Skocz do zawartości

zmiana umowy z Pre-LCI na LCI


szakal1611

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to moje początki na tym forum więc jeśli popełniam gdzieś błąd albo temat jest mało czytelny to uprzejmie proszę Admina o korekty.


Rozpoczynam tą dyskusję ponieważ jest olbrzymi chaos informacyjny w kwestii naszych obecnych zamówień i tego jak to wszystko może wyglądac w kolejnych miesiącach. Mam nadzieje że ten wątek pozwoli nam uporządkowac pewne fakty i ujednolicić sposób postępowania w zaistniałej sytuacji tak abyśmy po prostu nie dali się zrobić w balona przez naszych kochanych handlowców.


Zamówiłem moje wymarzone bmw m340i auto 18.11.21 z datą odbioru 30.05.22. Auto sie nie wyprodukowało mimo, że miało status 112 jeszcze tydzień temu a produkcja była planowana na 21. tydzień. Doradca twierdził ze auto nie posiada elementów objętych restrykcjami, zapewniał że dojdzie do produkcji. Początkowo mówił o maju/kwietniu, a póżniej obiecywał czerwiec. Wczoraj powiedziano mi, że rzekomo fabryka poinformowała kierownictwo firmy, ze auto sie nie wyprodukuje - obecnie widnieje data produkcji na marzec 2023(skąd aż taka obsuwa, nie ma pojęcia). Rozmawiałem z kierownikiem, który twierdzi, że nie ma zadnych szans na wyprodukowanie preLCI i jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze podpisanie umowy na wersje LCI ' bo im szybciej tym lepiej'. CO CIEKAWE: obecny rabat przestaje obowiązywać (łaskawie dali mi nowy - o 5% niższy), gwarancji ceny nie ma, jest nowa konfiguracja i efekt jest taki ze muszę dopłacić ok. 22000zł jeśli chcę złożyć zamówienie. Podsumowując - salon daje mi do zrozumienia, że albo podpisze aneks albo ten anuluje zamówienie.


Rozmawiając z Wami, dowiaduje sie, że owszem otrzymujecie propozycję przejscia na LCi ale na tych samych warunkach co dotychczas. Z drugiej strony wielu z Was nawet nie usłyszało propozycji przejscia na LCI i jest zdumionych czytając to co piszę.


Rozmawiałem z kierownikiem. Przeprasza za zaistniałą sytuację ale upiera się przy swoim - nie da większego rabatu, nie da gwarancji ceny, nie da gwarancji na to ze auto wyprodukuje sie do końca roku. Zapewnia, że moje zamówienie będzie miało priorytet i ogólnie to ' szampana będziemy niedługo razem pić tylko szybciutko sypnij podpis pod aneksem'


Mam wrażenie że salon nabija mnie w butelkę. Obawiam sie ze chcą namówić mnie na polift za wieksze pieniądze (wbrew obecnej, podpisanej przez obie strony umowie), a auto które zamówiłem w końcu sie wyprodukuje (nikt nie wie czy faktycznie produkcja przedlifta kończy sie w czerwcu - nie ma żadnych PEWNYCH informacji, jedynie spekulacje) i zostanie sprzedane komus innemu za lepszą kwotę niż ta która widniała na mojej umowie.


Niebardzo wiem do kogo z tym pójść ani komu to zgłosić. Ogólnie pachnie to matactwem, szantażem i próbą zamiecenia swojego partactwa pod dywan. Mimo tego, że LCI nie podoba mi sie tak jak przedlift, jestem skłonny poczekać na nową wersję ale nie za wszelką cenę a nowe warunki przedstawione przez sprzedawce są dla mnie niedopuszczalne.


Napiszcie proszę jak wygląda u Was sytuacja, prosze o wsparcie i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam wszystkich, to moje początki na tym forum więc jeśli popełniam gdzieś błąd albo temat jest mało czytelny to uprzejmie proszę Admina o korekty.


Rozpoczynam tą dyskusję ponieważ jest olbrzymi chaos informacyjny w kwestii naszych obecnych zamówień i tego jak to wszystko może wyglądac w kolejnych miesiącach. Mam nadzieje że ten wątek pozwoli nam uporządkowac pewne fakty i ujednolicić sposób postępowania w zaistniałej sytuacji tak abyśmy po prostu nie dali się zrobić w balona przez naszych kochanych handlowców.


