Skocz do zawartości

Felgi 18 czarne do BMW G20


maciekkk9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest jakaś alternatywa od wersji m performance, aby kupić czarne alufelgi 18 do BMW G20. Chodzi mi o to, żeby nie utracić gwarancji producenta, w razie jakby coś się stało. Te 19 czarne, które można wybrać w mpakiecie są chyba zbyt duże i zbyt twardo się jeździ, dlatego wolałbym 18, ale 14,5 koła to dla mnie za dużo za mperformance. Zależy mi głównie na czarnym kolorze felg i dobrej oponie. Prosiłbym o pomoc, gdyż nie za bardzo orientuje się w temacie. Ile takie felgi i opony mogą kosztować np na lato albo na zimę, i czy warto mieć osobne felgi na lato i zimę, czy może wystarczy zmiana opon. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

RIAL x10 black

Randal posiada i kilka osób plus opony z gwiazdką i możesz jeździć.

Ja mam lato i zima 19" rfl i jest ok jeżeli chodzi o komfort.

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kilka dni temu zamawiałem

Platin P70

2x 18x7.5 ET:25 + 2x 18x8.5 ET:40

Kolor czarny połysk.


https://cdn.raederkonfigurator.pneu.com/pneu/2683p/290x290-cc-ffffff.jpg


+ opony

2x http://felgi-niemieckie.pl/opona/676719/2254518V

Oraz

2x http://felgi-niemieckie.pl/opona/648323/2554018V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kilka dni temu zamawiałem

Platin P70

2x 18x7.5 ET:25 + 2x 18x8.5 ET:40

Kolor czarny połysk.


https://cdn.raederkonfigurator.pneu.com/pneu/2683p/290x290-cc-ffffff.jpg


+ opony

2x http://felgi-niemieckie.pl/opona/676719/2254518V

Oraz

2x http://felgi-niemieckie.pl/opona/648323/2554018V

 


A moje pytanie ? Po co na zime ogumienie mieszane ? Zakładasz 4* felgi te same (takie jak z przodu) i 4 opony 225/45 i na 330i RWD jest to homologowane i akceptowane przez producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie rozwiązanie nie jest homologowane? Chyba jest.

Poza tym dlaczego miał bym zmniejszać rozmiar opony tylnej, w okresie zimowym jeździ się często nie tyle na śniegu co w niższych temperaturach na suchej bądź wilgotnej nawierzchni.

A twoim zdaniem takie rozwiązanie ma jakieś wady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie BMW-SHOP sygnowanej przez Inchape można kupić zestaw kół zarówno mieszany jak i jednolity.


Sam przeglądam oferty dealerów licząc na fajną ofertę na koniec sezonu.


Podlącze się pod temat jakie są różnice między mieszanym a jednolitym ogumieniem. Czy przekładki

nie uszkodzą opon RF?


Może ten wątek już był, nie mogłem znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie rozwiązanie nie jest homologowane? Chyba jest.

Poza tym dlaczego miał bym zmniejszać rozmiar opony tylnej, w okresie zimowym jeździ się często nie tyle na śniegu co w niższych temperaturach na suchej bądź wilgotnej nawierzchni.

A twoim zdaniem takie rozwiązanie ma jakieś wady?

 

Oba rozwiązania sa homologowane. 330i nie ma az takiej duzej mocy, plus ma bardzo dobry system esp. IMHO opony mieszane sa troche na wyrost w 330i. Nawet po sofcie 330i na 225 na tyle bardzo ladnie sobie radzi.


Ogolnie w zime i tak sie nie szaleje, a jak juz spadnie snieg to węższa opona tak latwo sie nie zakopie.


Inna kwestia to koszty opon.


 

Na stronie BMW-SHOP sygnowanej przez Inchape można kupić zestaw kół zarówno mieszany jak i jednolity.


Sam przeglądam oferty dealerów licząc na fajną ofertę na koniec sezonu.


Podlącze się pod temat jakie są różnice między mieszanym a jednolitym ogumieniem. Czy przekładki

nie uszkodzą opon RF?


Może ten wątek już był, nie mogłem znaleźć.

 

Na wprzedazy czasami mozna kupic fajne zestawy, ale tak naprawde felgi rial lub inne aftermarket, opony zimowe i mozna latac


Nie wiem czy przekładka niszczy rf, ale wiem ze oponiarze sporo liczą za wymianę i jest ich malo, ktorzy potrafią sobie z RF poradzić. Inna kwesta dla mnie profil 35 w 19 na zimie to troche malo, dlatego r19 na lato, 18 na zime. Przekładka w garazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na feldze do zwykłej opony można dawać rf?

