Skocz do zawartości

Zmiana świateł na lasery a KAFAS


zoom83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do podmiany świateł podstawowych na laserowe. Chcę to zrobić głównie z uwagi na potencjalną możliwość używania asystenta świateł. Mam kamerę KAFAS, ale z jednym okiem kamery. Czy system FLA wymaga jakiejś dodatkowej kamery, czy samochody różnią się kamerą na szybie? Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cześć, ja mam adaptacyjne ledy i miałem zamiar wymienić na laser led, ale koszty są ogromne. Oprócz wymiany lamp chciałem dołożyć aktywny tempomat, w poprzednim aucie miałem, teraz ubolewam, bo go nie mam, ale jak mam wyłożyć kilkadziesiąt tys. złotych to podziękuję. Już lepiej chyba zmienić samochód niż bawić się w przeróbki. Podsyłam wiadomość jaką dostałem po zapytaniu o doposażenie samochodu;


Witamy serdecznie Panie Przemysławie.

Na wstępie dziękujemy bardzo za zainteresowanie naszymi usługami :).


W Pana pojeździe znajduje się kamera w wersji "okrojonej" MID. Nie umożliwia to doposażenia samochodu w aktywny tempomat dalekiego zasięgu bez jej zmiany.

Należało by zmienić kamerę na szybie przedniej. Koszt okolice 5tyś za samą kamerę.

Z zmianą instalacją + zakupem wszystkich kodów aktywacyjnych FSC wyjdzie w okolicach ~10tyś. A to dopiero sama kamera. ACC to kolejne ~10tyś.

Mimo, że wszystko będziemy mieć i tak nic nie zrobimy. Wspomniane kody FSC to kody licencji aktywacji funkcji w samochodzie w tym właśnie ACC, jak również asystent świateł, o który też Pan pytał. Kupuje się je w BMW pod VIN pojazdu. Na ten moment BMW ich nie udostępnia i nie wiadomo kiedy i czy kiedykolwiek udostępni. Do wcześniejszych modeli było można je bezproblemowo kupić. Teraz jest problem nie wiedzieć dlaczego. Więc z powyższych opcji na razie nici.


Co do laserowych lamp. Do tej pory wszystkie zmiany robiliśmy na kamerze pełnej HIGH, a nie na wersji MID. Nie widzieliśmy wersji z słabszą kamerą i laserami. Lasery prawdopodobnie (tutaj nie mamy pewności) wymagają również kamery pełnej HIGH. Gdyby tak było koszt laserów używanych w dobrym stanie zamknie się w okolicy ~20tyś. Jeżeli kamera u Pana będzie wystarczająca to koszt zmniejszy się o mniej więcej połowę.


W załączniku do tego maila znajdzie Pan pełną specyfikację samochodu oraz przygotowaną dla Pana ofertę na opcje, które bezproblemowo i bez przeróbek można zrobić w Pana samochodzie.

Jeżeli coś w ofercie jest niezrozumiałe lub potrzebuje Pan więcej szczegółowych informacji prosimy o kontakt.

Chętnie wyjaśnimy, doradzimy i pomożemy Panu w kwestiach związanych z Pana samochodem.


Jednocześnie gorąco zachęcamy Pana do "odwiedzenia" miejsca, gdzie staraliśmy się bardzo dokładnie odpowiedzieć na najbardziej nurtujące kwestie naszych klientów, dotyczące gwarancji producenta, wykonanych modyfikacji oraz szczegółów technicznych :). http://mobilecoders.pl/faq/

Z poważaniem,


--

MOBILE CODERS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KAFAS mid z "jednym okiem" i mogę HBA wykupić przez ConnectedDrive. Na lewej dźwigni przy kierownicy (od kierunkowskazów) jest przycisk od asystenta świateł i po naciśnięciu wyświetla mi się komunikat o możliwości zakupu funkcji. Dodam, że mam adaptacyjne ledy. Brak aktywnego tempomatu i jakichkolwiek asystentów. I z tego co pamiętam HBA można było zamówić nawet do podstawowych świateł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fabryki mam adaptacyjny tempomat i kamerę MID więc to za przeproszeniem pieprzenie. Zmieniłem lampy z podstawowych na lasery ale nie udało mi się uruchomić HBA i selective beam właśnie przez brak FSC. Lampy dobrze świecą, działa doświetlanie statyczne i dynamiczne (skręcanie), ładnie wyglądają ale nie wycinają pojazdów jadących z naprzeciwka. Czekam aż coś się ruszy w temacie ale nie znalazłem jeszcze nikogo kto by mi mógł w tym temacie pomóc. Pies pogrzebany jest w tym, że ja nawet HBA nie miałem w standardzie. Jutro jadę do salonu na akcję serwisową, zobaczymy co mi powiedzą.

To mnie miło zaskoczyłeś z tym tempomatem, a z lampami jak wyglądała wymiana? Wymieniałeś tylko lampy, czy oprócz tego jakaś wiązka i kodowanie, i czy dużą różnicę widzisz względem adaptacyjnych, bo szczerze nie jeździłem w nocy na laserach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.