Zamówiłem moje wymarzone bmw m340i auto 18.11.21 z datą odbioru 30.05.22. Auto sie nie wyprodukowało mimo, że miało status 112 jeszcze tydzień temu a produkcja była planowana na 21. tydzień. Doradca twierdził ze auto nie posiada elementów objętych restrykcjami, zapewniał że dojdzie do produkcji. Początkowo mówił o maju/kwietniu, a póżniej obiecywał czerwiec. Wczoraj powiedziano mi, że rzekomo fabryka poinformowała kierownictwo firmy, ze auto sie nie wyprodukuje - obecnie widnieje data produkcji na marzec 2023(skąd aż taka obsuwa, nie ma pojęcia). Rozmawiałem z kierownikiem, który twierdzi, że nie ma zadnych szans na wyprodukowanie preLCI i jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze podpisanie umowy na wersje LCI ' bo im szybciej tym lepiej'. CO CIEKAWE: obecny rabat przestaje obowiązywać (łaskawie dali mi nowy - o 5% niższy), gwarancji ceny nie ma, jest nowa konfiguracja i efekt jest taki ze muszę dopłacić ok. 22000zł jeśli chcę złożyć zamówienie. Podsumowując - salon daje mi do zrozumienia, że albo podpisze aneks albo ten anuluje zamówienie.


Rozmawiając z Wami, dowiaduje sie, że owszem otrzymujecie propozycję przejscia na LCi ale na tych samych warunkach co dotychczas. Z drugiej strony wielu z Was nawet nie usłyszało propozycji przejscia na LCI i jest zdumionych czytając to co piszę.


Rozmawiałem z kierownikiem. Przeprasza za zaistniałą sytuację ale upiera się przy swoim - nie da większego rabatu, nie da gwarancji ceny, nie da gwarancji na to ze auto wyprodukuje sie do końca roku. Zapewnia, że moje zamówienie będzie miało priorytet i ogólnie to ' szampana będziemy niedługo razem pić tylko szybciutko sypnij podpis pod aneksem'


Mam wrażenie że salon nabija mnie w butelkę. Obawiam sie ze chcą namówić mnie na polift za wieksze pieniądze (wbrew obecnej, podpisanej przez obie strony umowie), a auto które zamówiłem w końcu sie wyprodukuje (nikt nie wie czy faktycznie produkcja przedlifta kończy sie w czerwcu - nie ma żadnych PEWNYCH informacji, jedynie spekulacje) i zostanie sprzedane komus innemu za lepszą kwotę niż ta która widniała na mojej umowie.


Niebardzo wiem do kogo z tym pójść ani komu to zgłosić. Ogólnie pachnie to matactwem, szantażem i próbą zamiecenia swojego partactwa pod dywan. Mimo tego, że LCI nie podoba mi sie tak jak przedlift, jestem skłonny poczekać na nową wersję ale nie za wszelką cenę a nowe warunki przedstawione przez sprzedawce są dla mnie niedopuszczalne.


Napiszcie proszę jak wygląda u Was sytuacja, prosze o wsparcie i z góry dziękuję

 

Edit: Inchcape w WWA akurat trzyma poziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szakal, oni chcą Cię w bambuko zrobić. Każdy Cygan by to wymyślił co oni: „dawaj frajerowi powiemy że musi LCI zamówić (aneks) a jego stare zamówienie sprzedamy naszemu kumplowi który się wczoraj zgłosił po m340i” xD

Zamówiłeś BMW? No to czekaj. Jakieś się wyprodukuje. Żadnego aneksu do tego nie potrzeba. Przynajmniej żaden Dealer poza Twoim jeszcze tego nie powiedział z tego co czytam. Pisałem/ wklejałem Ci co mój Dealer mi napisał.

Edytowane przez jaworq
Stop Electric GO V8. 2 litry to może mieć czajnik ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak salon robi taką wiochę, to wpadłbym tam i zrobił program na tvnturbo, jak gwarantują ceny, a później handlują kogoś rabatami, pod stołem zgarniając pewnie za to kase...

To powinno pójść do jakiejść Uwagi albo coś...

Powiem tak, możemy zrobić zlot jak będą tak się z nami szarpać, pod siedzibą firmy... przyjedzie telewizja i będzie wiocha na całą bawarię...

Może Niemcy zabronią sprzedaży w PL BMW, skoro nie potrafią uczciwie sprzedawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rabat jest przyzwoity jak na obecne czasy ale z drugiej strony - osiągalny nawet teraz u innych handlowców, podpisując umowę od zera na poliftowy model. Jeśli ktoś chce wiedzieć więcej, niech pisze do mnie na priv. Na razie nie będę wszystkiego upubliczniał, zobaczymy jak się sprawy potoczą.


Na razie chce wiedzieć kogo spotkał mój los i czy tego typu praktyka, czyt. dopłacanie do LCI, jest powszechna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zgadnę…Bawaria Motors?

