Skocz do zawartości

Zakup G20 vs G30


adziopak

Rekomendowane odpowiedzi

to z racji tego, że jestem dość młody (24 l.), pewnie zostanę przy g20, choć też sobie cenię komfort, ale nie chcę też mocno nadwyrężać budżetu firmy na dobrze wyposażoną 5tkę

a na wyższe klasy zostawie sobie czas na później może... ;)

Chcę odczuwać frajdę z jazdy, ale kiedy mam długą trasę do pokonania, chcę żeby mnie ona nie męczyła.

Moje G30 530ix M-sport czarny szafir

Jeśli szukasz zespołu na wesele, to zapraszam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie bardzo rozumiem co jest takiego zlego w fotelach w G20 tych Mpakietowych. Mam dobrane ledzwie, jest tez regulowana szerokosc oparcia, podparcie ud wysuwane. Fotel raczej obszerny. Ok, G30 ma lepsze, ale bez przesady. Jezdzi sie naprawde ok, mam wariant Alcantara/Sensatec. Bylem sceptycznie nastawiony, bo sporo sie przewijalo tych wlasnie zlych slow o fotelach w G20 - dla mnie sa w porzadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co jest takiego zlego w fotelach w G20 tych Mpakietowych. Mam dobrane ledzwie, jest tez regulowana szerokosc oparcia, podparcie ud wysuwane. Fotel raczej obszerny. Ok, G30 ma lepsze, ale bez przesady. Jezdzi sie naprawde ok, mam wariant Alcantara/Sensatec. Bylem sceptycznie nastawiony, bo sporo sie przewijalo tych wlasnie zlych slow o fotelach w G20 - dla mnie sa w porzadku.

 

Dupiszcze jest twarde, wąskie i źle wyprofilowane. Któryś z forumowiczów oddał samochód do salonu ze stratą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio G20 w Mpak na felgach 19’, z fotelami Mpakowymi wlasnie, w skórze.

Zrobilem dwie trasy 3.5h po A i S. Bylo naprawde bardzo wygodnie - brakowalo mi podparcia ledzwiowego (coz taki egzemplarz), ale poza tym fotele byly naprawde ok.


Zawiasem tez bylem zaskoczony na plus. W teorii preferuje komfort, ale swietnie jezdzilo sie ta trojka. Precyzyjnie, przyklejona do drogi.


Dalej czekam na swoje G30, ale po tym czasie z G20 konkluzja z zona byla taka, ze trojka by nam wystarczyla (a w sumie to 4GC <3).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupiszcze jest twarde, wąskie i źle wyprofilowane. Któryś z forumowiczów oddał samochód do salonu ze stratą.

 

Ja potwierdzam, te fotele z M pakietu są tragiczne, ani sportowe, ani tym bardziej komfortowe. Jak dla mnie to nawet stary Seat Leon miał lepsze fotele. Jak ktoś jest "większy", czyli ma około 190 i waży 90 kg jak ja, to powinien zdecydowanie zastanowić się nad opcją "Sportowe fotele przednie M". Koniecznie skóra, bo ta podstawowa skajka i szmata nie nadaje się nawet do obicia siedzenia w ciągniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zobacz sobie fotele M w g20 sportowe fotele alcantara / materiał

 

No ale ja dokładnie o tym mówię:


$_131.JPG


tego typu fotele mam w swojej G20 i są jak dla mnie tragiczne. Notoryczne bóle pleców, źle i nierówno wyprofilowane siedziska + ta tkanina pod którą zawsze, ale to zawsze podwija mi się koszulka. Nie polecam, zdecydowanie.


Natomiast, miałem okazję siedzieć w tych fotelach (sportowe fotele M):


$_59.JPG


no I to jest zupełnie inna klasa. Warte każdej złotówki, w porównaniu z fotelami z pakietu M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie mówiłem o tych samych fotelach. Siedziałem w tych i w tych. Jezdzilem w alcantarach (tylko że z pełną elektryczną regulacją i ledźwiami - tu na zdjęciach podesłałeś regulację manualną), jestem podobnych gabarytów jak napisałes i nie miałem żadnych problemów. Natomiast siedziałem w M3 z tymi fotelami M i były maksymalnie twarde. Pytałem się też o opinie ludzi, którzy je mają i potwierdzali, że te fotele nie nadają się na trasy 300km+.


Wg mnie to kwestia 100% indywidualna i nie można dawać osądów że coś jest ogólnie niewygodne lub wygodne zwłaszcza jeśli chodzi o fotele. Dla kogoś będą wygodne, dla kogoś nie - ile ludzi tyle opinii, kręgosłupów, wad ciała, sylwetek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio okazję pojeździć po 2 dni samochodami z dokładnie tymi samymi fotelami które są wyżej, w jednej G21 była Alcantara z Sensateciem na zwykłych sportowych a w drugim Vernasca czarna na fotelu sportowym M, szczerze mówiąc to nie zauważyłem specjalnie róznicy w wygodzie między nimi podczas zwykłej jazdy po mieście na średnich odcinkach (~20km). Te bardziej sportowe oczywiście odrobinę lepiej trzymają, ale różnica nie jest prawie w ogóle odczuwalna jeżeli się o tym ciągle nie myśli. Zauważyłem natomiast, że te w pełnej skórze podczas minionych upalnych dni były nieznośne jeżeli chodzi o stopień nagrzewania się w słońcu. Ostatecznie w swojej konfiguracji zdecydowałem się właśnie na alcantarę w Mpakowych zwykłych fotelach sportowych, za to dobrałem sobie światła Laserowe. Co do G30 żeby nie być totalnie off-topic to fotele komfortowe są z totalnie innej bajki i jakby były możliwe do wzięcia w G20 raczej bym się dwa razy nie zastanawiał. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na początku bardzo narzekałem na sportowe fotele w G20.


I problem jednak leżał w moich przyzwyczajeniach oraz w źle ustawionym fotelu. Ustawiłem w końcu dobrze fotel (kąt siedziska i kąt oparcia) w taki sposób, żeby plecy i uda przylegały całe do fotela. Dodatkowo dup.a zawsze mocno cofnięta do punktu stycznego na środku fotela. Regulację mam ręczną.


Dodatkowo zaznaczę, że mam 186cm wzrostu i fotel mam podniesiony do góry w taki sposób, żeby pomiędzy głową na podsufitką weszły 4 palce mojej dłoni jak siedzę prosto.


Natomiast jest jedna rzecz, która moim zdaniem w tych fotelach jest pomyłką, przeszycia na siedzisku (te dwa wzdłuż), które miały być chyba stylistycznie super, a efekt jest taki, że wrzynają się po prostu w dupę.

O ile mam jeansy - to luz, ale nie daj boże ubiorę coś cieńszego czy dresy, to wrażenie jest jakbym ciągle coś miał w tylnych kieszeniach. Po prostu WTF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Natomiast jest jedna rzecz, która moim zdaniem w tych fotelach jest pomyłką, przeszycia na siedzisku (te dwa wzdłuż), które miały być chyba stylistycznie super, a efekt jest taki, że wrzynają się po prostu w dupę.

O ile mam jeansy - to luz, ale nie daj boże ubiorę coś cieńszego czy dresy, to wrażenie jest jakbym ciągle coś miał w tylnych kieszeniach. Po prostu WTF.

 

O którym obiciu fotela mówisz? Podstawowym Alcantara/Sensatec czy może Vernasca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.