Skocz do zawartości

Powłoka ceramiczna - czy warto ?


boohmacher

Rekomendowane odpowiedzi

W dobie rewelacyjnych folii PPF, niestety ceramika w/g mnie obecnie to przeżytek. Pierwszy raz mam 2 auta obklejone PPFami CAŁE - jezu o ile mniej chrzanienia się niż z utrzymaniem tej ceramiki ... a efekt obłędny. W szczególności, że na Mercu mam Xpel Ultimate Plus (USA) czy jakoś tak a na BMW mam folię Gyeon (Korea Płd) :


https://gyeonquartz.pl/ppf-collection/


Jak w 2019 kładłem PPFa na Mercedesa i w 2021 teraz tego Gyeona na BMW to mam wrażenie, że te folie dzielą lata świetlne na korzyść tego Gyeona - w szczególności o wygląd czystego auta jak by był cały w szkle. Zero problemów z odpryskami, zero z rysami, zero ze swirlami (obie są samoregenerujące), zero z owadami i wżerami i odbarwieniami, zero żadnych ceramik czy wosków i pierdzielenia się z tym, potem odnawiania i zero jeżdżenia na jakieś detailingowe sprawdzenia czy konserwacje tylko zwykła dobra myjnia ręczna... Ja już do ceramiki to w życiu nie wrócę...


Miałem auto w ceramice - ale trzeba było na to chuchać i dmuchać i odnawiać, miałem w 1/3 folii i reszcie ceramiki -> też słabo jedno złe mycie i efekt snieżnej kuli idzie i przepaść między przodem a tyłem, tylko koszt położenia folii (DOBREJ) na całym aucie no to już troche jest, ale przy aucie za 200tys wydanie 10tys na to chyba można.


A jak myłem BMW na myjni ręcznej tam gdzie zawsze to aż kierownik wyszedł się zapytać jak to zrobiłem, że auto tak wygląda obłędnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja wszystkie auta oddaje do RS Detailing na Herbowej w W-wie (http://rsdetailing.pl/) - korzystam z ich usług od ... z 6-7 lat i zawsze jestem bardzo zadowolony (jak się przyjrzysz to nawet ramki są z RS-Detailing.pl - bo zawsze mi zmieniają, choć pytają się czy mogą to zrobić) :


BMW jest Sapphire Black (to auto mojej żony jakby co hahaha)

Mercedes jest designo - Diamond White


Tu jest po folii na wszystkim (Gyeon) nie żadna 1/3 tylko wszystko, lekko umyty. Uważam, że lakier po PPF się w ogóle nie starzeje. Tak jakbyś zatrzymał czas w czasie ZERO gdy odbierasz auto. Kupiłem auto roczne z przebiegiem 5000km (bo nie dało się zamówić nowego w tej konfiguracji w jakiej chciałem, o czym wszyscy tu teraz gadają). Oddałem do RS-Detailing, widziałem, że przy znaczku BMW z przodu są rysy. Mówie im przepolerujcie mi te rysy - oni - NIE, bo nie ma sensu, szkoda lakieru, folia przykryje, a potem jak będziesz chciał zdjąć folię to i tak trzeba zrobić polerkę. Zaufałem im - odebrałem auto - śladu nie było żadnej rysy. PPF przykrył i wyrównał wszystkie niedoskonałości rocznego lakieru :shock:



c2aea04213.jpg


6682d482ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ja właśnie mam saphire black. Odbieram około 12 lipca. Zaraz w poniedziałek do nich dzwonię. Myślę że jak podstawie im auto od razu po odebraniu to będzie najlepiej.

Jeszcze raz dzięki za kontakt do nich. Jest dużo takich przybytków ale nie wszyscy jednak są godni polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też okleiłem sapphire black. Ale ja po 2,5 tys km... i do tego czasu złapałem jeden odprysk na masce i jakiś jeden o dziwo na tylnym zderzaku, więc oddawaj od razu z salonu jak możesz, ja miałem termin na miesiąc do przodu po odbiorze. Odprysków folia nie zakryje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Ja właśnie mam saphire black. Odbieram około 12 lipca. Zaraz w poniedziałek do nich dzwonię. Myślę że jak podstawie im auto od razu po odebraniu to będzie najlepiej.

Jeszcze raz dzięki za kontakt do nich. Jest dużo takich przybytków ale nie wszyscy jednak są godni polecenia.