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. RF to technologia opon, i felga nie ma znaczenia

 

Do runflatów powinieneś mieć felgi z indeksem EH. Oznacza to, ze mają poszerzony garb, dzięki czemu RFT się nie zsuwa z nich.

Niektórzy producenci opon RFT dopuszczają używanie standardowych felg, ale lepiej na to nie patrzyć i zawsze stosować EH i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na feldze do zwykłej opony można dawać rf?

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. RF to technologia opon, i felga nie ma znaczenia

 

Do runflatów powinieneś mieć felgi z indeksem EH. Oznacza to, ze mają poszerzony garb, dzięki czemu RFT się nie zsuwa z nich.

Niektórzy producenci opon RFT dopuszczają używanie standardowych felg, ale lepiej na to nie patrzyć i zawsze stosować EH i tyle.

 

Dziekuje, cenna uwaga, i dobra informacja na przyszlosc.. Nie wszyscy producenci podaja EH ... niektorzy nic nie podaja a jeszcze spotkalem sie z EH2+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na feldze do zwykłej opony można dawać rf?

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. RF to technologia opon, i felga nie ma znaczenia

 

Do runflatów powinieneś mieć felgi z indeksem EH. Oznacza to, ze mają poszerzony garb, dzięki czemu RFT się nie zsuwa z nich.

Niektórzy producenci opon RFT dopuszczają używanie standardowych felg, ale lepiej na to nie patrzyć i zawsze stosować EH i tyle.

 

Według mojej wiedzy poszerzony garb został zastosowany w felgach aby uniknąć sytuacji zsuniecia się RFT natomiast takie ryzyko w przypadku zwykłej felgi i RFT jest tylko w sytuacji gdy podczas przebicia opony jedziesz szybciej niz 80km/h.

Stosując czujniki Ciśnienia TPMS dowiadujesz się od razu o przebiciu opony i jesteś wstanie od razu zareagować nie przekraczając dozwolonej prędkości i dlatego np BMW dopuszcza używanie zwykłych felg z RFT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie, czy na feldze do zwykłej opony można dawać rf?

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. RF to technologia opon, i felga nie ma znaczenia

 

Do runflatów powinieneś mieć felgi z indeksem EH. Oznacza to, ze mają poszerzony garb, dzięki czemu RFT się nie zsuwa z nich.

Niektórzy producenci opon RFT dopuszczają używanie standardowych felg, ale lepiej na to nie patrzyć i zawsze stosować EH i tyle.

 

A gdzie sprawdzić to EH, czy RIAL X10 19''mają to eh całe? Tak zastanawiam się, czy na 19'' inne opony niż RF mają homologację ( gwiazdkę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam się, czy na tych 18'' M790 można założyć zimowe ogumienie z homologacją, w sensie żeby te 18'' używać zimą w związku z brakiem homologacji w 19'' a na lato kupić felgę 19'' z RF, bo tylko takie opony maja homologację? Proszę o pomoc bo gubię się w tym temacie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tak zastanawiam się, czy na tych 18'' M790 można założyć zimowe ogumienie z homologacją, w sensie żeby te 18'' używać zimą w związku z brakiem homologacji w 19'' a na lato kupić felgę 19'' z RF, bo tylko takie opony maja homologację? Proszę o pomoc bo gubię się w tym temacie :D

 

Zagadaj z http://felgi-niemieckie.pl/ . Homologacja jest na opony. Ja 18 na lato mam bez RF. Na rial x10 18 cali mam nałożone conti z homologacją bmw. Conti dopuszcza montaż na zwykłych felgach. Ja jak już brał bym 19 to z Michelin Pilot Sport bez RF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Panowie, czy na feldze do zwykłej opony można dawać rf?

 

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. RF to technologia opon, i felga nie ma znaczenia

 

Do runflatów powinieneś mieć felgi z indeksem EH. Oznacza to, ze mają poszerzony garb, dzięki czemu RFT się nie zsuwa z nich.

Niektórzy producenci opon RFT dopuszczają używanie standardowych felg, ale lepiej na to nie patrzyć i zawsze stosować EH i tyle.

Trochę odkopię wątek. W takim razie auto zjeżdża z fabryki na 790M bez RF. Czy mogę na te felgi założyć zimowe opony RF o tych samych parametrach co letnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć, temat już jest więc nie ma co nowego tworzyć dlatego trochę odkopuję. Przymierzam się do zakupy na lato czarnych felg 4x7,5x18 ET 25, (zimowe mam różne rozmiary ale na lato chciałbym jednakowe). Czy wrzucając 7,5x18 ale z ET 35 będzie jakoś to wyglądało i czy w ogóle to ET jest ok do g20. Szukając felg po rozmiarze 7,5x18 ET 25 nie ma za dużego wyboru niestety :/


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.