Skocz do zawartości

Nawigacja G20


adobry

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, mam nawigację pro. a że są wakacje to ją testuję po kraju. Proszę o porady jak ją efektywniej używać. Puki co pomarudzę:

- wyznaczona trasa praktycznie słabo widoczna, zielone i białe się zlewają.

- prowadzi po drogach w remoncie a raz koniecznie chciała po drodze polnej :evil:

Teraz pytanie: czy są gdzieś opcje dróg do pomijania (poza płatnymi - tych nie pomijam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Koledzy, mam nawigację pro. a że są wakacje to ją testuję po kraju. Proszę o porady jak ją efektywniej używać. Puki co pomarudzę:

- wyznaczona trasa praktycznie słabo widoczna, zielone i białe się zlewają.

- prowadzi po drogach w remoncie a raz koniecznie chciała po drodze polnej :evil:

Teraz pytanie: czy są gdzieś opcje dróg do pomijania (poza płatnymi - tych nie pomijam)?

 

Fakt jest to malo czytelne ale head up ratuje sprawe. Niestety nie ma opcji pomijania roznych klas drog :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt zielona trasa na zielonej drodze to pomyłka. Zresztą myślałem że AA to badziew używając tylko w bmw. Ale pożyczyłem citroena na wakacjach. Podłączasz telefon cyk i wszystko jest od ręki beż kombinowania , zrywania itd. Telefon po BT tak samo wsiadasz i nic nie musisz parować nawet za pierwszym razem. SMSy ci sie wyświetlają, nie zrywa audio. Szok że w aucie za połowę ceny BMW działa to lepiej. Ale żeby było jasne citroen jeździ gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do soboty miałem wrażenie, że nawigacja w BMW radzi sobie całkiem dobrze. Jednak jadąc w sobotę pokierowała mnie na roboty drogowe i drogę, która od roku jest zamknięta (wiedziałem, że jadę źle, ale byłem ciekawy co się wydarzy + to Niemcy, więc powinno być raczej aktualne) i "najlepsze" było to, że 300 metrów przed zjazdem na ekranie widać było znak zakazu ruchu (czyli zamknięcie drogi było w nawigacji), a i tak kierowało mnie na tę drogę...dopiero jakieś 100 metrów przed skrętem nawigacja przekalkulowała drogę i zamiast zaproponować powrót na wcześniejsze rondo i drogę +/-7km przeliczyła trasę na 25km wycieczki krajoznawczej ;) Przełączenie na AA i Google Maps dało zdecydowanie lepszy efekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi w AA by trasę wyświetlał między zegarami, jak w BMW ;/ Ale Navi BMW raz mnie wyprowadziło na jakąś polną szutrową drogę, na dodatek zamkniętą jak się okazało.


Druga sprawa to AA strasznie drenuje baterie, na ładowarce indukcyjnej telefon się mega grzeje i chyba szybciej się rozładowuje niż ładuje. A jak jeszcze spotify dodamy do tego przez AA to telefon nie wyrabia i ścina muzykę. O ile Spotify zainstalowałem przez connected drive i ze ścinaniem problemu nie ma, to czy ta indukcja zawsze tak słabo działa? Da się coś z tym zrobić? Uchwyt z xiaomi za 120 zł lepiej ładuje niż BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy wyświetlacz wyświetla jedynie komunikaty za ile i gdzie skręcić.

Jeśli chodzi o samo rozładowywanie telefonu to ja mam kabelek usb-c wyciągnięty z podłokietnika i przy wszystkich możliwych połączeniach (wifi, bluetooth, transfer danych, lokalizacja, yanosik, apka do audiobooków, YT music) bateria się nie rozładowuje + telefon jest ciepły, ale nie wydaje mi się, żeby się przegrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przy wymianie oleju poinformowano mnie w ASO, że mam upgrade map i płacę za to jakieś 85 zł (?). Na marginesie mam wykupione darmowe mapy BMW na 5 lat. O co chodzi? Tyle sobie życzą za kabelek czy za WiFi na parę minut.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, przy wymianie oleju poinformowano mnie w ASO, że mam upgrade map i płacę za to jakieś 85 zł (?). Na marginesie mam wykupione darmowe mapy BMW na 5 lat. O co chodzi? Tyle sobie życzą za kabelek czy za WiFi na parę minut.

 

Przecież aktualizacje możesz zrobić sam. Zaloguj się na komputerze na connected drive i masz zakładkę by pobrać mapy na pendrive (około 30 Gb). Wpinasz do auta i się aktualizuje. Pewnie ASO liczy sobie za usługę. Mogliby już odpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem aktualizację sam i jest OK. Proces trochę trwa bo Europa jest za 30GB. Mam pytanie: jak to działa?