 

Oni to sugerują lawetą odwieźć im auto po odbiorze, ale to już przesada jak będziesz odbierał w W-wie auto, generalnie są dość mocno pedantyczni :) Tylko radzę Ci tam wcześniej zadzwonić bo ... z terminem możesz mieć kłopot ... I czas oklejania całego wozu to 5-7 dni roboczych u nich, więc miej to na uwadze. Od razu po odbiorze najlepiej odstawić, szkoda auta. Formatki mają na ploterach wycinane, więc nie ma żadnych docinań itp, czy nożykiem jechania z ryzykiem uszkodzenia czegokolwiek. Mi moje 235i oklejali łącznie 6 dni, licząc od dnia oddania. Licz się też z tym, że masz 75% szans, że pojedziesz po 2 tyg na sprawdzenie i pewnie poprawkę, bo zawsze coś odejdzie itp, cudów nie ma. Mi tylko na spojlerze odeszeło tutaj i poprawili i jest OK.

 

Też okleiłem sapphire black. Ale ja po 2,5 tys km... i do tego czasu złapałem jeden odprysk na masce i jakiś jeden o dziwo na tylnym zderzaku, więc oddawaj od razu z salonu jak możesz, ja miałem termin na miesiąc do przodu po odbiorze. Odprysków folia nie zakryje.

 

Właśnie dlatego każą sobie lawetą po odbiorze odwozić auto a nie jeździć... Prawda odprysków nie zakryje. Opowiadali, że jak kilent raz odebrał auto chyba w Berlinie i jak dojechał do nich to zderzak i maska już klasyfikowały się do lakierowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, ten lakier faktycznie jest miękki, albo po prostu miałem pecha. A propos poprawek- polegają po prostu na położeniu nowego kawałka czy mają jakieś patenty? Ja już widzę, że jest parę miejsc gdzie nie do końca przylgnęła, takie jakby zgięcie ale niewyczuwalne pod palcem, tylko widoczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznie. Raz mi sie zdarzylo, ze „doklejali” a ze 3 razy gdzie mialem przyjechac za 2 tyg bo musza zamowic nowy wykrojnik bo nie da sie dokleic. Nie ma prawa byc zadnych „zagiec” czy babli czy rys na folii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 


Jak nie po tygodniu na słońcu, to na spokojnie :D Ale jeśli masz ceramikę, to ten jest mocno zasadowy- niepolecany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie jak wybierzesz jeden z tych.


FX Protect Bug Remover - neutralny delikatny

lub bardzo mocny ale też bardzo skuteczny

CleanTech Bug Off

 

Mi po nałożeniu ceramiki też odradzili cleantech, bo kupiłem chwilę przed. Polecili natomiast allegrini i dużo pozytywnych opinii o nim słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie logistyczne do tych myjących metodą na dwa wiadra - robicie to u siebie na podjeździe (czyli spłukujecie auto wodą z węża? co z zaciekami?) czy jedziecie na bezdotyk gdzie spłukujecie wodą zdemineralizowaną? Jeśli na bezdotyk, to skąd woda do wiader? Będe wdzięczny za opisanie Waszych sposobów, bo pierwszy raz zabieram się za takie mycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na dwa wiadra tylko pod swoją posesją i garażem.

Jak masz bardzo brudne auto to leci na początek aktywna piana, niech to pracuje trochę.

Spłukujesz i lecisz na dwa wiadra. Jedno z szamponem drugie do płukania rękawicy. jak masz bardzo brudne auto to po jednym elemencie i płucz rękawice, a jak to jest tak jak u mnie 1-2x w tygodniu mycie to nie musisz tak się pieścić, bo po samym spłukaniu już w zasadzie mało co na furze syfu zostaje, ale umyć trzeba rękawicą.

Przecież nie będziesz z wiadrami na myjnie jeździł. I jak te wiadra napełnisz :D

Inna sprawa zbankrutujesz, bo za 100 zł czasu nie starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika jest OK, ale położona na folię PPF. Bo tak,to tylko półśrodek.


Przy okazji zrobię reklamę moim detailerom :)


https://www.facebook.com/media/set/?vanity=CarsCareDetailing&set=a.4177649882271818


https://www.carscare.pl/realizacja-bmw-x5-m-competition/?fbclid=IwAR0rzp9w4k8I83ArQItHX3a7HQA81LdlG_KTs5RbUZ2-afTy-oJo7tvH1Ac


Mam tak zrobione wszystkie auta i jest MEGA.

http://images.spritmonitor.de/1244128.png - ekologia pełną gębą :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.