 

Ja mam w Bawarii 047, czekam na slot w czerwcu, info mam takie ze "bedzie co bedzie, pewnie juz LCI. Jak dostaniemy slot i okaze sie ze jest na LCI to musimy zrobic drobne korekty w konfigu. Cena bez zmian". Ani slowa o aneksach, dodatkowych oplatach, nic w tym stylu. Zobaczymy jak dlugo. Mam wrazenie ze nawet w obszarze jednego dealer'a ale miedzy salonami sa rozne wersje. Ba, pomiedzy handlowacmi w tym samym salonie sa odmienne zdania... Balagan i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawa Inchcape Wrocław przytoczona przez jednego z użytkowników.



'Właśnie wróciłem od dealera. Moje zamówienie prelift z 11.2021 się nie wyprodukuje. Będzie za to na 100% LCI, ale nie wiadomo kiedy xD Powinno być w tym roku. Właśnie podpisałem aneks. Dostałem gratisy w postaci dodatkowego wyposażenia: harman kardon i ładowanie bezprzewodowe. Cena auta bez zmian. Nie jest to traktowane jako nowe zamówienie, tylko po prostu aneks do zamówienia z 11.2021: "Zmiana modelu na 41FF BMW M340i xDrive Sedan".'


Okazuje się że jednak można postąpić właściwie

Edytowane przez szakal1611
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapytalem sprzedawce jaki jest status mojego zamowienia, odpowiedz ktorą dostalem od szprzedawcy z bawaria kato, zamówienie z wrzesnia 320i.


Dzień dobry,

Zamówiony przez Pana samochód nie został zaalokowany produkcyjnie na linie montażową przez zmianą modelu (liftingiem).

Na ten moment w związku z duża ilością różnic i zmianą cen modelu po liftingu bierzemy pod uwagę dwa scenariusze:

Rekonfiguracja samochodu do wersji po liftingu przy podtrzymaniu starych warunków rabatowania ale zastosowania nowej ceny zamówionego egzemplarza.

Zwrot zaliczki i rezygnacja z złożonego zamówienia.

Pytanie czy jesteśmy w stanie się spotkać w salonie i przedyskutować obie opcje, konfigurator internetowy wersji po liftingu jeszcze nie został uruchomiony (data startu to początek czerwca).

Również pytanie do Pana czy ma Pan jeszcze czas i siłę oczekiwać na produkcję której daty na ten moment nie jestem w stanie określić?


Oczywiscie we wczesniejszych mailach otrzymałem wielokrotnie zapewnienie ze cena sie nie zmieni i jak widac zostalem oszukany.

W skrócie sprzedawca oferuje mi nowy cennik i 11% rabatu. Sprzedawca mija sie z prawdą pisząc ze konfigurator jest niedostepny. Dodatkowo moja konfiguracja była dobrze dosyc wysoka i miala chyba wszyskie elementy wyposazenia konieczne do przejscia na lci takie jak m-pakiet, rozszerzone reflektory led, felgi 19cali, zegary z systemem multimedialnym navi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę ze powinieneś im napisać ze co cię to obchodzi ze nie uzyskali alokacji (bo co Ci do tego jak wyglądają ich wewnętrzne procesy), złożyłeś zamowienie więc oczekujesz jego realizacji po ustalonych warunkach/cenie a jak nie robią już tego produktu to niech robią upgrade w cenie na która zawarli umowę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zapytalem sprzedawce jaki jest status mojego zamowienia, odpowiedz ktorą dostalem od szprzedawcy z bawaria kato, zamówienie z wrzesnia 320i.


Dzień dobry,

Zamówiony przez Pana samochód nie został zaalokowany produkcyjnie na linie montażową przez zmianą modelu (liftingiem).

Na ten moment w związku z duża ilością różnic i zmianą cen modelu po liftingu bierzemy pod uwagę dwa scenariusze:

Rekonfiguracja samochodu do wersji po liftingu przy podtrzymaniu starych warunków rabatowania ale zastosowania nowej ceny zamówionego egzemplarza.

Zwrot zaliczki i rezygnacja z złożonego zamówienia.

Pytanie czy jesteśmy w stanie się spotkać w salonie i przedyskutować obie opcje, konfigurator internetowy wersji po liftingu jeszcze nie został uruchomiony (data startu to początek czerwca).

Również pytanie do Pana czy ma Pan jeszcze czas i siłę oczekiwać na produkcję której daty na ten moment nie jestem w stanie określić?


Oczywiscie we wczesniejszych mailach otrzymałem wielokrotnie zapewnienie ze cena sie nie zmieni i jak widac zostalem oszukany.

