Skocz do zawartości

Digital key


Konop

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Czy ktoś z Was korzysta z digital key? Ja na swoim iPhone 11 aktywowałem ten klucz i przez kilka godzin działał. Dzisiaj rano chciałem wsiąść do samochodu, ale bez sukcesu... w aplikacji Wallet widzę ze karta jest dostępna, ale po zbliżeniu do klamki samochodu nic się nie dzieje.

Trochę strach używać tej metody dostępu do samochodu nie mając pewności ze zadziała, szczególnie jak się odjedzie od domu :P

Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Wiecie jaka może być przyczyna takiego działania tego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nfc jest włączone.

Trzeba przykładać pionowo...

 

W telefonie nie ma ustawień NFC wiec zawsze jest włączone, a gdzie tego szukac w samochodzie?

Jesteś pewien ze pozycja telefonu ma znaczenie? Na filmach instruktażowych pokazane jest ze półprostą górna krawędź telefonu powinna być zbliżana do klamki od strony kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działało tylko jak telefon był w pozycji pionowej.

Sprawdź ewentualnie czy nie trzeba odblokować telefonu przed zetknięciem z klamką...

 

juz wiem jak to dziala. Telefon trzeba przylozyc szczytem to miejsca w ktrym jest ten karbowany element w klamce. Widocznie tam znajduje sie odbiornik NFC.

Nie jest to specjalnie wygodne, ale wazne, ze dziala.

dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czesc mam auto dopiero tydzien, Xiaomi Mi10 nie ma mozliwosci polaczenia z Android Auto, na samsung s8 dziala. Czy digital key dziala na telefonach z Androidem czy tylko Iphone? Co musialbym sciagnac aby sprobowac? Aplikacja wallet? Jaka dokladnie bo jest duzo o takiej nazwie w sklepie play.


Dziekuje za odpowiedz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
A robiles procedure parowania?


Tu jest opisane:

 

Kiedy przewijam menu w aplikacji w telefonie tak jak na filmie to nie mam digital key. Nie jestem w stanie tego zrobić. Natomiast w aucie w menu mam digital key

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z Iphone z aplikacja my bmw nie mam Digital key jeden to 8 a drugi to 12. Digital key jest w samochodzie bo używam karty i mogę ją odłączyć oraz podłączyć. W telefonie natomiast żadnej takiej funkcji nie mam. Samo włożenie telefonu w miejsce ładowania nic nie daje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym z Iphone z aplikacja my bmw nie mam Digital key jeden to 8 a drugi to 12. Digital key jest w samochodzie bo używam karty i mogę ją odłączyć oraz podłączyć. W telefonie natomiast żadnej takiej funkcji nie mam. Samo włożenie telefonu w miejsce ładowania nic nie daje

 


Musisz przejść parowanie telefonu jako digital key. Trzeba mieć dwa normalne klucze w samochodzie i dodać klucz do Walleta w iPhone. Sam z siebie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja tylko w kwestii formalnej. Digital Key i Key Card to dwie różne rzeczy/opcje. 

Druga sprawa. Tylko dlatego, że wyświetlona tam jest opcja aktywuj klucz, nie znaczy, że samochód obsługuje Digital Key. Mój samochód jest z Sierpnia 2019 i straciłem tą funkcje po około roku od zakupu samochodu. 

Trzecia sprawa. W samochodach z początku produkcji Digital Key działał tylko na Androida, potem zmienili hardware i działał tylko na iPhona'ch. W tym momencie już tego tematu nie śledzę tak dokładnie. Nie wiem jak jest w nowych egzemplarzach. Wiem tylko, że u mnie nie zadziała ani Android, ani iPhone w tym momencie. Przykra sprawa. 

 

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2023 o 13:23, Hamera napisał(a):

Druga sprawa. Tylko dlatego, że wyświetlona tam jest opcja aktywuj klucz, nie znaczy, że samochód obsługuje Digital Key. Mój samochód jest z Sierpnia 2019 i straciłem tą funkcje po około roku od zakupu samochodu. 

U mnie jest nieograniczony termin ważności (produkcja 2022) - może w 2019 było inaczej (?) warto sprawdzić i ewentualnie wyjaśnić.

image.png.656e39b499346fbcd5eebb904237b041.png

 

19 godzin temu, peterr napisał(a):

Tutaj warto zauważyć, że istnieją dwie wersje:

  • Digital Key
  • Digital Key Plus  

https://www.bmw.pl/pl/topics/offers-and-services/bmw-connected-drive/bmw-digital-key.html

BMW THE1 F40 120d - M Sport, Skyscraper Grey (2022)

Odebrany! https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=395918

icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, patryk0402_ napisał(a):

U mnie jest nieograniczony termin ważności (produkcja 2022) - może w 2019 było inaczej (?) warto sprawdzić i ewentualnie wyjaśnić.

image.png.656e39b499346fbcd5eebb904237b041.png

 

W 2019 było inaczej. Subskrybcja na Digital Key skończyła mi się po 14 miesiącach od zarejestrowania samochodu, bez możliwość jej przedłużenia. "I co Pan nam zrobi? cham się uprze i mu daj"
Screenshot_20230916-211055.thumb.png.1cf8182bff7666fb5b67a1367c05cd80.png

Z tego co wyczytałem na różnych forach, zmienili coś w później produkowanych samochodach. Jeśli się nie mylę, to wtedy zaczęło to działać tylko na iPhone'ach. W nowych działa już na obu systemach?

Cokolwiek mam u siebie, nie jest już wspierane przez BMW. Nie mam opcji wykupienia subskrypcji. Nie ma śladu po Digital Key ani w Connected Drive ani w aplikacji. 

Dogrzebalem się do starego screenshot'a z Connected Drive i tak to wyglądało:

Screenshot_20230916-211117.png.dadb8e65999fea48db9993691a21711a.png

Teraz wygląda to tak:Screenshot_20230916-214630.thumb.png.90f9de33d390b9fa42e0fc9727fe89e2.png

Screenshot_20230916-2146432.thumb.png.bbdbb0c3e3471bdbe267d57db6c32aef.png

 

Jeszcze fragment z linku powyżej :

"W zależności od modelu, daty produkcji i wyposażenia Twojego BMW możesz obecnie korzystać z BMW Digital Key" 

 

Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.