Automatyczna aktualizacja mapy

Dla niektórych regionów otrzymasz automatycznie przeprowadzone aktualizacje map do sytemu nawigacji Twojego BMW.

Zapisany wybór: Czechy, Polska, Słowacja


Przed ręczną aktualizacją miałem info o mapie Europy i trzech krajów. Drugie znikło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam live cockpid standard.

Czy jest szansa "wgrać" coś aby można było obsługiwać androida.

9600 za nawigacje, to trochę dużo, powinno to być w standardzie, ale skoro nie jest to ja uważam że dużo za coś co w skodzie fabii dają za free.

Podobno mózna za parę stówek coś ogarnąć, ale jakieś konkretne firmy?

Najlepiej z połidnia PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam navi profesional i jest rewelacyjna , wyznacza kilka tras do wyboru, pokazuje natężenie ruchu online, idealnie dostosowuje się na wyswietlaczu oraz HUD. Jest bardzo czytelna i cokolwiek to znaczy jest samouczaca się ???

HUD nie mam, ale ta mapa między zegarami jest ekstra, dlatego korzystam częściej z niej niż Android auto. Co do samouczenia, mnie navi na początku prowadziło do domu najkrótsza trasą, ale ja wolę jechać trochę na około, bo lepsza droga. Za 3 razem już mnie zaczęła prowadzić tak jak ja jeżdżę, więc jakieś tam AI siedzi :) Ale jak jechałem po jakichś wioskach to mnie w nocy wyprowadziło na zamkniętą drogę i już musiałem odpalić google maps ;)


Pytanie: Podobno Adaptive Mode usztywnia zawieszenie na zakrętach (przy adaptacyjnym zawieszeniu) korzystając właśnie z navi. Trzeba mieć w tym celu włączoną nawigacje BMW, czy na android auto też to jakoś ogarnia? Czy może w ogóle nie ma to związku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
Koledzy, przy wymianie oleju poinformowano mnie w ASO, że mam upgrade map i płacę za to jakieś 85 zł (?). Na marginesie mam wykupione darmowe mapy BMW na 5 lat. O co chodzi? Tyle sobie życzą za kabelek czy za WiFi na parę minut.

 

Przecież aktualizacje możesz zrobić sam. Zaloguj się na komputerze na connected drive i masz zakładkę by pobrać mapy na pendrive (około 30 Gb). Wpinasz do auta i się aktualizuje. Pewnie ASO liczy sobie za usługę. Mogliby już odpuścić

Nie bardzo ogarniam tej aktualizacji map. Jestem zalogowany na ConnectedDrive i taki komunikat:

ZAMÓWIONO DO 10.06.2022

AM-JKLWv9LMO6a8AjubljofzIui6HrgwhIfOQwaPpRh5v-nyVd4S3SewxKPuPA_t0ldEQNZrvN_QAu6RFd3TikueaPOczMOwLbNVOEDxOprx8xGoXCFMwYU-pp1LS-w28Eb09IlOx5YhGmEr40rswubTD7F8=w2544-h1251-no

I kontynuuj zakupy-> wracam tu?

AM-JKLXEtRVXuOvX-sp8aw0sK-OJ4yELJJV4QyeyQuqy0oVaXoareyLxiwwSLK4P-AEZZtMOHKBfb7XurRX7ju2tcVykh45s8bYLwtSFFa46l5J3Q_difkBkrYiqXMDqhxpkMlntoP_HWngAQF5V9mU_oE6c=w2560-h1260-no


O co chodzi jak te mapy pobrać?

edit:

OK można usunąć post, już znalazłem BMW DownloadManager, ale forum nie daje takiej skomplikowanej opcji, żeby swój post skasować :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na każde pytanie była odpowiedź, forum by miało jeszcze większy sens. Tym czasem 80 % moich postów (i nie tylko moich) - zapytań pozostaje nie rozwiązana, ani nikt nawet nie próbuje pomóc. Tak smutna prawda :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby na każde pytanie była odpowiedź, forum by miało jeszcze większy sens. Tym czasem 80 % moich postów (i nie tylko moich) - zapytań pozostaje nie rozwiązana, ani nikt nawet nie próbuje pomóc. Tak smutna prawda :cry2:

 

Przejrzałem cześć Twoich wpisów i zapytań.

Forum to nie encyklopedia wiedzy ekspertów i inżynierów BMW.


Zadajesz dość specyficzne pytania więc nie oczekuj instant odpowiedzi ( albo wogóle ).

Jak ktoś coś wie to podpowiada.

Jak nie wie to co ma zrobić - zmyślać ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.