ ?

Ile oni się z tym już grzebią ? Pół roku ? :duh:

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam możesz sprawdzić czy Twoje auto kwalifikuje się do akcji serwisowej. Za dużo oczekujesz od serwisu. Poza tym jest już kilkadziesiąt wpisów na tym forum że ta aktualizacja się już pojawiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam możesz sprawdzić czy Twoje auto kwalifikuje się do akcji serwisowej. Za dużo oczekujesz od serwisu. Poza tym jest już kilkadziesiąt wpisów na tym forum że ta aktualizacja się już pojawiła.

 


no tak, oczekiwać od serwisu ASO wiedzy na temat prowadzonych akcji serwisowych i rzetelnego informowania o nich na wyraźne pytanie to zdecydowanie za wiele :D


takie rzeczy to tylko w Bentleyu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam możesz sprawdzić czy Twoje auto kwalifikuje się do akcji serwisowej. Za dużo oczekujesz od serwisu. Poza tym jest już kilkadziesiąt wpisów na tym forum że ta aktualizacja się już pojawiła.

 

Za dużo oczekuję ? Stojąc w serwisie i pytając o akcję serwisową ? Dobry żart... żart klasy premium :P

Dziadkowie kupujący bmw też mają sami szukać po sieci i forach ? :duh:

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wgrałem sobie aktualizację w serwisie :) Jest apple car play, trochę zegary się pozmieniały ( w sensie pokazywanych typów wartości ). Można już więcej niż 1 smartfona z bluetooth itp

Super. Ja się wczoraj też już umówiłem :)

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wgrałem sobie aktualizację w serwisie :) Jest apple car play, trochę zegary się pozmieniały ( w sensie pokazywanych typów wartości ). Można już więcej niż 1 smartfona z bluetooth itp

 

I CarPlay zadziałał ci od razu? Bo ja aktualizację zrobiłem we wtorek i do tej pory Android Auto/Apple CarPlay się nie pojawiło... :mad2:

Moje aktualnie oprogramowanie to 03/2022.52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierając auto w kwietniu, miałem informacje od handlowca ze za miesiąc około widzimy się na akcji serwisowej. Ale nikt nie wiedział czego do końca dotyczy - nawet po aktualizacji w tamtym tygodniu gość z serwisu nie wiedział co zostało poprawione :D

Apple CarPlay działal od razu. A co do innych wartości na zegarach - nic się nie zmieniło, są tak jakby zresetowane do ustawień początkowych. Tak wiec wystarczy w ustawieniach zmienić wyświetlanie obrotów, zamiast procentowych wartości i jest tak jak było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odbierając auto w kwietniu, miałem informacje od handlowca ze za miesiąc około widzimy się na akcji serwisowej. Ale nikt nie wiedział czego do końca dotyczy - nawet po aktualizacji w tamtym tygodniu gość z serwisu nie wiedział co zostało poprawione :D

Apple CarPlay działal od razu. A co do innych wartości na zegarach - nic się nie zmieniło, są tak jakby zresetowane do ustawień początkowych. Tak wiec wystarczy w ustawieniach zmienić wyświetlanie obrotów, zamiast procentowych wartości i jest tak jak było ;)

 

Jakie masz aktualne oprogramowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Czyli w tym temacie nie ma co czekać na info, że jest aktualizacja, tylko do serwisu jechać?

Tak, po aktualizacji pojawiły się opcje, których nie było.

Aczkolwiek mam wrażenie, że czasami idrive się mota i nie łączy tak szybko jak zazwyczaj...

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek mam wrażenie, że czasami idrive się mota i nie łączy tak szybko jak zazwyczaj...

Dokładnie tak, mi czasem nie połączy się z telefonem i trzeba wchodzic w menu i łączyć komórkę. Ostatnio Yanosika nie mogłem wyłączyc na telefonie dopóki nie zgasiłem samochodu na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek mam wrażenie, że czasami idrive się mota i nie łączy tak szybko jak zazwyczaj...

Dokładnie tak, mi czasem nie połączy się z telefonem i trzeba wchodzic w menu i łączyć komórkę. Ostatnio Yanosika nie mogłem wyłączyc na telefonie dopóki nie zgasiłem samochodu na przykład.

No z Yanosikiem miałem to samo, aż musiałem go uwalić :/


Gorzej ze kilka dni temu zerwało mi połączenie podczas rozmowy i teraz nie da się pogadać na moim telefonie bo trzeszczy podczas rozmowy. Jakby telefon zły kodek wczytywał :/

Inne telefony działają, a mój jakby dostał bana na idrive ..... Musze go zresetować i od nowa ustawić. Zobaczymy czy coś to pomoże :(


Spotify czasem zaczyta się w kilka sekund, a czasami po minucie nawet nie działa. Trzeba rozłączyć wifi i na nowo włączyć.

Bez-tytu-u.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie cokolwiek na AndroidAuto działa z dźwiękiem to po telefonie (wykonany, odebrany) dźwięku nie ma. Po poszukiwaniach namierzyłem, że sam się odhacza zezwól Bluetooth dla audio w podmenu po naciśnięciu zalogowanego telefonu. Oczywiście po zaznaczeniu opcji audio wraca między normalnych, ale nie będę w czasie jazdy grzebał w ustawieniach :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie moje auto dzisiaj pobrało samo aktualizację 03/2022.52 i po wyłączeniu zapytało czy przeprowadzić aktualizację (przypominam produkcja 01.2022 z 6P1). Oznajmiło że nie będzie można korzystać z auta przez 20 minut i potwierdziłem.

Całą akcja trwałą ok 20 minut gdzie auto samo uruchamiało różne systemy, światła i wydawało jakieś dźwięki po czym oznajmiło że system został zaktualizowany do ww. wersji.

Wcześniej wszyscy łącznie z serwisem twierdzili, że ta aktualizacja jest możliwa jedynie przez serwis. Albo się coś zmieniło albo moje auto mnie oszukuje.


Orientuje się ktoś czy musze pojawiać się jeszcze w sprawie aktualizacji związanej z 6P1 w serwisie na akcji serwisowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja.

Dzisiaj byłem w serwisie bo twierdzono (serwis) że to co auto pobrało to tylko część systemu i auto musi być podpięte w serwisie na pełną aktualizację która miała trwać 4h.

No i po przybyciu się okazało że jednak moje auto jest już po akcji serwisowej dot. aktualizacji i serwis już jej nie bezie przeprowadzał bo w systemie jej już dla danego auta nie ma.

Czyli jedna wielka ściema z ta aktualizacją w serwisach bo okazuje się że trwa to tylko 20min i auto zrobi ją w końcu samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.