W skrócie sprzedawca oferuje mi nowy cennik i 11% rabatu. Sprzedawca mija sie z prawdą pisząc ze konfigurator jest niedostepny. Dodatkowo moja konfiguracja była dobrze dosyc wysoka i miala chyba wszyskie elementy wyposazenia konieczne do przejscia na lci takie jak m-pakiet, rozszerzone reflektory led, felgi 19cali, zegary z systemem multimedialnym navi

 

Miło z ich strony, że podtrzymują 11% rabatu, ja nie dostąpiłem takiego zaszczytu ani nie dostałem propozycji rekonfiguracji zamówienia. Mam nadzieję, że centrala coś zrobi z tymi oszustami :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to powinna być jedna, odgórna wersja dla każdego a nie co salon to co innego...

 

Ale to by potwierdzało moje domysły, że komuś oddali moje zamówienie stąd brak propozycji na LCI. Chyba ten ruch in się średnio opłacił..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to powinna być jedna, odgórna wersja dla każdego a nie co salon to co innego...

 

Ale to by potwierdzało moje domysły, że komuś oddali moje zamówienie stąd brak propozycji na LCI. Chyba ten ruch in się średnio opłacił..

 

poczekaj trochę, temat jest świeży, jak też nic oficjalnie nie dostałem....takich co zmówili a nie odebrali jest wielu....niektórzy nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się ze Tomson to akurat ma najbardziej klarowną sytuacje z nas wszystkich. Potraktowali go jak śmiecia, nie dając nawet cienia szans na realizacje zamówienia na starych warunkach



Ja już mam wywalone, większym problemem jest to, że sprzedałem swoje F36 i musiałem szybko kupić coś na przeczekanie. Tak więc od dziś mam E46 325i z 2003 roku bez gazu, ładny stan udało mi się wyrwać od znajomego za 10 tys. Auto ma swój klimat i nawet się nim jaram tak jak Panie pod Explosion na Gocławiu 12 lat temu :D

Lepsze to niż miętowy Fiat 500 mojej kobiety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze sztuką i szacunkiem do klienta dealer powinien podejść tak, że zmienia na LCI i za wyposażenie którego brak obniża cenę, a za dodatkowe nic nie dolicza. Ale niestety jest jak jest i każdy dealer podchodzi do sprawy inaczej, bo dystrybutor (BMW PL) ma swoje zasady i koniec. Nie ma negocjacji między nimi a dealerem. I to od dealera zależy, czy chce wyciągnąć jak najwięcej czy go przy sobie zatrzymać.


Ja jeszcze nie wiem jak będzie z moim autem, ale ja już zamawiałem LCI, ale wg konfigu z preLCI z zastrzeżeniami. Mam nadzieję, i wierzę w to, że mój dealer podejdzie do sprawy uczciwie. Znamy się już parę ładnych lat i w tym czasie trochè aut u nich kupiliśmy (średnio 1,2 rocznie ;)). Wszystkie też u nich serwisowane. A to jest niemały dla nich zysk.


Natomiast przestrzegam wszystkich przed Bawaria Motors. Ostatnio dociera do mnie coraz więcej informacji z różnych źródeł i wszystko zaczyna mi się sklejać do kupy. Za dużo napisać nie mogę, ale to jest śliski temat. Wy czekacie na swoje G20/21 po X miesięcy, zaś w bardzo krótkim czasie dostarczają super auta (np. M5, M8 itp), mimo że sloty produkcyjne są ograniczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak salon robi taką wiochę, to wpadłbym tam i zrobił program na tvnturbo, jak gwarantują ceny, a później handlują kogoś rabatami, pod stołem zgarniając pewnie za to kase...

To powinno pójść do jakiejść Uwagi albo coś...

Powiem tak, możemy zrobić zlot jak będą tak się z nami szarpać, pod siedzibą firmy... przyjedzie telewizja i będzie wiocha na całą bawarię...

Może Niemcy zabronią sprzedaży w PL BMW, skoro nie potrafią uczciwie sprzedawać...

 

Jeśli do Uwagi się nie dostanie, mogę pomóc w produkcji wideo na yt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jest PRZEŁOM


Otóż po tym jak uparłem się, że w żadnym wypadku nie mam ochoty dopłacać za cokolwiek oraz po poinformowaniu BMW Polska o zaistniałej sytuacji, udało się uzyskać aneks na starych warunkach.


Panowie, jeśli czujecie, że nabijają Was w butelkę - cisnąć ich do oporu, nie ustępować. Jak ktoś chce więcej szczegółów, piszcie na priv


Dzięki za wsparcie, zwłaszcza użytkownikowi Jaworq, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.